DOLAR
8,2774
EURO
10,0786
ALTIN
488,77
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

TÜRK DEVLETİNİN DEVAMI İÇİN

TÜRK DEVLETİNİN DEVAMI İÇİN
19.02.2021
0
A+
A-

TÜRK DEVLETİNİN DEVAMI İÇİN

Fuat YILMAZER

“Türkiye’yi parçalatmayacağız! Bunda kararlıyız, bunu iyi anlayın! Kan dökmek gerekirse vatanımızın bütünlüğü için kan dökeriz! Devletimizi ayakta tutmak için canımızı da feda ederiz!”    Alparslan TÜRKEŞ…

    10 Şubat 2021 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK-YPG terör örgütü mensuplarının yığınak yaptığı Gara dağına harekât gerçekleştirdi. 53 teröristin etkisiz hale getirildiği bu harekâtta, ikisi Yüzbaşı biri Astsubay olmak üzere üç şehit verildi. Harekât başları ile tamamlandıktan sonra mağarada yurdun çeşitli yerlerinden değişik zamanlarda kaçırdıkları 13 görevlimizin de şehit ettikleri anlaşıldı.

    Harekât bizleri ne kadar sevindirdi ise de 16 şehidimizin olması da o kadar üzdü. Bu olayın vuku bulmasından sonra HDP haricinde hemen hemen her parti tepki gösterdi.

    Bu tepkiler yeterli mi? Değil… Artık milletin büyüyen öfkesini yatıştırma amaçlı konuşmalara sıcak bakmıyor. Bu millet hiçbir milletin dayanamayacağı kadar yaşadığı evlat acısını tekrar tekrar yaşamak ta istemiyor.

    Vatan kutsaldır, canla beslendiği, kanla sulandığı için kutsaldır. Kutsalı canla kanla korumakta görevimizdir. Türk insanı; hiçbir milletin yapamayacağı, başka ana babaların söyleyemeyeceği, evlatlarının cansız bedenini gördüğü halde, “Vatan sağ olsun”, “Üç oğlum var onları da bu Vatan’a seve seve feda ederim” diyecek kadar büyük gönül, yüce yürek sahibi…

    Artık millet, ne oluyor? Neler oluyor? Diyecek noktayı geçti.

    Biz bir devletle değil, dış destekli bir terör örgütü ile mücadele ediyoruz, öyleyse bu terör örgütünün iç destekçilerine gösterilen müsamaha nedir?

    Hiçbir ülkede terör örgütüne destek verdiği kesinleşmiş bir parti meclisi işgal edemez, devletin kırmızı plakalı araçlarına binip devlete kötülük edemez! Vatan evlatlarının vergilerden maaş ve destek alıp çocuklarımıza kurşun olarak dönecek hamleleri yapamaz! 

    Artık bu ihanet çizgisindekilerin elindeki imkânlar alınmalıdır. Binlerce evladımızı şehit eden ve ettirenler bunlar değil mi? Apo’ nun heykelini Diyarbakır meydanına dikeceğiz diyenler bunlar değil mi?  

    Demokrasi diye mi ses çıkarılmıyor? Haydi, canım sende… Hangi devlet kendini parçalamak, yıkmak için cinayet işleyenlere demokrasi diye sabırlı davranır?

    Hangi millet ve devlet, temeline dinamit koyup, kendini yıkmak isteyenleri halay çekerek karşılar ve toleranslı davranır?

    Herkes ama herke şapkasını önüne koyup düşünsün. İktidar, iktidara destek verenler, muhalefetler, aydınlar, iş insanları, yazar, çizer, herkes daha ciddi daha milli düşünmeli.

    İktidar dünlerde yaptığı hatadan dönüşünde samimi ise mücadeleyi şimdiki gibi sıkı devam ettirmeli, 

Türk’e, Türklüğe, milli duruşa karşı olanlara olan tavrını da netleştirmeli.    

Bu devlete, bu millete, bu devletin kurucu değerlerine karşı olan hadsizlere daha dikkatli davranmalı. 

 PKK terör örgütünün ekonomik desteğini kesmeye daha fazla çaba harcanmalıdır. 

    Muhalefet her şeyden önce milli olmalıdır. Bu devletin kurucusuna ve kurucu değerlerine sözde değil özde bağlı olmalıdır. Muhalefet yaparken karşısındakini bitirmek için her türlü şer odaklarını yakın olmamalıdır.

    On beş seneden fazla şimdiki rakip oldukları liderin ve partinin yanında olup, liderin verdiği ünvanlı görevleri yapan, biraz itibar kaybına uğrayınca bu lidere zaten karşıydım diyerek ayrılıp parti kuranları muhalefetten saymadığım için onlara söylenecek sözüm yoktur.

    Devletimizin ebedi olması, milletimizin ve devletimizin İsrafil’in sur borusunu öttürmesine kadar yaşaması dileği ile…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.