ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

“GELECEĞİMİZİ TEHDİT EDEN BİR GÖRÜŞME”

Bu haber 13 Kasım 2013 - 21:13 'de eklendi ve 1.002 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, Başbakan Recep Tayyib Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

138436760196679152

MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyyar Karakoç, 16 -17 Kasım tarihleri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinde Mesut Barzani’yi davet etmesine tepki gösterdi.

Karakoç ,”3 gün sonra, 16 Kasım cumartesi günü ülkemizin Başbakanı Adalet Kalkınma Partisi Genel Başkanı Diyarbakır’a bir ziyaret gerçekleştirecektir. Sayın Başbakan’ın Diyarbakır‘a gelişi kadar Kuzey Irak Bölgesel Başkanı Mesut Barzani’nin de, Diyarbakır’da ağırlanması çok önemlidir. Ülkemizi bölgemizi, insanlarımızı yakından ilgilendiren geleceğini tehdit eden bir görüşme olacağını düşünüyoruz” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’a gelişi ile sorunların çözülmeyeceğini belirten Karakoç, tersine sorunların artacağını düşündüklerini söyledi.

Karakoç, “Sayın Başbakan’ın amacı, niyeti Diyarbakır’daki problemleri, sorunları, vatandaşlarımızın omzundan alıkoymak değil, vatandaşlarımızı boş hayaller peşine koymak, bölünmüş bir Türkiye, bağımsız bir Kürdistan hayaliyle yarınlara taşımak istemesidir.

Sayın Başbakan’ın Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleneğinde olmayan bir şekilde bölücü zihniyetler ile buluşması bizleri ve Diyarbakırlıyı derinden üzmüştür. Bunu da Türk milletinin takdirine sunuyoruz. Türk milletinin oyları ile 11 yıldır Türkiye‘de iktidar olan Başbakan’ın 11 yıl sonra geldiği noktayı vatandaşlarımızın görmesini, Türk milletini bölünmesini isteyen bu insanlara 30 Mart yerel seçimlerinde hesap sormasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti sırasında, Mesut Barzani’yi de misafir etmesine değinen Mehmet Teyyar Karakoç, Barzani’nin Diyarbakır’a gelişinin ilerde kurulması planlan bağımsız bir Kürt devletinin başında Barzani’nin olacağını mesajının Kürtler tarafından algılanması olduğunu ileri sürdü.

Karakoç, “Hiç bir Diyarbakırlı, hiçbir Kürt kardeşimiz, Türk milletinden ayrı yaşamak istemiyor. Sayın Başbakan, Barzani ve bölücü zihniyetler boş ve olmayacak heveslere kapılıyor, bununda zamanı geldiğinde Diyarbakırlı kardeşlerimiz ortaya koyacaktır” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat