ÖN YARGI

Zeliha Alkan

“Erdoğan edepsiz bir yüz görmek istiyorsa aynaya bakmalı”

Bu haber 08 Nisan 2013 - 19:05 'de eklendi ve 2.081 kez görüntülendi.

BAŞBAKAN Erdoğan’ın, MHP ve lideri Devlet Bahçeli’ye dil uzatmasına sert tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Başbakan ar etmeyen edepsiz bir yüz görmek istiyorsa, öncelikle dönüp bir aynaya bakmalı sonra da sağında ve solundaki esfelisafiline göz atmalıdır” dedi.

BÜYÜKATAMAN, “Başbakan Erdoğan bu aralar MHP’ye karşı gittikçe sertleşmektedir. Sertleşmesi haklılığından değil ihanetinin ortaya çıkmasındandır.Ne konuştuğunu bilmeden ağzına geleni söyleyen Sayın Erdoğan çözülme sürecine MHP’nin kendisini siper etmesine ve milletin de MHP Genel Başkanı etrafında kenetlenip çözülme sürecine karşı çıkmasına tahammül edememektedir” açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üslupsuz sözleri ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ithamlarına” ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan Erdoğan bu aralar MHP’ye karşı gittikçe sertleşmektedir. Sertleşmesi haklılığından değil ihanetinin ortaya çıkmasındandır.Ne konuştuğunu bilmeden ağzına geleni söyleyen Sayın Erdoğan çözülme sürecine MHP’nin kendisini siper etmesine ve milletin de MHP Genel Başkanı etrafında kenetlenip çözülme sürecine karşı çıkmasına tahammül edememektedir” dedi. Büyükataman, “Kör cehalet çirkefleştirir insanları;

Suskunluğum asaletimdendir…

Her lafa verecek bir cevabım var…

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye.”

Bu veciz sözleriyle ciltlerce kitabı beş paragrafta anlatan Mevlana Hazretleri ‰deta duygularımıza tercüman olmuştur. Bir diğer büyük İslam düşünürü olan Gazali’nin bilmediğini bilmeyenler ile yapılacak tartışmanın yararsız olduğunu ifade eden hikmetli sözünün de ışığında cahillerle yapılacak bir tartışmada galip olunamayacağının farkında olarak bazı hususları dile getirmekte fayda vardır.

Karanlığın sesi Başbakan Erdoğan tekrar konuştu ve yine hedefinde Türk milliyetçiliği, MHP ve MHP’nin ve Türk milliyetçiliğinin lideri Devlet Bahçeli vardı ” diye konuştu

BAŞBAKAN YALAN KONUSUNDA O KADAR ARSIZLAŞMIŞTIR Kİ…

Büyükataman şunları söyledi: “Sayın Başbakan gizli kalmış komplekslerinin etkisi altında serdettiği hezeyanlarına yenilerini ekledi. Bir müddet önce Sayın Genel Başkanımız ile girmiş olduğu ” şeref ” polemiğinden ve bu polemik sonucunda kendisini düşürmüş olduğu çukurdan gerekli dersleri almamış olacak ki bu sefer de kendince Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye edep dersi vermeye kalkışmış.

Sayın Başbakanın kültürümüzde edepsizliğin en önemli örnekleri olan yalancılık ve emanete ihanetin en müstesna örneklerini sergilemekteki maharetini artık duymayan kalmamışken başkalarına özellikle de Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli gibi dostun düşmanın takdirini kazanmış, saygıdeğer bir şahsa edep dersi vermeye kalkması komik olduğu kadar, ülkemiz adına da son derece üzüntü vericidir.

Münafıklığın da en temel göstergeleri olarak kabul edilen bu özellikleri ustalık derecesinde taşıyan, gemisinin yelkenlerini şişirmek adına İslam ve Türk düşmanı katil Apo ile müzakere yürüten, şehitleri çiğneyen, gazileri yok sayan, 63 kişilik sözde akil adamla işbirliği yapan bir başbakanın konuşabileceği en son konu edeptir.

“PEKİ, BU BANKALARI KİMLER HORTUMLAMIŞTIR?

Sayın Başbakan ar etmeyen edepsiz bir yüz görmek istiyorsa, öncelikle dönüp bir aynaya bakmalı sonra da sağında ve solundaki esfelisafiline göz atmalıdır. Zimmet, kalpazanlık başta olmak üzere pek çok yüz kızartıcı suçtan soruşturma geçirmiş olan Başbakan yalan konusunda o kadar arsızlaşmıştır ki MHP’nin Koalisyon ortağı olduğu dönemde bankaların içinin boşaltıldığını dahi iddia edebilir duruma gelmiştir. Edep ya hu… MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde banka hortumcularının hortumları kesilmiş ve bu milletin paralarını iç edenler cezalandırılmıştır. Peki, bu bankaları kimler hortumlamıştır, kimler bunlara göz yummuştur. Bunları tekrar hatırlamak için o dönemlerin iktidarlarına bakmak kâfidir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Allah’ın izniyle veremeyeceği hiçbir hesap yoktur. Hesap vermekten korkarak kendilerini koruma altına alacak kanunlar çıkarmaya çalışanlar, MHP ile ve onun değerli Genel Başkanı ile şahsiyetlerini, ahlaklarını, kişiliklerini yarıştırmaya kalkışmasınlar. Çünkü sonucu belli bir müsabakaya başlamanın kendileri adına bir faydası olmayacaktır.

“SERTLEŞMESİ HAKLILIĞINDAN DEĞİL İHANETİNİN ORTAYA ÇIKMASINDANDIR”

Ayrıca Sayın Başbakanın önüne konuşma metinlerini koyanlara da bir hatırlatma yapmak isterim; Ülkücülerin millete hizmet noktasında ne yaptıklarını sorgulama cüretini göstermeden önce anayasa referandumu sırasında en adi amaçları uğruna kürsüden son mektubunu okuduğu Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nu ve onun şahsında bu ülkeyi emperyalistlere yem etmemek için canlarını feda etmiş yiğitleri aklına getirin. Sahi Sayın Başbakan, siz o sıralar neyle meşguldünüz?

Başbakan Erdoğan bu aralar MHP’ye karşı gittikçe sertleşmektedir. Sertleşmesi haklılığından değil ihanetinin ortaya çıkmasındandır. Ne konuştuğunu bilmeden ağzına geleni söyleyen Sayın Erdoğan çözülme sürecine MHP’nin kendisini siper etmesine ve milletin de MHP Genel Başkanı etrafında kenetlenip çözülme sürecine karşı çıkmasına tahammül edememektedir. Bakanının 10 kişiyle önden yürümesi MHP Genel Başkanının ise Türk milletiyle arkadan yürümesi sanırız Başbakana gelecekte uğrayacağı akıbeti göstermiştir. Sayın Başbakan her geçen gün daha çok çirkefleşmek yerine milletin sesine kulak verin ve bu ihanet sürecinden vazgeçin.

Edebiyatla başladığımız sözü tarihi bir vecize ile bitirmekte fayda var. Şair Nef’i’ye ait bu güzel sözleri Tahir Efendi’nin günümüzdeki yansıması Tayyip Efendi’ye göndermekte fayda var:

Tahir Efendi bana kelp demiş/ İltifatı bu sözde zahirdir/ Maliki mezhebim benim zira/ İtikadımca kelptahirdir. (Nef’i)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.