ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,8521
EURO
17,5988
ALTIN
980,81
BIST
2.405,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
29°C
Perşembe Az Bulutlu
29°C
Cuma Az Bulutlu
27°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C

TÜRK MİLLETİ ‘AND’ İÇİYOR

TÜRK MİLLETİ ‘AND’ İÇİYOR

 

HaberRes_30932

 

AKP hükümetinin, PKK’nın istekleri doğrultusunda Andımız’ı okullardan kaldırmasına tepki yağıyor. Türkiye’nin dört bir yanında Ülkü Ocakları üyeleri ilköğretim kurumlarında Andımız’ın kaldırılmasını protesto etti ve meydanlarda toplanıp , ‘Andımız’ı okudu. Yapılan açıklamalarda “Varlığını Türk varlığına armağan eden Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de Andımız’ı daha gür bir sesle okumaya devam edeceklerdir” denildi.

Click the image to open in full size.
BALIKESİR
BALIKESİR Ülkü Ocakları, okullardan ‘Andımız’ın kaldırılmasını Alihikmetpaşa Meydanı’nda protesto etti.Yaklaşık 50 ülkücü gencin hep birlikte “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım” diye başlayan andımızı okuduğu eyleme, MHP’li Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olan Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk ile katılıp destek verdi. Gençler andımızın ardından uzun süre ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’, ‘Türkiye Türk’tür Türk kalacak’sloganları attı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Demokratikleşme Paketi’ile açıkladığı maddelerden birinin de andımızın kaldırılması olduğunu hatırlatan Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Coşkun Özkan, “Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikar olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır” dedi.

Belediye Başkanı İsmail Ok da “Bu topraklar Atatürk’ün de dediği gibi mazide Türktü, bugün de Türk ve gelecekte de Türk olarak kalacaktır. Bu milletin bağrından çıkan evlatlarımız Türk yurdunda, Türk adının yasaklanmasına asla izin vermeyecektir. Türküz, Müslümanız, bu topraklarda bizlere emanettir” dedi.

ANTALYA
Antalya Ülkü Ocakları üyeleri, ilköğretim kurumlarında Andımız’ın kaldırılmasını protesto etti. Meydanda toplanan grup, ‘Andımız’ı okudu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Demokratikleşme Paketi’ne tepki gösteren Antalya Ülkü Ocakları üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Taşıdıkları Türk bayrağı ile Atatürk Anıtı önünde toplanan Ülkü Ocakları üyeleri, ilköğretim okullarında Andımız uygulamasının kaldırılmasına tepki gösterdi. Öğrenciler ile meydandaki vatandaşların da destek verdiği protesto gösterisinde Ülkü Ocakları üyeleri, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Uysal basına açıklama yaptı.
Andımız’ın bölücü terör örgütünün dayatması ile kaldırıldığını aktaran Uysal, “Bu adım milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü Andımız’ın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır” dedi.
Click the image to open in full size.

BURSA
Bursa Ülkü Ocakları demokratikleşme paketiyle Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösterdi. Fomara meydanında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Biçki, “Başbakan Erdoğan’ın demokratikleşme paketi adı altında açıkladığı maddelerden birisi de Andımız’ın kaldırılması oldu. Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikar olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü Andımız’ın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim Türk düşmanları olmuştur.” dedi. ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Bu işin sonu yok, ya istiklal ya ölüm’şeklinde atılan sloganlar eşliğinde yapılan basın açıklaması, toplu bir şekilde Andımız’ın ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. (CHA)

ERZURUM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘demokratikleşme paketi’kapsamında ilköğretim okullarında okunan “Andımızın” kaldırılmasına Erzurum Ülkü Ocaklarından tepki geldi.
Basın açıklamasıyla tepkilerini dile getiren Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Kırmacı, “Başbakan Erdoğan’ın ‘demokratikleşme paketi’adı altında açıkladığı maddelerden birisi de Andımızın kaldırılması olmuştur. Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikar olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir.

Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türk yurdunda ” Türk’üm ” demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır..” Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden ” Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan böylede andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir.” diye konuştu.
Erzurum Ülkü Ocakları binası önünde toplanan Ülkücüler daha sonra Andımızı okuyarak olaysız bir şekilde dağıldılar.

KOCAELİ
Kocaeli İl Ülkü Ocakları, Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlediği basın açıklamasında demokratikleşme paketini eleştirerek, hükümete tepki gösterdi.
İl Ülkü Ocakları önünde gerçekleşen açıklayama MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve teşkilatı, Türk Eğitim- Sen Şube Başkanı Süleyman Pekin ve Yönetimi, partililer ve ülkücü gençler hazır bulundu. İl Ülkü Ocakları adına Başkanı İbrahim Özcan bir konuşma yaptı Özcan, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme adını verdiği paketini açıkladı. Daha paketin içeriğine geçmeden önce milletimize peş peşe hakaret etti” iddiasında bulundu.

Başkan Özcan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başbakan Türkiye’nin bölünme eşiğinde olmadığını İstiklal Marşımızın ” Korkma ” ibaresi ile anlatmaya kalkmış. Bu seferde İstiklal Marşımıza musallat olmuştur. ‘Korkaklar zafer anıtı dikemez’diyen başbakana Van Gölü’ne ‘Haç’dikenler için Mehmet Akif’in ‘Sen şehit oğlusun incitme, yazıktır atanı, verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı’dediğini hatırlatıyoruz”
Click the image to open in full size.

TOKAT
Tokat’ta Ülkü Ocakları üyeleri ‘Demokratikleşme Paketi’nde okullarda okutulan Andımız’ın kaldırılmasına tepki göstererek eylem yaptı.
Cumhuriyet Meydanı’nda Türk bayrağı açarak paketi protesto eden ülkücüler adına Tokat Ülkü Ocakları 2. Başkanı Tuğrul Erbay konuşma yaptı. Erbay, Başbakan Erdoğan’ın ‘demokratikleşme Paketi’adı altında açıkladığı maddelerinden birisinin de ‘Andımızın’kaldırılması olduğunu belirterek, “Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikar olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuşlardır. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır.

Türk yurdunda ‘Türk’üm’demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır. ‘Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden’Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de andımızın daha gür bir sesle okunmaya devam edecektir” dedi.Başkan Erbay ayrıca, pakette yer alan diğer maddelere de tepki göstererek başörtüsünün pakete ambalaj olarak kullanıldığını ileri sürdü. Ülkücüler daha sonra hep bir ağızdan Andımız’ı okudu.

KARS
Bütün yurtta olduğu gibi Kars’ta da Başbakanın açıklamış olduğu demokratik paketi kınamak için, Ülkü Ocakları binasının önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel yaptığı açıklamada şunları söyledi: Kars Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak, 30 Eylül 2013 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın PKK terör örgütü ile baş başa vererek hazırladığı ve her maddesinde ihanet, hainlik, bölünme, ayrıştırma, parçalanma olan şer paketini şiddetle ve nefretle kınıyoruz.
Click the image to open in full size.
YALOVA
Yalova Ülkü Ocakları üyeleri, okullarda Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösterdi.
Yalova Ülkü Ocakları Cevdet Aydın Parkı’nda bir basın açıklaması yaparak okullarda Andımız’ın okutulması uygulamasının kaldırılmasına tepki gösterdi. Açıklamayı okuyan Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Celil Coşkun, “Varlığını Türk varlığına armağan eden Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de Andımız’ı daha gür bir sesle okumaya devam edeceklerdir” dedi.
Açıklamanın ardından ülkü ocakları üyeleri toplu olarak Andımız’ı okuyarak kararı protesto etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş