ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

Almanya Türk Federasyonun’dan Türkmeneli’ne yardım

Bu haber 19 Ekim 2013 - 16:13 'de eklendi ve 2.178 kez görüntülendi.

Almanya Türk Federasyonu ekipleri, Irak’ın Kerkük kentinde 4 bin 500 Türkmen aileye kurban bağışı yaptı.

almanya_turk_federasyonundan_turkmeneline_yardim_h22786

Kurban Bayramı münasebetiyle Irak’a gelen Almanya Türk Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kerkük’te ve Tuzhurmatu’da 4 bin 500 aileye kurban Eti dağıttıklarını söyledi.

Irak’taki Türkmenlere yalnız olmadıklarını göstermek için bu tür etkinlikler organize ettiklerini ifade eden Aktaş, yurtdışındaki Türkler konusunda Türkiye‘nin ciddi bir çalışma başlatması gerektiğini belirtti. Türkmenlere sahip çıkma konusundaTürkiye‘yi eleştiren Aktaş, “Türkmenlere yönelik gayrı ciddi bir politika izleniyor. Bu da Türkistan, Irak  ve Suriyede’deki Türkmenleri ciddi sıkıntıya sokmuştur. Dış Türkler konusunda ciddi bir çalışma başlatılmazsa sıkıntılar yaşanmaya devam edecektir” görüşlerini savundu.

Kerkük’teki yardım çalışmalarının ardından Tuzhurmatu’ya geçtiklerini anlatan Aktaş, “Tuzhurmatu’da 25 Haziran’da bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türkmen lider  Ali Haşim Muhtaroğlu’nun mezarına giderek, Fatihalar okuduk. Ayrıca Irak Türkmen Cephesi Tuzhurmatu Başkanlık binasını ziyaret ederek çeşitli görüşmeler yaptık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat