SAKIN VURMA!

Asena Kınacı Moral

ŞEHİR VE İNSAN

Ahmet URFALI

Yolsuzluk olayı bir suçtur.

Bu haber 30 Aralık 2013 - 13:40 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki yolsuzluk iddialarına değinerek, AK Parti’nin olayı yolsuzluktan yargıya doğru yönlendirmeye çalıştığını iddia etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, yolsuzluk iddialarıyla ilgili, “Kim kurmuştur bu komployu? Hangi kişi, hangi kurum, hangi ülke? Başbakan açıkça söylemek zorundadır. Elindeki belgeleri de açıklamak zorundadır” dedi.

Başbakan’ın HSYK ile ilgili söylediklerinin enteresan bir hal aldığını belirten Ayhan, “HSYK’nin bu hale gelmesi tamamen AKP ve şikayet ettikleri, ‘kumpas kuruyor’ dediklerinin müşterek eseri değil midir?” diye sordu.

AK Parti’nin bakanların niçin istifa ettiklerini söyleyemediğini ileri süren Ayhan, “Böyle bir yolsuzluk olayının şeref payesiymiş gibi değerlendirilmesi yüzsüzlüğün ulaşabileceği en yüksek mertebedir” dedi.
F1951541286_2K
Türkiye’nin yolsuzluklarla hesaplaşması gerektiğini ifade eden Ayhan, şöyle devam etti:

“Yolsuzluk olayı bir suçtur. AKP bu olaya müdahil olan dış güçler kimse onları anlatmalıdır. Suçu da, suçluyu da anlatmalıdır. İsim isim, kurum kurum, devlet devlet. AKP bundan da kaçmaktadır. Bu işin uluslararası boyutunu Başbakan kendisi anlatmalıdır. Kim kurmuştur bu komployu? Hangi kişi? Hangi kurum? Hangi ülke? Başbakan açıkça söylemek zorundadır. Elindeki belgeleri de açıklamak zorundadır.”

Ayhan, 2014 yılı ekonomik hedeflerinin darmadağın olduğunu iddia ederek, bütün hedeflerin yeniden revize edilmeye muhtaç hale geldiğini, büyüme, enflasyon, dış ticaret ve istihdama ilişkin hedeflerin tekrar gözden geçirme zorunluluğunun ortaya çıktığını savundu.

AK Parti’nin şu anda “tekerleri açılmayan havadaki uçak” gibi olduğunu belirten Ayhan, “Havada tekerlerin açılmadığını fark etmişlerdir. Bu durumda yere inemeyeceğinin farkına varmışlardır. Panik halindedirler. Tek çıkış yolunun havada uçuş süresini uzatmak olarak görmeye başlamışlardır. Yükleri atarak biraz daha havada kalma süresini uzatmaya çalışmaktadırlar. Boşalttığı yük istifa eden bakan ve milletvekilleridir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments