DOLAR
8,4988
EURO
10,2676
ALTIN
496,67
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Cuma Parçalı Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
23°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
24°C
    “ Sakın Gözüme Gözükme Bayramda da Evime Gelme!” Kadir KESKİN Hafta sonları pansiyon öğrencileri, pansiyon müdür yardımcısının izniyle ailelerinin yanına giderler. Biz de yemeklerin israf olmaması için pansiyonda kalan öğrenci sayısına göre yemek çıkarırız. Bir hafta sonu lisemizin birinci sınıfında okuyan ve okul pansiyonunda kalan dört öğrenci, Pansiyon Müdür Yardımcısı...
KAYGILARDAN ÂZÂDE MEVSİMLERDE BAYRAM Kemal ÇOPUROĞLU Şimdi her istenildiğinde alınan Ve daha eskimeden çöpe atılan  Ayakkabı, pantolon, gömlek değil; Kadri kıymeti bilinen Ve Yıllarca giyilen Bayramlıklara sarılmadan uyuyamayan, Uyuyunca da Bir bayram rüyâsı gören: Gönençli, Kıvançlı Ve Mutlu çocukların bayramıydı bizim bayramlarımız… Bizi mutlu kılan; Belki içten bir kucaklanış, Ve...
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...

KILAVUZ HATAY’DAKI SURIYELI TÜRKMEN AILELERI ZIYARET ETTI

KILAVUZ HATAY’DAKI SURIYELI TÜRKMEN AILELERI ZIYARET ETTI

Yurt gezileri kapsamında Suriyeli Türkmen soydaşlarımızı ziyaret etmek için Hatay’a gelen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Naci Akkaya, il ve ilçe ocak yöneticileri ila çok sayıda ülkücü tarafından karşılandı. Genel Başkan ilk olarak Suriye Türkmen Kitlesi Bürosunu ziyaret etti. Burada Suriye Türkmen Kitlesi Hatay Temsilcisi Ayhan Urlu’dan Suriye’deki Son durum ve ihtiyaçlar konusunda bilgi aldı.

ok-suriye123

Suriye Türkmenleri’nin zor günlerinde yalnız bırakmadıklarını söyleyen Kılavuz konuşmalarında :

“Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bizler Ülkücüler – Türk Milliyetçileri olarak, Suriyeli Türkmen kardeşlerimizi yalnız bırakmayıp, onlara maddi manevi yardımlarda bulunmayı ilke edindik.

Hepinizin malumu olduğu üzere Suriye’de 2 yılı aşkın bir süredir iç savaş yaşanmaktadır. Bu savaşta binlerce insan ölmüş, 1 milyona yakın insan da mülteci durumuna düşmüştür. Savaştan kaçanlara kapı açmak, yardım etmek milletimizin üstün özelliklerinden yalnız bir tanesidir.  Ancak bu yardım diğer mültecilere ulaştırılırken, Türkmen kardeşlerimiz unutulmuştur.

Türkmenler, Suriye’de yaşayan en büyük gruplardan birisidir. Ancak ne acıdır ki bu gerçek ne Suriye, ne Türkiye ne de dünya tarafından yeterince bilinmemektedir. Suriye’de yaşanacak olası bir yönetim değişikliğinde Türkmen kardeşlerimizin nasıl bir akıbete uğrayacağı belirsizdir. Bu konuda adeta yok sayılan Türkmen varlığı büyük bir tehdit ve muamma içindedir.

Dünya Türklüğünün en büyük kurumlarından biri olan Ülkü Ocakları, soydaşlarımızın unutulmasına ve yalnız kalmasına asla rıza göstermeyecektir.  Bu bağlamda yurt genelinde il ve ilçe ocaklarımız vasıtasıyla bir yardım kampanyası tertip ettik. 10 kamyondan oluşan yardım konvoyumuz Hatay ve Osmaniye’ye ulaşmış bulunmaktadır. Bu vesileyle yardım kampanyamıza destek veren bütün vatandaşlarımıza, yardımların toplanıp ulaştırılmasında emeği geçen bütün ülküdaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Kışlık giysi ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım kampanyamız Hatay ve Osmaniye’de bulunan Türkmenlere dağıtılacaktır. Ülkü Ocakları her zaman Türkmen kardeşlerimizin yanında olacaktır. Hiç kimse olmasa bile ülkücü hareket Türkmenlerin sesi olmaya devam edecektir. Türkmenleri yok sayarak diğer bölücü ve terörist grupları destekleyenlerin, zorda kaldıklarında Türkmenlere sığınması da bu konuda nasıl bir riyakârlığın yaşandığının en büyük delili olmuştur.

Ancak hiç kimse endişe etmemelidir ki Ülkü Ocakları bütün gücü ve samimiyetiyle Türkmen kardeşlerimizin yanında yer almaya devam edecektir. Temennimiz Suriye’de yaşanan iç savaşın bir an önce sona ermesi ve Türkmen kardeşlerimizin huzur ve güven ortamına tez zamanda kavuşması yönündedir. “ dedi.

Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden kişilerin ailelerini ziyaret eden Olcay Kılavuz, onlara çeşitli hediyeler vererek, dertleşip kucaklaşma fırsatı buldu. Ziyaretler sırasında duygulu anlar da yaşandı. Ailelerin çok zor şartlar altında verdikleri yaşam mücadeleleri Genel Başkanımız ve beraberindeki heyeti bir hayli duygulandırdı. Aileleri ziyaretler sonrasında bir değerlendirme yaparak: “Ülkücülüğümüzün gerekliliği olarak bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde Suriyeli Türkmen kardeşlerimizle dertleşip kucaklaşarak hasret giderdik. Ziyaretlerimizde ailelerin gösterdiği iyi niyet yüklü candan karşılama ve bize yani öz kardeşlerine gösterdikleri yakınlık bizi ziyadesiyle duygulandırdı.  Çok zor şartlar altında hayat mücadelesi verirken içlerinde Türk Milletine olan bağlılık ve sadakat bizim kendilerine olan sorumluluğumuzu artırmıştır. Suriyeli Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmak; Ülkücülerin boyunlarının borcudur. Kardeşlerimiz,  Suriye’de yaşanan iç çatışmaların başladığı günden bu güne kadar her zaman dualarımızda ve gönüllerimizde varlıklarını korumuşlardır, korumaya devam edeceklerdir. Öz kardeşlerimize yönelik maddi ve manevi yardımlarımız sürekli devam etmektedir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak geçen yıllarda da düzenlemiş olduğumuz yardım kampanyamız bu yılda devam etmiştir. Ülkücü hareket önümüzdeki dönemde de elinden geldiğinin fazlasıyla Türkmen kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Suriye Türkmen Kitlesi Hatay Büro Sorumlusu Ayhan Urlu da yardımlardan ötürü Ülkü Ocaklarına minnettar olduklarını belirterek Genel Başkan Olcay Kılavuz’a teşekkür etti.

Türkmen aileleri ziyaretleri sonrası Yayaladağ Ülkü Ocakları’na gelen Genel Başkan burada ocak yönetimi ve ortaöğretim mensubu ülküdaşlarımızla sohbette bulundu. Sohbet sonrasında Yayladağ’dan ayrılarak Hatay Ülkü Ocakları İl Binası’na geldi. Burada Ülküdaşlarımızla tek tek selamlaşarak görüşme fırsatı buldu. Üniversite ve ortaöğretim birimleri başta olmak üzere çok sayıda ülküdaşımızın katılımıyla istişare toplantısı yapan Olcay Kılavuz: “Ülkü Ocakları çatısı altında bulunan herkes emanet aldığı kutlu sancağı daha yukarılara çıkarmakla mükelleftir.  Gençlerimizin imanlı, ahlaklı, bilgili, duyarlı ve kararlı bir şekilde hayatına yön vermesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  Bu gayreti gösterirken sizin öncelikli hedefiniz tahsillerinizi mutlaka tamamlamaktır. Okullarını iyi derecelerle bitirmiş Ülkücüler geleceğin lider ülke Türkiye’sinin mimarları olacaktır. Bir bakıma hepinizin kişisel bir kızıl elması, varmak istediği bir eğitim düzeyi olmalıdır. Siz bu hedeflerinize varmadıkça, biz nihai kızıl elma hedefimize varamayız

Gençlerimizi umutla bakabilecekleri ve güvenle yaşayabilecekleri bir ülkeye ulaştırmak için durmaksızın çalışmak zorundayız. Milli  ve manevi  değerlerimizin tahribata uğradığı, millet hayatını olumsuz yönde etkileyen alışkanlıkların ortaya çıktığı bir dönemde Ülkü Ocakları Türk Gençliği’nin gerektiği şekilde yetişebilmesi açısından en önemli kurumlardan biridir. Türkiye’yi bataklığa sürüklemeye ve yıkmaya çalışanlara karşı bu kutlu çatı altında mücadelemiz tabandan tavana bir ekip ruhu içerisinde sürecektir. Her Ülküdaşımızın bu ağır sorumluluğu layıkıyla taşıyacağından ve hainlere göz açtırmayacağından en ufak bir şüphem yoktur. “  Dedi.

Kılavuz Hatay Ülkü Ocakları ziyareti sonrasında Reyhanlı’ya geldi. Burada Reyhalı Ülkü Ocakları ve yönetimi tarafından karşılanan Genel Başkan Reyhanlı Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Bundan sonraki döneme ait plan ve programları değerlendirdi. Ülküdaşlarla sohbeti sonrası Reyhanlı ziyaretlerini tamamlayarak Hassa ilçesine geçti.

Hassa Ülkü Ocakları’na gelen Olcay Kılavuz’a ülküdaşlarımızın yoğun ilgi gösterdi. Ocak binasında ülküdaşlarımızla sohbet eden Genel Başkan Kılavuz beklentilerini şu cümlelerle anlattı: “ Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’inde (Sav) ‘İki Günü Eşit Olan Zarardadır’ buyurarak belirttiği gibi: Her gün uyumadan önce şu iki konuda vicdan muhasebesi yapın: bugün kendimi ne kadar geliştirdim ve davamı ne kadar hizmet ettim? Ocaklarımız, bu iki soruya cevap verebilmek için var. Ocaklardan bulabileceğiniz de yalnız ve yalnız bu sorulara cevaptır. Ocaklarımızda başka bir şey arayan ziyandadır.” Dedi. İstişareler sonrası Hassa Ülkü Ocakları ziyaretini noktaladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.