ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,9648
EURO
17,4243
ALTIN
963,07
BIST
2.371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
30°C
Perşembe Açık
30°C
Cuma Az Bulutlu
27°C
Cumartesi Yağmurlu
24°C

BAHÇELI’DEN DEMOKRATIKLEŞME PAKETI AÇIKLAMASI

BAHÇELI’DEN DEMOKRATIKLEŞME PAKETI AÇIKLAMASI

devletbahceli-miting2Bahçeli’nin açıklaması şu şekilde:

Türkiye yakın tarihinin en bunalımlı, en buhranlı ve en karmaşık döneminden geçmektedir.

Millet ve devlet hayatının tüm güvenlik ölçüleri, tüm cepheleri çökmenin, çözülmenin ve çürümenin eşiğindedir.

AKP iktidarı istikrarsızlık ateşini her tarafa sıçratmakta, husumet ve kutuplaşmaları toplumsal yapının en ücra köşelerine kadar yaygınlaştırmaktadır.

Toplumsal yangın gittikçe körüklenmekte; anlaşmazlıklar, uzlaşmazlıklar, görüş ayrılıkları sürekli tahrik ve teşvik edilmektedir.

AKP hükümeti zayıfladıkça, etki ve nüfuz alanını kaybettikçe, sahip olduğu siyasi destek ve ilginin seviyesi azaldıkça hırçınlaşmakta, hırslanmakta ve hezimetle neticelenecek söz ve kararların tarafı olmaktadır.

Türk milleti AKP merkezli saldırı ve komploların, bölücü ve yıkıcı emellerin açık hedefi haline gelmiş durumdadır.

Türkiye bir ucunda AKP’nin, diğer ucunda PKK’nın pozisyon aldığı çıkmaz bir sokağa kıstırılmış haldedir.

Bu çerçevede her neviden terörist örgütler şımarmış, cüret kazanmış, provokasyonlarını Ankara’nın göbeğine kadar taşımışlardır.

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Dikmen’deki binalarına yönelik hain saldırı bunun en açık kanıtı olmuştur.

Bölücü terör örgütünün aylardır sahnelediği tehditler, alçakça yaptığı şantajlar iktidarda cevap ve karşılık bulmuş, sonunda taviz ve teslimiyet paketi demokratikleşme reçetesiyle gün yüzüne çıkmıştır.

PKK’yla eylem ve hedef birlikteliği yapan, bölgesel ve küresel güçlerin tetikçiliğine soyunan farklı terör örgütleri de dikkate alınmak ve tavizlerden pay koparmak için sıraya girmişlerdir.

Başbakan Erdoğan PKK taleplerine boyun eğmiş, bölücü hayâsızlığa ön iliklemiş ve sonunda da çaresizce diz çökmüştür.

Başbakan, PKK’ya yakayı kaptırmış, terör lobilerine ipleri vermiş, daha da vahimi onurunu çiğnetmiş, millet iradesine karşı nankörlük ve namertliklerle kırdığı rekorlara yenisini eklemiştir.

Günlerdir konuşulan, İmralı-Kandil ve Ankara üçgeninde içeriği hazırlanan, kamuoyuna bazı maddeleri sızdırılarak tartıştırılan ve bu ayın son gününde açıklanması beklenen demokratikleşme paketi PKK’nın zorla, baskıyla ve dayatmayla elde ettiği yeni bir kazancı, yeni bir başarısıdır.

Paketlerle, torba kanunlarla ve gece yarısı düzenlemelerle ülke yönettiğini zanneden Başbakan ve hükümeti Türk milletinin aleyhine olacak ne varsa hayata geçirmenin ve uygulamanın telaşındadır.

Demokratikleşmeyi pakete sığdıran, özgürlük ve demokrasiyi teröristlere endeksleyen, barış ve çözümü İmralı canisinin yeni format arayışına çivileyen Başbakan ateşle oynamaktadır.

30 Eylül 2013 günü bizzat Başbakan tarafından kamuoyuna duyurulacak olan PKK patentli ve damgalı sözde demokratikleşme paketinde;

√ Anadilde eğitim konusunun bölücü çevrelerin isteği doğrultusunda düzenleneceği,

 Terörle Mücadele Yasasının budanacağı,

 Yüzde 10 barajının kaldırılacağı,

 Dar bölgeli seçim sisteminin uygulanmasına dönük adımlar atılacağı,

√ Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’ndaki bazı maddelerle ilgili şerhin kaldırılacağı,

√ Yerleşim yerlerinin isminin değişeceği,

√ PKK-KCK tutuklularının salıverilmesi konusunda esneklik ve kolaylıkların gösterileceği gündeme yansıyan bilgi, haber ve yorumlardan anlaşılmaktadır.

Bunların hepsi PKK’nın silahla yapamadığı ve elde edemediği ihanet listesinin ana başlıklarından bir kısmı olarak yıllardan beridir terörist mihrakların gündemindedir.

Bölücülüğün can suyu niteliğindeki demokratikleşme paketinin, milletimiz adına ölümcül risk ve tehditler ihtiva ettiği bugünden belli olmuştur.

Türk milletinin toplumsal dokusunu hedef alan hain amacın özünde;

 Köklerinden, kültüründen ve tarihinden kopmuş,

√ Geçmişinden utanan,

 Kişiliksiz, bilinçsiz, tepkisiz, ürkek ve itaat eden bir toplum haline getirilmesi, daha açık bir ifadeyle, ezik ve silik bir topluluğa dönüştürülmesidir.

Bu ahlaksızlığın, bu densizliğin ve bu melanetin gerçekleşmesi için AKP-PKK tam bir uyum, eşgüdüm ve koordinasyon halinde faaliyet yürütmektedir.

Takip edilen ve tarafları gün gibi belli olan ihanet zinciri bölünmüş, dağılmış ve birbirine düşmüş bir Türkiye’nin ortaya çıkmasına yöneliktir.

Başbakan Erdoğan’ın, imalat çalışması yaptığı zehirli ve marazi paketi, “toplumun her kesimini, 76 milyonun her bir ferdini ilgilendiren düzenleme” diyerek maskeleme gayretleri elbette karanlık niyetleri kapatamayacak, akılları çelemeyecektir

Türk milleti tuzağın ve oynanan oyunların farkındadır.

Başbakan’ın istismarcı özelliği, yalanla içiçe geçmiş politikaları gerçekleri örtemeyecektir.

Yaklaşık 11 yıldır demokratikleşme konusunda bir arpa boyu mesafe alamayan AKP zihniyetinin, PKK ivmeli ve icazetli paketlere umut bağlaması, bu kapsamda kardeşlik adına son derece önemli bir adım atılacağını iddia etmesi kuyruklu yalan olmanın ötesinde yenilmiş ve aşağılanmış iktidar halinin tercümesinden başka bir şey değildir.

Yasakçı, baskıcı, tahammülsüz, saygısız, ayrımcı, ifade ve inanç özgürlüğüne duyarsız AKP’nin demokratikleşme beyanları yalnızca günü ve durumu kurtarmaya dönük taktik hamlelerden ibarettir.

Başbakan Erdoğan’ın demokrasinin derinleşmesi, özgürlüklerin genişlemesi, uzlaşma ve hoşgörü kültürünün kökleşmesi gibi bir gayesinin olmadığı tecrübelerle sabittir.

Türk gençliğini inançlı ve tinerci diye ikiye ayırması, Gezi Parkı’ndaki demokratik tepkileri hiddetlenerek ve öfkelenerek şiddetle bastırmaya çalışması, tencere-tava çalanları horlaması ve öğrencilere orman yolunu göstermesi Başbakan’ın ruh halini ve kararmış kimliğini ortaya koymuştur.

Başbakan Erdoğan bölücüye, teröriste, sırdaşı haline gelen canibaşına karşı anlayışlı, cömert ve çelebi; masum vatandaşlarımıza, bireysel haklarının peşinde olanlara acımasız ve vandal olarak ön plana çıkmıştır.

Dün iki güzide futbol kulübümüz arasında oynanan müsabakanın son dakikalarında yaşanan olaylar, taşkınlıklar, taraflar arasındaki çatışma ve kamplaşmalar esasen Başbakan ve hükümetinin eseri olarak yorumlanmalıdır.

Yeşil sahalara siyaseti bulaştıran, taraftarları bloklaştırarak birbirine diş bileyen bir hale gelmesine iyice zemin açan AKP zihniyeti olanlardan birinci derecede sorumludur.

Demokratikleşme paketiyle PKK’ya gülücükler saçan, ikramlarda bulunan Başbakan bu ihanet ısrarını bırakmalı, hayatın her alanında patlamaya ramak kalmış bombalara dikkat kesilmelidir.

Barış, huzur, emniyet, dirlik, birlik ve istikrar arayan milletimizin sesini duymayan, ihtiyaçlarını önemsemeyen, toplumsal yapıyı eylem ve icraatlarıyla terörize eden iktidarın meşruluğu kesinlikle boşluğa düşecek, ahlaki tutarlığı yok olacaktır.

Türkiye’nin asıl sorunu da burada aranmalıdır.

Bugünkü kördüğümün açılması, karanlık kampanyanın son bulması ve insanlarımızın arasına çekilmeye çalışılan duvarların tamamen yıkılması için AKP’nin tasfiyesi ve demokratik yollardan görevden alınması mecburiyet halini almıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi bu uğurda ne gerekiyorsa yapacak, hainlere direnecek, çözülmeyi ve parçalanmayı çabuklaştıracak paketlere göğsünü gerecek, aziz milletimizin eşsiz basiretine, kararına ve tercihine sonuna kadar inanıp, güvenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş