ADANA’DA YENİ DÖNEM

Bu haber 05 Nisan 2019 - 11:49 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

   Hamza ALPARSLAN

      hamzaalparslan.80@gmail.com

 

Sözlü ile ilgili olarak maalesef MHP Genel Merkezi sessiz kaldı, aynı hâtâ Mersin’de da yapıldı! Sonuç ortada, bu iki Belediyeyi kaybetmekle, MHP Cumhur’a da kaybettirdi AKP’ye de! Çünkü  bu adamların ısrarla tutulması diğer bölgelere de çok tesir etti! Değerlendirmede AKP bu hususu tesbit edecektir! Görülecektir ki yeni dönem için  Adana tesbitleri kesin olarak ülkeyi de ilgilendirecektir! CHP zafer sarhoşluğuna tutulmamalıdır. Bilinmelidir ki ülkücüler ne CHP’ye ne de AKP’ye yâr olmaz! Bilge liderimiz  endişelenmesin, en kısa zamanda Adana da Mersin de toparlanacaktır! Zat-ı âlilleri de meseleye daha değişik yaklaşmalıdır.

 

ADANA’DA YENİ DÖNEM

 

Mahalli Seçimler bitti, CHP Adana’da 20 yıldın fazla zamandan beri sahib olamadığı Büyükşehir Belediyesi’ni aldı! Yaşayan olarak hayır dileyebiliriz, lâkin  MHP’li olarak böyle bir şeye dilimiz varsa da gönlümüz râzı olmaz! Tam üç yıl bu sütûnlarda çok ağır şekilde Hüseyin Sözlü  ve ekibini  eleştirdik; görülmüştür ki bu ısrarlı savaşta ülkücülerden başkalarına mesaj vermediğimiz gibi adı ne olursa olsun herhangi bir siyasi görüşlere ve şahıslara da sığınmadık! O sebeble hiçbir ülkücünün bize en azından sitayişinin olması mümkün değlidir! Biz bu memlekete  memleketin yerlisi olarak elli yıl hizmet ettik, o kara günlerde her alanda çalıştık, fakat işaretimiz dâima kalemimiz oldu, ülkücü otoriteye de sığınmadık! Kara dönemde Hergün Gazetesi’nde  zamanın iktidarı, Belediye Başkanı ve Emniyet  Müdürü için neler yazdığımızı yaşı müsait olanlar lütfen hatırlasın! Sonunda CHP’nin o ceberrut adamı Selâhattin Çolak ile  aynı hücrede de yattık! Bazı şeyleri biz de onlar da anladı; sanırız ki şimdiki CHP de aynı kanaattedir; olmazsa zaten çok kötü olur!

 

Adana’da şunu herkes bilmelidir ki burası ülkücülüğün neş-ü nevâ bulduğu, yıllarda Başbuğ Alparslan Türkeş’in  tek vekil olarak seçildiği, MHP’nin başkenti durumundadır! Kim ne derse desin o “Üçayak”ın en kuvvetlisidir ve 2014 seçimlerinde 430 oy almayı başararak  seçim kazanmıştır! Evvelce de Aytaç Durak’ı 20 yıl iktidarda tutan onlardır! Bugünkü CHP seçilenlerinin bunları bilmesi ve  yeni dönemi ona göre değerlendirmesi, o eski fraksiyonların oyunlarına gelmemesi gerekiyor! Bölücülüğe de prim vermemesi  Sayın Kılıçtaroğlu’nun tâlimatıdır; ne demişlerdi “Allah belâlarını versin!” Ülkücüler 2019 seçimlerinde CHP’ye oy verirken bu açıklamaları senet kabul etmişlerdir!

Birçok insan yalakalık peşindeyken biz Sözlü’nün yanlış yaptığını,  düzgün fakat solcu veya CHP’li bürokratlara kıyılmaması, şaibeli ihale yapılmamasını ısrarla savunduk! Bay Sözlü dinlemedi, sol tabandan gelen birçok ehil personeli kıyma gibi kıydı! Kaldı ki bunların çoğunun âilelerinde ülkücü şahıslar vardı, ilçeleri veya köyleri de belliydi! Sözlü kimsenin gözünün yaşına bakmadı, Ceyhanlı yâr-yâren, âile takımından değilse, kendi ekibinden şâibeli şahısları tayin ederek, o ehliyetli insanları kaçırdı! Düşününün ki bizim gibi kalem erbabını bile tehcir etti!

Sözlü’nün iyi gitmediğini biz  Genel Merkez ve Sayın liderimizle de paylaştık, Devlet Başkanı’na yaptığı terbiyesizliği de biliyorsunuz, Tayyip Bey AKP Genel Başkanlığından evvel  bizim devletimizin başkanıdır, o hareket ülkücüye yakışır mıydı? Son iki yılda azgınlaşan Sözlü’nün özellikle ASKİ’de bütün kirli çamaşırlarını resmi belgelerle ortaya koyduk! Ülkücülerin nasıl ekmeği ile oynadığını, tedarikçilerle  nasıl al gülüm-ver gülüm ilişkilere girdiğini, ihaleleri kimlerin isteği ile ve kimlere, rekabet ortamı oluşmadan peşkeş çektiğini yazdık! İnanın çocukluğu, gençliği, olgunluğu Adana’da geçmiş kardeşiniz CHP’den seçilen Büyükşehir Belediye Başkanını  ne tanır, ne de görmüştür, hattâ şu anda ileri yaş dolayısiyle ismini hatırlamakta bile zorluk çekmektedir! Fakat o CHP adayı Adana’lı seçim sürecinde yazıdıklarımızın altına kendi imzasını atarak slogan olarak kullandı, ki bu bizimle ilgili bir husus değildir! Adana yerel medyası ve internet medya yazılarımızı  sadece bu sütünlarda intişar eden ulkucukadro.com sitesinden almaktadır; işaret edilen ve bir kitabımızda  yer alan yazı bu sitede 148.000 okuyucu görmüştür!

 

Yeni dönemde  Adanalı’nın CHP yönetiminden isteği   Sözlü’nün icraatının tâkipçisi olması ve  suiistimallerin yargıya taşınmasıdır! Bu adam Ceyhan Başkanlığı döneminden 5 yıl ağır ceza almıştır, yeni yönetim Büyükşehir Dâvâsı’nı açmalıdır; bütün bilgi ve belgeler ellerindedir! Bu işe ne kadar ciddiyetle sarılırlarsa  yanlarında bulunan ülkücü oyların belki bir kısmı kalıcı olur! Eski tas eski hamam devam edecekse  en başta bizler ifşaya devam edeceğiz! Sözlü Dosyası’nın da takipçisi olacağız, her zaman da yargı önünde  beyanda bulunmaya hazırız!

Sözlü ile ilgili olarak maalesef MHP Genel Merkezi sessiz kaldı, aynı hâtâ Mersin’de da yapıldı! Sonuç ortada, bu iki Belediyeyi kaybetmekle, MHP Cumhur’a da kaybettirdi AKP’ye de! Çünkü  bu adamların israrla tutulması diğer bölgelere de çok tesir etti! Değerlenidirmede AKP bu hususu tesbit edecektir! Görülecektir ki yeni dönem için Adana tesbitleri kesin olarak ülkeyi de ilgilendirecektir! CHP zafer sarhoşluğuna tutulmamalıdır. Bilinmelidir ki ülkücüler ne CHP’ye ne de AKP’ye yâr olmaz! Bilge liderimiz  endişelenmesin, en kısa zamanda Adana da Mersin de toparlanacaktır! Zat-ı âlilleri de meseleye daha değişik yaklaşmalıdır.

 

Hoşçakalın.

Hamza ALPARSLAN
Hamza ALPARSLANhamzaalparslan8@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments