ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Kırıkkale Ülkü Ocakları Mevlid Kandili Dolayısıyla Şehitlik Ziyareti

Bu haber 13 Ocak 2014 - 5:38 'de eklendi ve 994 kez görüntülendi.

Kırıkkale Ülkü Ocaklarına bağlı Ülkücü Gençler Mevlid Kandili münasebetiyle Şehitlikte Kur’an tilaveti yapıp kutlama için yazılı bir açıklama yaptılar.

yazir82785b325

Kırıkkale Ülkü Ocaklarına bağlı Ülkücü Gençler Öevlid Kandili münasebetiyle Şehitlikte Kur’an tilaveti yapıp kutlama için yazılı bir açıklama yaptılar. Açıklama şu şekilde:

Mevlit Kandili ya da Veladet Kandili Dinimiz İslam’ın Güzeller güzeli Peygamberi Hz. Muhammed’in(sav) doğum günü olan Rebiülevvel ayının 11.sini 12.sine bağlayan gece olarak kutlanır. Peygamberimizin dünyaya gelişinin 1443 üncü senne-i devriyesini, Ocak ayının 12 inci günü akşamı onun ümmetine yakışır tarzda ihya edeceğiz

İnşAllah. Cenab-ı Hak  Peygamberimiz (s,a,v) efendimizin  dünyaya gelişinin  sene-i  devriyesini İslam allemi için hayırlara vesile kılsın.. Ümmeti Muhammedin yeniden Kur’anda buluşmasına, birlik ve beraberliğin kavi hale gelmesine vesile olsun. Rab’ımız bizleri tefrikadan, fitne ve fesattan muhafaza eylesin. Peygamberimizi anarken anlamayı, anladığımızı da en iyi şekilde yaşamayı Mevla’mız  bizlere nasip etsin.

Kırıkkale Ülkü Ocakları olarak biz de bugünün anlam ve öneminden dolayı Kırıkkale Şehitliğini ziyaret ettik. Şehitlik ziyaretimizde şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okuyarak dualar ettik. Şehitliğimizde temizlik yaptık. Ardından Kırıkkale’den şehit olmuş Ülkücü Şehitlerimizin kabirlerini birer birer ziyaret ettik ve onların kabirleri başlarında da Kuran-ı Kerim okuyarak Ruhlarına dualar ettik.

Cenab-ı ALLAH okuduğumuz Kuran-ı Kerimleri ve duaları kabul eylesin. Şehitlerimizin Ruhlarını Şad Mekânlarını Cennet eylesin.

Serkan Tunçbilek
Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim
ve Kültür Vakfı Başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat