YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Ankara’da MHP’nin Cumhuriyetin 90. Yıl Coşkusu

Bu haber 28 Ekim 2013 - 15:43 'de eklendi ve 1.795 kez görüntülendi.

MHP Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Devran Kutlugün anlamlı bir etkinlik daha gerçekleştirdi.

yazir79647b325

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90’ıncı yılımünasebetiyle, Batıkent Vedat Dalokay ParkındaMahmut Tülek, Ertuğrul Doğan ve Ege’nin birer konser verdiği “Birlik Beraberlik ve Cumhuriyet Konseri” adlı etkinliğe, partili partisiz çok sayıda vatandaş katıldı…

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantı ve konser, Bir gurup çocuğun “andımızı” okuyup, oradaki katılanların da tekrarlamasının ardından.. Ülkücü-milliyetçi camianın çok yakından tanıdığı Mahmut Tülek’in sahne almasıyla devam etti..

Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait ezgileri söyleyen sanatçı, son olarak, Devran Kutlugün’ün için bestelenmiş bir müzik eserini seslendirdi.

Program sunucusu Tayfun Toprak Ünal’ın daveti üzerine, orada toplanan vatandaşları selamlayarak konuşmaya başlayan başkan adayı Devran Kutlugün özetle şunları söyledi.

“Cumhuriyetimiz 90 yıl önce bu günlerde ilan edildi. Ama Türkiye Cumhuriyeti bizim ilk devletimiz değildir. Türk milleti binlerce yıldır dünyanın geniş bir coğrafyasında onlarca devlet kurmuş, bu devletleri yüzlerce yıl yaşatmış, bağımsızlığından ve onurundan asla taviz vermemiş bir millettir.

Kurtuluş Savaşımız 200 yıllık bir çöküş sürecinin sonunda dibe vuran bir toplumun, silkinişinin ve adeta yeniden şahlanışının adıdır.”

Cumhuriyet öncesi yaşadığımız tarihi ve sıkıntılı süreci çeşitli örneklerle anlatan Kutlugün;


“Biz cumhuriyeti milyonlarca şehidin kanı ve canı üzerine kurduk. Cumhuriyet aradan geçen 90 yıl boyunca her türlü gaflete, delalete, hatta hıyanete rağmen yaşadı ve inşallah bundan sonra da nice 90 yıllar daha yaşamaya devam edecek…” diyerek sözlerini sürdürdü.

“Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak için her türlü çabayı sarf edeceğiz.” diyen MHP Yenimahalle Başkan Adayı Kutlugün,

“Bu düşüncelerle, bir kez daha Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıldönümünü kutluyor, sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyor, hepinizi Allah (c.c)’a emanet ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Devran Kutlugün’ün ardından söz alan MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Prof Dr. Mevlüt Karakaya,

“Cumhuriyet birliğimizin, dirliğimizin ve geleceğimizin ifadesidir. Birliğimizin en önemli unsuru ise Cumhuriyetin kuruluş felsefesinde de yatan en önemli unsurlardan biri olan tek dildir. O nedenle birilerinin söylediği ‘tek vatan, tek bayrak, tek devletin’ yanı sıra, söylemekten imtina ettiği tek dil de, milletin birliği ve bekası için önemlidir.” diyerek söze başladı. Ankara’nın tarihinin çok eskilere dayandığını, yeni kurulan devletin mücadele merkezi ve kurulan cumhuriyetin başkenti olduğunu söyleyerek konuşmasına devam etti: “Ankara’nın içinin iyice boşaltıldığın” söyleyen KARAKAYA “eğer yönetimde söz sahibi olabilirlerse alabilirlerse bu kötü gidişe son verip, Ankara’mıza da, Yenimahalle’mize de, Cumhuriyetimize de sahip çıkacağız. Devran Kutlugün kardeşime başarılar diliyor, O’nu siz değerli Yenimahallelilere, sizleri de Allah(c.c)’a emanet ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı..

Belediye Başkan adaylarının dışında, MHP Ankara Mv. Prof Dr. Özcan Yeniçeri MYK üyeleri Mehmet Ali Tanrıverdi, İbrahim Çiftçi, Ömer Demirel, Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve Yenimahalle İlçe Başkanı Eyüp Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda davetlinin ve vatandaşın coşkuyla katıldığı etkinlik. THM sanatçısı Ertuğrul Doğan ve pop müziği sanatçısı Ege’nin verdiği konserle devam etti..

Konsere katılanlara, Başkan adayı Devran Kutlugün tarafından önceki günlerde başlatılıp halen sürdürülmekte olan “Ağaç kesme, Ağaç dik” kampanyası çerçevesinde çam hediye edildi.


Harun KILIÇ/ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.