ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,2334
EURO
17,5698
ALTIN
963,60
BIST
2.421,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
25°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C

Ülkü ocaklarından Andımız protestosu

Ülkü ocaklarından Andımız protestosu

yazir78702b270ANTALYA Ülkü Ocakları üyeleri, ilköğretim kurumlarında Andımız’ın kaldırılmasını protesto etti. Meydanda toplanan grup, ‘Andımız’ı okudu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Demokratikleşme Paketi’ne tepki gösteren Antalya Ülkü Ocakları üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Taşıdıkları Türk bayrağı ile Atatürk Anıtı önünde toplanan Ülkü Ocakları üyeleri, ilköğretim okullarında Andımız uygulamasının kaldırılmasına tepki gösterdi. Öğrenciler ile meydandaki vatandaşların da destek verdiği protesto gösterisinde Ülkü Ocakları üyeleri, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Uysal basına açıklama yaptı.

Andımız’ın bölücü terör örgütünün dayatması ile kaldırıldığını aktaran Uysal, “Bu adım milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü Andımız’ın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır” dedi. Uysal, şöyle konuştu:

“Türk yurdunda ‘Türküm’ demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı asla mahşere kalmayacaktır. Varlığını Türk varlığına armağan eden Türk milliyetçileri bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de Andımız’ı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir.”

Açıklamanın ardından protesto gösterisine katılan Ülkü Ocakları üyeleri ile vatandaşlar, Andımız’ı okudu. Protesto gösterisine MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin de katıldı. ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganı atan Ülkü Ocakları üyeleri, daha sonra meydandan ayrıldı.
——————————————————
Kayseri Ülkü Ocakları’ndan Andımız Eylemi
Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Başbakan Erdoğan’ın açıklamış olduğu demokratik pakete, düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi.
Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, BaşbakanRecep Tayip Erdoğan’ın açıklamış olduğu demokratik pakete, düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi.

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ayrıca şunları söyledi: ”Başbakan Erdoğan’ın demokratikleşme paketi adı altında açıkladığı maddelerden birisi de Andımızın kaldırılması olmuştur. Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikâr olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hâkimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır” dedi.Açıklamasında, ”Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir” diyen Gümüş, ”Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım, Yasam, Küçüklerimi korumak, Büyüklerimi saymak, Yurdumu, Milletimi, Özümden, Çok Sevmektir. Ülküm; Yükselmek, İleri gitmektir. Ey büyük Atatürk, Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, Durmadan yürüyeceğime, And içerim. Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türk’üm diyene” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Açıklamanın ardından Ülkü Ocakları üyesi gençler, Andı okurken, dakikalarca, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diyerek bozkurt işaretleri yaparak tepki gösterdiler.
—————————————————-
Bursa Ülkü Ocaklarından Andımız Eylemi
Bursa Ülkü Ocakları demokratikleşme paketiyle Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösterdi.
Bursa Ülkü Ocakları demokratikleşme paketiyle Andımız’ın kaldırılmasına tepki gösterdi.

Fomara meydanında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Biçki, “Başbakan Erdoğan’ın demokratikleşme paketi adı altında açıkladığı maddelerden birisi de Andımız’ın kaldırılması oldu. Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikar olan bu adım, milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü Andımız’ın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim Türk düşmanları olmuştur.” dedi.

‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Bu işin sonu yok, ya istiklal ya ölüm’ şeklinde atılan sloganlar eşliğinde yapılan basın açıklaması, toplu bir şekilde Andımız’ın ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.
————————————————-

 
Çankırı Ülkü Ocakları’ndan Andımız Eylemi
Demokratikleşme Paketi ile okullarda ‘Andımız’ uygulamasının kaldırılması Çankırı’da Ülkü Ocakları üyeleri tarafından protesto edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokratikleşme paketinde ‘Andımız’ uygulamasının kaldırılacağını açıklamasına tepki gösteren Çankırı Ülkü Ocağı üyesi yaklaşık 500 kişilik grup, Karatekin Parkı’nda toplanarak eylem yaptı.  Türk bayrağı açan grup Andımız’ı okuyarak uygulamanın kaldırılmak istenilmesini protesto etti. Ülkücü grup “Ne mutlu Türk’üm diyene” ve “Vatan sana canım feda” sloganları attı.

Andımız’ın kaldırılmasının bölücü terör örgütünün dayatması olduğunu dile getiren Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Akbaba, uygulamanın millete yapılmış büyük bir hakaret olduğunu kaydetti.

Akbaba, “Andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türk yurdunda “Türk’üm” demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı asla mahşere kalmayacaktır” diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından sloganlar atarak Çankırı Ülkü Ocakları’na kadar yürüdü. Burada “Ülkücü Yemini” eden grup olaysız şekilde dağıldı.
—————————————
Karabük Ülkü Ocakları’ndan “Andımız” Eylemi
Karabük Ülkü Ocağı üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Demokratikleşme Paketi’ kapsamında okullarda okutulan andın kaldırılacağını açıklamasına tepki göstererek eylem yaptı.

Karabük Belediyesi önünde Türk Bayrağı açarak paketi protesto eden ülkücüler adına konuşma yapan Karabük Ülkü Ocakları Şube Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş, Başbakan Erdoğan’ın “demokratikleşme paketi” adı altında açıkladığı maddeler içinde yer alan “Andımızın” kaldırılmasının terör örgütünün dayatması olduğunu iddia etti.

“HESABI MAHŞERE KALMAYACAK”

Sarıtaş, okullarda okutulan andın kaldırılmasının millete yapılmış büyük bir hakaret olduğunu iddia ederek şöyle konuştu:

“Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hâkimiyet tapusu, Altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türk yurdunda Türk’üm demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır. Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir.”

Ülkücüler daha sonra hep bir ağızdan andı okuyarak olaysız dağıldı.

———————————————————————————-

AFYON ÜLKÜ OCAKLARINDAN ANDIMIZ TEPKİSİ

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Demokratikleşme Paketi’ne bir tepki de Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Fatih Erdem’den geldi.

Açıklanan demokratikleşme paketinin içinde bulunan andımızın kaldırılmasının bölücü terör örgütünün dayatması sonucu olduğunu ve bunun millete yapılmış büyük bir hakaret olduğunu savunan Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Fatih Erdem, andımızın kaldırılmasından rahatsız olmayan tek kesimin Türk düşmanları olduğunu söyledi.

Türk Milleti’nin canı ev malıyla bedelini ödediği bu topraklarının tapusunun altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulduğunu ifade eden Erdem sözlerini “Türk Yurdu’nda ‘Türküm’ demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı mahşere kalmayacaktır. ‘Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden’ Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir” şeklinde sürdürdü.

Yapılan açıklamanın ardından andımızın okunmasıyla basın toplantısı sonlandırıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş