MİLLETLERİN GELECEĞİ GENÇLİĞİN GELECEĞİ İLE ÖZDEŞTİR

Bu haber 12 Kasım 2013 - 15:04 'de eklendi ve 1.230 kez görüntülendi.

“Türk milleti tarihin her safhasında adalet ve hakkaniyeti ilke edinmiş bulunduğu topraklarda insanca yaşanacak bir medeniyet inşa etmiştir.

12hskc

Eğitimci-yazar  gazi Karabulut, Hollanda Türk Federasyonu’nun daveti üzerine, Türk Federasyonu gençlik Kolları Genel başkanlığınca düzenlenen üç günlük gençlik kampına konuşmacı olarak katıldı. 8, 9, 10 Kasım 2013 günlerinde yatılı olarak gerçekleşen kampa Hollanda’nın değişik yerlerinden gelen Türk gençleri katıldı. Program Kuran-Kerim tilaveti, İstiklal marşının okunması ve Hollanda Türk Federasyonu Gençlik Kolları Genel başkanı Ahmet Çörekçi’nin açılış konuşması ile başladı.
Program dahilinde üç ders veren Karabulut belirlenen saatlerde Türk’ün Tarihi Misyonu, Ülkücü Dünya Görüşü, Peygamber Efendimiz(SAV)’in ve Sahabenin Hayatı konularını kampa katılan gençlere aktardı.
Milletlerin en büyük direnç unsurunu gençlerin oluşturduğunu belirten Karabulut derslerde ağırlıklı olarak şu görüşlere yer verdi:
“Türk milleti tarihin her safhasında adalet ve hakkaniyeti ilke edinmiş bulunduğu topraklarda insanca yaşanacak bir medeniyet inşa etmiştir. Kendisine Nizam-ı Alem ve İ’lay-i Kelimetullah anlayışını Ülkü edinen Türk Milleti, ilke olarak Allah’a layık kul, Rasulullah’a layık ümmet ve ecdadına layık millet olmayı düstur edinmiştir.”
Programın ikinci gününde Hollanda Türk Federasyonu Genel Başkanı Murat Gedik, genel sekreter Erim Uğurlu, genel merkez yöneticileri ve bazı illerin dernek başkanları da hazır bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al