ÇETİN, ”OYUNLARA GELMEYECEĞİZ!”

Bu haber 23 Eylül 2013 - 18:14 'de eklendi ve 1.842 kez görüntülendi.

137993270996599954Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı’nın kahvaltılı istişare toplantısı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in katılımıyla Turkuaz tesislerinde gerçekleştirildi.

Toplantıya MHP Balıkesir İl Başkanı Bayram Çılgın, il yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi üyesi ve grup başkan vekili Cemal Kocataş, İl Ocak Başkanı Coşkun Özkan katıldı.

Tek tek tüm il yönetimiyle tanışan Çetin, ülkenin bulunduğu mevcut siyasi durum, yaklaşan mahalli idareler seçimi, iç ve dış siyasi gelişmeler ile Balıkesir ilinin siyasi konumu ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusundaki görüşlerini paylaştı.

”OYUNLARA GELMEYECEĞİZ”

Samimi ve sohbet ortamında gerçekleşen İstişare toplantısında konuşan Çetin “Önümüzdeki yerel seçimler sadece mahalli idareler seçimi değildir 90 yıldır, vatanımızın milletiyle bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı verilecek bir cevabın sandık vasıtasıyla gerçekleştirilmesidir. Planlı ve programlı olarak yürütülen oyun ve tuzaklara çekilmek istenilen ülkücü camia bu oyunlara gelmemiş ve gelmeyecektir.

Bakınız çevremizdeki komşularımız ‘din ve İslam’ söylemleriyle Müslüman kanının akıtıldığı bir çoğrafya olmuştur.

”İKTİDAR TEL TEL DÖKÜLÜYOR”

Ne yazık ki akan bu kanın hükümet tarafından taşeronluğunun yapıldığı da halkımız tarafından oluşan bir algı sözkonusudur. Dış siyasette bu algıya neden olan iktidar iç siyasette de tel tel dökülmektedir. Devletimizin ülkesiyle bölünmez bütünlüğünün temel unsurlarından olan TSK itibarsızlaştırılmış, etkisizleştirilmiştir.

Millet olarak geleceğimizin güvencesi dediğimiz kurumlar yıpratılmıştır. İşte bu ve daha bir çok olumsuz örneklerini sayabileceğimiz ülkemiz üzerindeki karabulutların dağılması ve yok edilmesi için bu seçimler ve sandık çok büyük bir rol üstlenmektedir.

Bize düşen “Ülkemiz ve Hilletimiz için var gücümüzle çalışıp genel seçimler öncesindeki bu mahalli idareler seçimlerinden başarı ile çıkmak ve bu gidişata dur” demektir” dedi.

”HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEKTEYİZ”

Balıkesir’in Büyükşehir başta olmak üzere merkezde iki ilçe, toplamda 20 ilçe belediye başkanlıklarına talip olduklarını ve gerek kamuoyu yoklamalarında gerekse vatandaşlarla yapılan ziyaret ve görüşmelerde MHP’ nin önemli ölçüde önde olduğunu vurgulayan İl Başkanı Bayram Çılgın ise, “İl teşkilatımız herkesi kucaklayarak seçim çalışmalarına aralıksız devam etmekteyiz, Belediye başkan aday adayları ve Meclis üyeliği hususunda çok geniş çaplı değerlendirmeler ve istişareler neticesinde seçimlerde başarılı olabilmek için şehrimize,hemşehrilerimize,milletimize ve partimize faydalı olacak isimleri tespit etmeye gayret gösteriyoruz.

Balıkesir ‘de yakalanan belediye başkanlığı başarısının üstüne daha da koyarak Büyükşehir’i ve ilçe belediye başkanlıklarını kazanmak doğrultusunda yemin ettik, hedefimize de emin adımlarla yürümekteyiz” dedi.

Yaklaşık 4 saat süren istişare toplantısı, Şefkat Çetin’in uğurlanmasıyla sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al