ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

BİR YİĞİT DAHA DÜŞTÜ TOPRAĞA

Bu haber 07 Ocak 2020 - 17:38 'de eklendi ve 897 kez görüntülendi.

BİR YİĞİT DAHA DÜŞTÜ TOPRAĞA

            Halil Köseoğlu ve Adalı Mehmet Sayın’ın telefonlarıyla sevgili Acar Kardağlı kardeşimin vefat haberini aldım. Uzun süredir ağır hasta olduğunu biliyor, endişe ile bekliyordum… Acar Kardağlı ile memleketi Ayvalık’tan yüksek tahsilini yapmak için geldiği İstanbul’da tanışmıştık. Bizim yayınevine gelir, o yiğit tavrı, tok sesiyle memleketin sıkıntılarını anlatırdı. Lise yıllarında tanıştığı Ülkü Ocakları’nın İstanbul’da sevilen, güvenilen bir üyesi olarak hep ön saflarda oldu. 1980 hükümet darbesinin hainleri, binlerce ülkücü gibi, onun da peşine takıldılar. Acar, onların ne yapacağını bildiği için önce Meksika’ya, sonra A.B.D.’ gitti. Yıllarca vatan hasreti çektikten sonra, vatana döndü.  Burada hem geçinmek için bir iş kurdu, hem de iki oğlunu yurt dışında okutarak, kendi gibi ülkücü olarak yetiştirdi. Yıllarca ülkücü gençlere ağabeylik yaparak, onlara tecrübelerini aktardı.

            Acar Kardağlı, eğilmeyen, bükülmeyen, zorlukları gülerek karşılayan, yolundan asla sapmayan, bütün ülkücü gençlere örnek bir yiğit kardeşimdi.

Sevgili Acar, ruhun şadolsun, mekânın cennet olsun. Allah’ın rahmeti üzerinde olsun. Ben şahidim, Türk-İslâm davası için yaşadın. İnanıyorum ki, bizi yoktan var eden Ulu Mevla seni en güzel şekilde ağırlayacaktır.

                        Ahmet B.KARABACAK 

Ahmet B.KARABACAK
Ahmet B.KARABACAKosmanbkarabacak@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat