Ali Uzunırmak: Çiftçi Bizim Dönemimizde Baharı Yaşayacak

Bu haber 24 Ocak 2014 - 13:24 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

yazir83219b325MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, “Çiftçi bizim dönemimizde, baharı yaşayacak. Çiftçinin mahsulünü değerinden sattıracağız” dedi.

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, Germencik Ziraat Odası yeni hizmet binası temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Uzunırmak, “Aydın olarak tarımdan vazgeçmemiz mümkün değil. Türkiye’yi ve dünyayı doyuran bir Aydın olmayı hedeflememiz gerekiyor. Bunun için Aydın’da öncelikli olarak çiftçimizin örgütlenmesi, hakkını savunması ve aynı zamanda üretim modellerinden, üretim yelpazesine varıncaya kadar bilgiler toplanıp çiftçilerimizle paylaşılması gerekmektedir. Bu manada, ziraat odalarının hem fiziki şartlarının düzgün, hem de örgüt yapısının çok güçlü olması gerekiyor. Eğer ziraat odalarımız, çiftçi örgütleri olarak bunlar olursa hem bilgiyi alıp üyelerine ulaştırmada hem de haklarını savunmada daha güçlü olurlar. 15 yıldır ziraat odalarımızla parti ayrımı gözetmeksizin, Aydın için, çiftçilerimize hizmet için birlikte çalışıyoruz. Büyükşehir yasası ile birlikte önümüzde yerel seçiler var. Bu yeni yapılanmada Aydın’ın gelecek on yılları elli yılları söz konusu olacaktır. Alt yapı ve üst yapı planlamalar olduğu kadar, tarım kesimimizi de ilgilendiren çok önemli sorunlar var. Hiç kimse diyemez ki Aydın’da insanlarımızın sorunları yok, tarım sorunsuz. Aksine tarım Can Yakıcı bir şekilde köreliyor. Maliyetlerin yüksekliği, ürünlerin para etmemesi, para edecek safhada da ürünlerin çiftçinin elinden çıkıp gitmiş olması bizim en önemli sorunlarımızdandır” dedi.

“ÇİFTÇİ BİZİM DÖNEMİMİZDE BAHARI YAŞAYACAK”

Milletvekili seçildiğinden bugüne kadar çiftçinin her zaman yanında olduğunu söyleyen Uzunırmak, “Sizlere söz veriyorum, benim başkanlığımda Aydın’da, çiftçi baharını yaşayacak. Bunun için organize besi bölgelerinden, organize sera bölgelerine varıncaya kadar en üst düzeyde ürünlerimizin işlenebileceği hemen hemen her ilçe ve beldemize ürünlerimizin, ürün toplandığından sonra, ürünümüzü saklayabilmemiz için de soğuk hava depolarına varıncaya kadar, bir çok projeyi planlayıp hazırlayarak çiftçimizin emrine vereceğiz. Çileğimizden, sebzemize varıncaya kadar hasat olduğunda yok pahasına çiftçimizin elinden çıkıp gitmeyecek. Soğuk hava depolarında saklanacak, ürün para ettiği zaman piyasaya çıkacağız. Biz bu zincirin halkalarını yaşamış ve bilen yöneticileriz.

Bizim başkanlığımızda sadece köy içi yollar değil, çiftçimizin muzdarip olduğu kırmızı örümcek zararlısının üremesine neden olan, ürünleri kaplayan tozdan kurtulmak için tarla yollarına varıncaya kadar asfaltlanacak” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al