ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4172
EURO
10,0166
ALTIN
493,11
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cumartesi Sıcak
36°C
Pazar Açık
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...
Halim Kaya Kelime anlamıyla mutluluk manasına gelen “Kut”; Türkler de devleti yönetme görevinin Gök Tanrı tarafından bir aileye verilmesidir. Türkler Kut alan kişi etrafında toplanarak birliği oluşturur, milletin bağımsızlığına giden yolu açtıkları gibi kurulan devletin cihanşümul olmasını da bu sayede sağlarlar. Türkler “Kut” aldığına inanmadığı insan etrafında toplanıp savaşmazlar. Bu...

“Erdoğan edepsiz bir yüz görmek istiyorsa aynaya bakmalı”

“Erdoğan edepsiz bir yüz görmek istiyorsa aynaya bakmalı”
08.04.2013
0
A+
A-

BAŞBAKAN Erdoğan’ın, MHP ve lideri Devlet Bahçeli’ye dil uzatmasına sert tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Başbakan ar etmeyen edepsiz bir yüz görmek istiyorsa, öncelikle dönüp bir aynaya bakmalı sonra da sağında ve solundaki esfelisafiline göz atmalıdır” dedi.

BÜYÜKATAMAN, “Başbakan Erdoğan bu aralar MHP’ye karşı gittikçe sertleşmektedir. Sertleşmesi haklılığından değil ihanetinin ortaya çıkmasındandır.Ne konuştuğunu bilmeden ağzına geleni söyleyen Sayın Erdoğan çözülme sürecine MHP’nin kendisini siper etmesine ve milletin de MHP Genel Başkanı etrafında kenetlenip çözülme sürecine karşı çıkmasına tahammül edememektedir” açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üslupsuz sözleri ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ithamlarına” ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan Erdoğan bu aralar MHP’ye karşı gittikçe sertleşmektedir. Sertleşmesi haklılığından değil ihanetinin ortaya çıkmasındandır.Ne konuştuğunu bilmeden ağzına geleni söyleyen Sayın Erdoğan çözülme sürecine MHP’nin kendisini siper etmesine ve milletin de MHP Genel Başkanı etrafında kenetlenip çözülme sürecine karşı çıkmasına tahammül edememektedir” dedi. Büyükataman, “Kör cehalet çirkefleştirir insanları;

Suskunluğum asaletimdendir…

Her lafa verecek bir cevabım var…

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye.”

Bu veciz sözleriyle ciltlerce kitabı beş paragrafta anlatan Mevlana Hazretleri ‰deta duygularımıza tercüman olmuştur. Bir diğer büyük İslam düşünürü olan Gazali’nin bilmediğini bilmeyenler ile yapılacak tartışmanın yararsız olduğunu ifade eden hikmetli sözünün de ışığında cahillerle yapılacak bir tartışmada galip olunamayacağının farkında olarak bazı hususları dile getirmekte fayda vardır.

Karanlığın sesi Başbakan Erdoğan tekrar konuştu ve yine hedefinde Türk milliyetçiliği, MHP ve MHP’nin ve Türk milliyetçiliğinin lideri Devlet Bahçeli vardı ” diye konuştu

BAŞBAKAN YALAN KONUSUNDA O KADAR ARSIZLAŞMIŞTIR Kİ…

Büyükataman şunları söyledi: “Sayın Başbakan gizli kalmış komplekslerinin etkisi altında serdettiği hezeyanlarına yenilerini ekledi. Bir müddet önce Sayın Genel Başkanımız ile girmiş olduğu ” şeref ” polemiğinden ve bu polemik sonucunda kendisini düşürmüş olduğu çukurdan gerekli dersleri almamış olacak ki bu sefer de kendince Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye edep dersi vermeye kalkışmış.

Sayın Başbakanın kültürümüzde edepsizliğin en önemli örnekleri olan yalancılık ve emanete ihanetin en müstesna örneklerini sergilemekteki maharetini artık duymayan kalmamışken başkalarına özellikle de Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli gibi dostun düşmanın takdirini kazanmış, saygıdeğer bir şahsa edep dersi vermeye kalkması komik olduğu kadar, ülkemiz adına da son derece üzüntü vericidir.

Münafıklığın da en temel göstergeleri olarak kabul edilen bu özellikleri ustalık derecesinde taşıyan, gemisinin yelkenlerini şişirmek adına İslam ve Türk düşmanı katil Apo ile müzakere yürüten, şehitleri çiğneyen, gazileri yok sayan, 63 kişilik sözde akil adamla işbirliği yapan bir başbakanın konuşabileceği en son konu edeptir.

“PEKİ, BU BANKALARI KİMLER HORTUMLAMIŞTIR?

Sayın Başbakan ar etmeyen edepsiz bir yüz görmek istiyorsa, öncelikle dönüp bir aynaya bakmalı sonra da sağında ve solundaki esfelisafiline göz atmalıdır. Zimmet, kalpazanlık başta olmak üzere pek çok yüz kızartıcı suçtan soruşturma geçirmiş olan Başbakan yalan konusunda o kadar arsızlaşmıştır ki MHP’nin Koalisyon ortağı olduğu dönemde bankaların içinin boşaltıldığını dahi iddia edebilir duruma gelmiştir. Edep ya hu… MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde banka hortumcularının hortumları kesilmiş ve bu milletin paralarını iç edenler cezalandırılmıştır. Peki, bu bankaları kimler hortumlamıştır, kimler bunlara göz yummuştur. Bunları tekrar hatırlamak için o dönemlerin iktidarlarına bakmak kâfidir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Allah’ın izniyle veremeyeceği hiçbir hesap yoktur. Hesap vermekten korkarak kendilerini koruma altına alacak kanunlar çıkarmaya çalışanlar, MHP ile ve onun değerli Genel Başkanı ile şahsiyetlerini, ahlaklarını, kişiliklerini yarıştırmaya kalkışmasınlar. Çünkü sonucu belli bir müsabakaya başlamanın kendileri adına bir faydası olmayacaktır.

“SERTLEŞMESİ HAKLILIĞINDAN DEĞİL İHANETİNİN ORTAYA ÇIKMASINDANDIR”

Ayrıca Sayın Başbakanın önüne konuşma metinlerini koyanlara da bir hatırlatma yapmak isterim; Ülkücülerin millete hizmet noktasında ne yaptıklarını sorgulama cüretini göstermeden önce anayasa referandumu sırasında en adi amaçları uğruna kürsüden son mektubunu okuduğu Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nu ve onun şahsında bu ülkeyi emperyalistlere yem etmemek için canlarını feda etmiş yiğitleri aklına getirin. Sahi Sayın Başbakan, siz o sıralar neyle meşguldünüz?

Başbakan Erdoğan bu aralar MHP’ye karşı gittikçe sertleşmektedir. Sertleşmesi haklılığından değil ihanetinin ortaya çıkmasındandır. Ne konuştuğunu bilmeden ağzına geleni söyleyen Sayın Erdoğan çözülme sürecine MHP’nin kendisini siper etmesine ve milletin de MHP Genel Başkanı etrafında kenetlenip çözülme sürecine karşı çıkmasına tahammül edememektedir. Bakanının 10 kişiyle önden yürümesi MHP Genel Başkanının ise Türk milletiyle arkadan yürümesi sanırız Başbakana gelecekte uğrayacağı akıbeti göstermiştir. Sayın Başbakan her geçen gün daha çok çirkefleşmek yerine milletin sesine kulak verin ve bu ihanet sürecinden vazgeçin.

Edebiyatla başladığımız sözü tarihi bir vecize ile bitirmekte fayda var. Şair Nef’i’ye ait bu güzel sözleri Tahir Efendi’nin günümüzdeki yansıması Tayyip Efendi’ye göndermekte fayda var:

Tahir Efendi bana kelp demiş/ İltifatı bu sözde zahirdir/ Maliki mezhebim benim zira/ İtikadımca kelptahirdir. (Nef’i)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.