YAVAŞ’A AÇIK MEKTUP

Bu haber 17 Nisan 2019 - 11:03 'de eklendi ve 877 kez görüntülendi.

         Ali ALPARSLAN

          alialparslan78@gmail.com

Bu kadar geniş îzahattan sonra  aldığımız istihbarata göre MHP’ye Adana’da seçim kaybettiren ASKİ. Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Durna  Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni Başkanına  müracaat ederek Ankara Su-Kanalizasyon İdaresi’ne  Genel Müdür Yardımcısı olmak istermiş! Mansur Yavaş’a bu sütûnlardan sesleniyoruz, bu adam  Adana’da Organize İşler Adamı  olarak tanımış, bu gerçek belgeleri ile  Medya’da konu olmuş, hattâ yargıya intikal eden icraatları da  ortaya çıkmıştır! Onun nasıl bir yarım bürokrat olduğunun en güzel örneği  yayımladığı Keşekeler’le  dolu Veda Mesajı’dır! Bulunduğu makamı  Sözlü’nün tâlimatı ile yaratılan bir müteahhit ve Tarsus’da  imalât yapan Boru Fabrikası ‘nın lehine ölümüne kullanmış, Adanalı ülkücü  yüklenicileri katletmiştir! Bu adamın Ülkücülük ile de uzaktan yakından ilgisi yoktur! Hakkındaki iddialar Adana medyası ve halkı tarafından her an doğrulanabilir! Sayın Yavaş’ın dikkatine  sunuyoruz!

 

YAVAŞ’A AÇIK MEKTUP

 

Herşeye rağmen  ülkücülüğü ile tanınan ve siyasete ilk adımlarıni böyle atan  31 Mart gazisi Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi! Zaten daha evvelki seçimlerde de  aynı başarıyı yakalamış fakat Melih Gökçek dümenleri ile saha dışına atılmıştı! Beş yıllık bekleyişten sonra  elde edilen başarı münferit ülkücülük adına büyük bir zaferdir. Bu seçimlerde Kurumsal Ülkücülük korkunç bir  mağlûbiyet almış elindeki üç Büyükşehir’den ikisini kaybetmiştir; kazanılan Manisa seçimlerini gâlip Sayın Cengiz Ergün’ün konum ve kişiliğini ise hepimiz biliyoruz, ki kuruma  hırsızlığı sokmamıştır! Kurumsal iradeyi yüzde yüz dinlemediği için  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı cezalandırılmış, bu durum bile MHP’nin Mersin’de seçim kazanmasına  yetmemiştir.

 

Seçim sonu  yorumlarını hep birlikte dikkatle tâkip ediyoruz;  yorumclar ve siyaset bilimciler MHP’nin yükselişte olduğunu hep bir ağızdan ifâde ediyor! Aslında bu tesbit doğru değildir, çünkü yükselişte olan  Kurumsal Siyaset değil Ülkücülük’tür! Hiç kimse  başta Ankara-İstanbul-Mersin ve Adana’da  ülkücülerin Genel Başkan emrine uyarak MHP’ye oy verdiğini söyleyemez! Öyle ifâde edildiği gibi CHP başarısı da  ortağı İyi Parti ile ilgili değildir, çünkü bu partide seçimden sonra toplu istifalar bizzat yorumcular tarafından ifade edildiği gibi Dağılma manzarası  ortaya koyduğu bir gerçeğin ifâdesidir! İstifa eden Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ yüksek sesle  Kurultay  isteği açıklamalarında bulunmuştur.

 

Konumuz Ankara ve seçilmiş Başkan Mansur Yavaş’tır. Başkentte  yılların birikimi olan ülkücülük Genel Başkan’nın ittifak çağrılarına uymamış, yıpratma beyanlarını  hayretle karşılamış ve herşeye rağmen CHP’ye değil Mansur Yavaş’ın şahsına oy vermiş ve kazanmasını sağlamıştır! Özellikle parti dışına itilmiş  muhalif ülkücüler olarak adlandırılan 50 yıllık Ankara birikimi Ülkücüler  bilerek, inanarak ve düşünerek  Mansur Yavaş’a büyük bir keyifle oy vermişlerdir! Elbette  Muhalif Ülkcüler ile  çok yakın teması ve ilişkisi bulunan  Yavaş bu durumun idrakindedir! Ülkücüler MHP saflarında iken  Genel Merkez tarafından   en iyi ülkücü ilân edilen şahsın  parti dışına atıldığı zaman fikir, düşünce ve ideallerini nasıl  kaybettiği sorusunun cevabını bulamamıştır. O sebeble karalamalar aksi tesir yaratmış ve bizzat Genel Başkan tarafından  dillendirilen ihanet söylemleri de ülkücüler tarafından inandırıcı bulunmamıştır!

 

İstediği kadar  Sayın Devlet Bahçeli “o benim Belediye Başkanım değildir” desin Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Hukuka saygılı olan ve demokrasiye inanan insanlar  yapılan seçimi kabul etmek ve doğru bulmak zorundadır, buna karşı başka seçenek de bulunmamaktadır! Mansur Yavaş yarışa Ülkücü  şahıs olarak girmiş, düşüncelerinden taviz vermeden savunmuş  ve vatandaşı sırf Ülkücülüğü  ile iknâ  ederek oylarını almıştır! Elbette iktidara karşı verilen bu savaş çok çetin bir savaştır. Yarışta Yavaş’ın yanında olan medya ve büyük imkânlar da yer almamıştır. Kesin olarak başarı  Yavaş’ın şahsı ve düşünceleri, yani ülkücülüğü ile ilgilidir! Elbette burada CHP de önemsiz değil, potansiyel ve toparlayıcı lokomotif olmuştur! Ankara ve İstanbul’da Kılıçtaroğlu’nun aday tercihleri de bize göstermektedir ki  CHP’nin tek başına buralarda seçim kazanma şansı yoktur! Şimdi kalkıp da bu işi HDP’ye maletmek de çok yanlıştır, çünkü gerek Mansur Yavaş gerekse Ekrem İmamoğlu’nın kişilik ve düşünceleri herkes tarafından bilinmektedir! İdeolojize olmuş, HDP saplarında yer almış hiçbir Kürt veya Türk bu kişilere sırf kişiliklerinden dolayı oy vermez!  O sebeble boşu boşuna sonuçları saptırmanın ve yanlış yorumlar yapmanın anlamı yoktur!

 

Bu kadar geniş îzahattan sonra  aldığımız istihbarata göre MHP’ye Adana’da seçim kaybettiren ASKİ. Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Durna  Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni Başkanına  müracaat ederek Ankara Su-Kanalizasyon İdaresi’ne  Genel Müdür Yardımcısı olmak istermiş! Mansuır Yavaş’a bu sütûnlardan sesleniyoruz, bu adam  Adana’da Organize İşler Adamı  olarak tanımış, bu gerçek belgeleri ile  Medya’da konu olmuş, hattâ yargıya intikal eden icraatları da  ortaya çıkmıştır! Onun nasıl bir yarım bürokrat olduğunun en güzel örneği  yayımladığı Keşekeler’le  dolu Veda Mesajı’dır! Bulunduğu makamı  Sözlü’nün tâlimatı ile yaratılan bir müteahhit ve Tarsus’da  imalât yapan Boru Fabrikası ‘nın lehine ölümüne kullanmış, Adanalı ülkücü  yüklenicileri katletmiştir! Bu adamın Ülkücülük ile de uzaktan yakından ilgisi yoktur! Hakkındaki iddialar Adana medyası ve halkı tarafından her an doğrulanabilir! Sayın Yavaş’ın dikkatine  sunuyoruz!

 

Muhabbetle.

 

Ali Alparslan
Ali Alparslanalialparslan78@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments