KEŞKE PARANOYASI

Bu haber 03 Nisan 2019 - 16:58 'de eklendi ve 1.197 kez görüntülendi.

    Ali BADEMCİ

      alibademci@gmail.com

 

Adana’da ülkücüler kaybetmedi, aksine namuslarını temizlediler!  Geleceğe tertemiz bir pencere açtılar! Yeter artık biraz temiz hava girsin! Sayın Devlet Bahçeli kaygılanmasın, tez toparlanılır, lâkin bir daha böyle hatâ yaparsa  işte Adana ve Mersin gibi mukadder sonuçlara katlanmak zorundadır! Bizden bu kadar!

 

KEŞKE PARANOYASI

 

Adana’da  MHP’ye seçim kaybettiren Bay Sözlü’nün, organize işler adamı, Ziraat Mühendisi,  ithal bürokrat ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Bay Yüksel Durna içeriği “Keşkeler”le dolu, veda mesajı niteliğinde, gayet bozuk bir Türkçe ile  bir beyanname açıklama ihtiyacını hissetmiş! Kısaltarak ve düzelterek verelim, bakın neler diyor, hazret neler yapmış:

 

1 Eylül 2014 tarihinde bir caddesini dahi bilmediğim Adana’da geçen 43 ay. Eşimden ve varlığımın sebebi iki kızımdan ayrılırken “Söz 2 yıl sonra Ankara’ya geri döneceğim” dedim. MHP’nin ve 28 yıllık okul arkadaşım gönüldaşım Hüseyin SÖZLÜ nün başarısına katkı sağlamak için maalesef sözümde duramadım. Keşke işimi bu kadar sevmeseydim, keşke ASKİ’ mizi kendi evlâdım olacak kadar sevmeseydim keşke ben de 08-22. saatleri değil de 08-17 mesai yapsaydım, keşke altyapısı yeterli olmayan Adana’da 1500 km proje yapıp 800 km’sini toprağın altına gömmeseydik, Keşke yiğit Adanalı’nın 218 köyüne ilk defa su götürmeseydim, keşke 5500 km içmesuyu projesi yapıp bunun 3000 km sini toprağın altına gömmeseydim, keşke 750 deponun onarımı ve 100 e yakın yeni su deposu yapmasaydık, keşke Türkiye’de bir ilk olan “Mikrotünel” projesi ile Adana’nın gelecek 50 yılını sel baskınlarından kurtarmasaydım, keşke Adana’nın değil ülkemizin cari açığına tek başına % 50 katkı sağlayacak Ceyhan Enerji Endüstri İhtisas Bölgesi’nin ve 1 milyon nüfusun su ihtiyacını karşılayacak Yedigöze projesinin temelini atmasaydım, keşke Adana’ya Ankara’dan hibeler ve faizsiz kredi getirmek için  gittiğimde İlbank ve Kalkınma Bakanlığı’na değil de evime uğrasaydım, keşke ilk defa 10 ilçenin atıksu arıtma projelerini yapmasaydım, keşke araç kirası vermemek için faizsiz kredi ile dev kanal temizleme makinaları almasaydım, keşke 1 metre kanalizasyonu olmayan İmamoğlu’na 1 yılda 130 km kanalizasyon yapmasaydım, keşke bu projelere babalık değil de çocuklarıma ve eşime vakit ayırsaydım, keşke 3552 ASKİ çalışanı ağabeylerim, kardeşlerim, bacılarım, ablalarım; sevgili çalışanlarımıza bir abi-arkadaş gibi değil de kendimden nefret ettirseydim, Keşkeler çok ama yapacak bir şey de yok. Çok şükür ki 1999-2003 tarihlerinde özel kalem müdürü ve danışmanı olarak görev yaptığım kıymetli Hocam, Abim Efsane Bakanım Hüsnü Yusuf Gökalp ile aynı gün ve dakikada bakanlığa girip 19 Kasım 2002 de beraber çıkan tek bürokrat olmasaydım. İşte Adana’da şeref’imle 43 ay,Adanalı hemşehrilerime hizmet ettim ve Allah şahittir ki art niyet kimseye beslemedim. Tek hedefim başarmak. Keşkeler çok!

 

Okudunuz değil mi? Adama sormazlar mı, madem bu kadar başarılı işler yaptınız da neden partiye seçim kaybettirdiniz? Dikkatinizi çekerim, İmamoğlu ve Ceyhan Adana’nın  kol ve bacakları gibidir, bu ilçeler yıllarca MHP’li yöneticiler tarafından idare edilmişken neden bu seçimde CHP’li oldu? Üstelik Bay Sözlü üç dönem Ceyhan Belediye Başkanı idi de geçen dönem ülkücü kökenli biri AKP adına seçim aldı. İmamoğlu aynı zamanda  Adana ülkücülüğünün mihver bölgesi olan Karaisalı-Aladağ-Kozan ve Kadirli’nin Adana’ya dönük yüzü ve ileri karakoludur! En başta Remzi Oğuz Arık buradan çıkmıştır? Hayatta CHP’ye oy vermeyen  bu muhterem ve şuurlu ülkücüler neden kurtuluşu CHP’de buldu!

 

Bakınız bendeniz defteri kapattım, uygunsuzluklar için  yargıyı bekliyorum ve şahsen de açılmış davâlarım var! Tek tüfek olarak üç yıl  kalemimle mücadele ettim, hiçbir şahıs ve siyasi parti, yahud hiziple işbirliği yapmadım! Halbûki 2015’den itibaren birçok fedakâr-hizmetkâr-kendini ispat etmiş- cezaevi çilesi çekmiş  ülkücü şahıs başta Çukurova ve Seyhan gibi CHP’nin elinde bulunan belediyelere sığınmış, onların kadroları ile işbirliğine girmiştir! Ciddi ciddi CHP’de siyaset yapanlar da olmuştur! Yani MHP’nin 2019’u kaybediş müsebbibi  İyi Parti  değil  bizzat ülkücü  şahısların çalışmalarıdır! Dünya kadar örnek verebiliriz!

 

Bay Yüksel Durna yalan söylüyor, çünkü bu kadar hizmet edilmişse  Adanalılar nankör demektir! Kendileri bilmez Adana mertlik ve kadirbilirlikte dünyada ün yapmıştır, Adanalı’nın kıymet ve kadir bilirliği Türk kültürünün vazgeçilmez prensibi olmuştur! Mertlik âdeta Adanalılık ile özleşmiştir!  Bu durum 1000 yıllık bir kültürdür, ki Çukurova’da yüzyıllar sürmüş Türk-Ermeni muhabbetini düşününüz!

 

Efendim güya  hizmeti altyapıya yapmışlar, yani görülmüyormuş! Doğru buraların ihalelerini  Doğu’nun batak ve faizci adamlarına kim peşkeş çekti? Adıyamanlı Boru Fabrikası’nın işi içmesuyu müteahhitliği miydi de Ceyhan’ın 22 milyon liralık İçmesuyu İsale Hattı İşi’ni  rekabetsiz olarak onlara peşkeş çektin! İlk günden itibaren yaptığın bütün işler şâibelidir! İdare Mahkemesi Hakimliği’ne  “Doğululları” ihalelere sokmayacağını bizzat sen söylediğin halde kaç ülkücü yükleniciye iş verdin! Bay Durna iş vermeyi bırak da, Aytaç Durak devrinde  ASKİ’nin bütün müteahhitleri ülkücüydü, bunları kaçırıp da okul arkadaşının ana tarafından akrabası, en azından Dörtyollu hemşerisi, batık ve solcu bir zatı  nasıl 15-20 milyon borçtan kurtarıp da ASKİ’nin yegane müteahhidi yaptın? Genel Müdür Yardımcısı olarak hergün masana ilişik iki adam vardı, biri “Adıymanlı Borucu”   diğeri de hayatında başarılı olamammış eski solcu! MHP’ye böyle mi hizmet ettiniz?  Konu Devlet Bahçeli’ye kadar  gitmedi mi? Alan belli diğer okul arkadaşın ve o zaman ki Genel Müdürün değil mi?

 

ASKİ’de bırakın ülkücü kıyımını adam gibi bürokrat bırakmadınız, İnş.Mühendisliği, en azından  yüksek öğrenim gerektiren Daire Başkanlarını gayet fütrsuzca görevden alıp neden lise mezunlarını getirdiniz ve ülkücü diye de savundunuz! Halbuki görevden aldıklarınızı  ASKİ’nin tapulu taşınmazlarını satma işine imza atmıyorlar diye cezalandırdığınızı herkes biliyor! Sahi o satışları yar ve yarenin dışında Ankara’da kimlere pazarladınız!

 

Vay Durna vay, nasıl da su yüzüne çıkıyorsunuz! İşte bu dünyanın öbür dünyası da var! Ülkücülerin elleri yakanızda olacaktır!  MHP’ye seçim kaybettirmekle yetinmeyip, Adana’da kökünü kazıdınız ve AKP’ye de seçim kaybettirdiniz, Cumhur’u rezil ettiniz! Sağ semene  CHP’den başka alternatif bırakmadınız da, şimdi de ülkücülere bühtan atıyor, nankörlükle suçlıyor, “Keşkenâme“ yazıyorsunuz! Ayuyuka çıkan pisliklerden ötürü  okul arkadaşının Adana sokaklarına çıkacak yüzü var mı? Birinden tükürük yemeden artık sen de git, düzgün adam rollerine milletin karnı toktur! Adana tarihi sizleri bataklığın adamları diye  yazacaktır!

Adana’da ülkücüler kaybetmedi, aksine namuslarını temizlediler!  Geleceğe tertemiz bir pencere açtılar! Yeter artık biraz temiz hava girsin! Sayın Devlet Bahçeli kaygılanmasın, tez toparlanılır, lâkin bir daha böyle hatâ yaparsa  işte Adana ve Mersin gibi mukadder sonuçlara katlanmak zorundadır! Bizden bu kadar!

 

Muhabbetle.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments