ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

MHP’LI ÇIRKIN: TIRIN EL KAIDE’YE GITTIĞI YOLUNDA ÇOK CIDDI BILGILER VAR

Bu haber 07 Ocak 2014 - 23:21 'de eklendi ve 774 kez görüntülendi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay’da durdurulan TIR’a ilişkin, “Bunun El Kaide’ye gittiği yolunda çok ciddi bilgiler, emareler var” dedi.

meclis3

MHP, Suriye’de yaşanan olayların bölge illerinde yarattığı sorunların belirlenmesi amacıyla verdiği araştırma önergesinin bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi için grup önerisi getirdi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay’da durdurulan TIR ile ilgili İçişleri Bakanı’nın açıklamasına değinerek, sahadaki Türkmenler ile görüştüğünü, onlara giden bir yardım olmadığını iddia etti. “Sayın İçişleri Bakanı’na tavsiyemiz biraz destekli konuşmasıdır” ifadesini kullanan Çirkin, şu görüşleri dile getirdi:

“Eğer bu Türkmen’e gidiyorsa kabul etmek gerekir ki bunu dahi beceremediniz. Yani bir TIR’ı sınırdan geçiremediniz ya. Bunu kaçakçıya verin sizden, hükümetten iyi yapar. Şimdi Türk devleti yıpranmasın diye her şeyi ifade edemiyoruz. Ama daha TIR’ların, malzemelerin olduğu da söyleniyor. Bunun El Kaide’ye gittiği yolunda çok ciddi bilgiler, emareler var. Ama bir şeyi iyi biliyoruz, Türkmen’e giden bir damla yok. Bunu bir an evvel temizleyin oradaki Türkmen’in yiyeceği, silahı, mermisi, içeceği yok. Hiç birşeyi yok. Yok oğlu yok.”

BDP Van Milletvekili Nazmi Gür de Uludere olayına ilişkin verilen takipsizlik kararını eleştirerek, bu kararın kendilerini derinden yaraladığını, yürekleri ve vicdanları kanattığını söyledi.

Gür, “Bir kez daha bu ülkede hukukun nasıl işlediğini, hukukun üstünlüğünün nasıl bir masal, hak, hukuk ve adalet gibi söylemlerinin içinin ne kadar boş olduğu kanıtlanmış oldu. Roboski yeni açıldı, kapanmayacak. Roboski’nin, bu katliamın emrini verenler cezalandırılıncaya kadar bizler mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Hatay’da durdurulan TIR’a değinerek, “Mahkeme kararına rağmen Cumhuriyet savcısının görevini yerine getirmesine engel olan bütün devlet yetkilileri açıkça suç işlemişlerdir. Bu olay uluslararası suç kapsamında değerlendirilmesi gereken bir olaydır. Aranmasına izin verilmeyen TIR’da BM tarafından terör listesine alınan radikal gruplara silah taşındığı yönünde vahim iddialar var. Bu olay üstü örtülemeyecek ve geçiştirilemeyecek kadar önemlidir” şeklinde konuştu.

MHP’nin önerisi kabul edilmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat