ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Milli benliklerini kaybeden milletler başka milletin avı olur

Bu haber 06 Ocak 2014 - 1:52 'de eklendi ve 914 kez görüntülendi.

Oktay Vural: “Eğer biz, bizi millet yapan değerlerden ve kendi milli kimliğimizden uzaklaşırsak aile olarak yaşayamayız”

MHP GRUP BASKANVEKILI OKTAY VURAL

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bugün Türkiye’nin adını tartışıyorlar. Adı olmayan bir Türkiye düşünün. Televizyonlarda millet millet diye seslenenler milletin adını yok etmeye çalışıyorlar” dedi.  Vural, “Eğer biz, bizi millet yapan değerlerden ve kendi milli kimliğimizden uzaklaşırsak aile olarak yaşayamayız” dedi.

Vural, partisinin Uzunköprü İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, her milletin bir var oluş temeli olduğunu söyledi. Her insanın inancına göre de bir yaradılış gayesi olduğunu aktaran Vural, şöyle devam etti:

“Eğer biz, bizi millet yapan değerlerden ve kendi milli kimliğimizden uzaklaşırsak aile olarak yaşayamayız. Eğer bu milletin adını tarihin yazdığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi mücevhere yazılmış olan Türk Milleti ismini silmek isterlerse ve 36’ya bölmek isterlerse nasıl birbirimizi anlayacağız? Ama bugün öyle bir Türkiye’yi yaşıyoruz ki, adımız tartışılıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, ‘Milli benliklerini kaybeden milletler başka milletin avı olur’, Mehmet Akif Ersoy da diyor ki, ‘Milletler topla tüfekle yıkılmaz ancak kendi aralarındaki rabıtaları kesmekle yıkılır.’ Bugün Türkiye’nin adını tartışıyorlar. Adı olmayan bir Türkiye düşünün televizyonlarda milet millet diye seslenenler milletin adını yok etmeye çalışıyorlar. Bir milletin adını ve milli kimliğini yok etmek milli egemenliği yok etmektir. Milli egemenlikte Cumhuriyetin esasıdır” diye konuştu.

Hakimiyetin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu anımsatan Vural, “İnsanlar birlik ve beraberlik içerisinde, bir milli kimlik içerisinde milli kültürünü yaşayamazsa geleceğe nasıl birlik ve beraberlik içerisinde bakacağız. Horon çaldığı zaman karşılama çaldığı zaman kimin diyeceğiz. Biz milli kimliğimizi korumak için nice canlar verdik. Çanakkale geçilmez dedik, Sevr Barış antlaşmasını yırtıp attık da terörist başının istediği üzerine mi adımızdan, kimliğimizden vazgeçeceğiz” dedi.

Vural, konuşmasının ardından partililerle sohbet etti.

Ardından Keşan’ın Beyendik beldesindeki bir kıraathanede vatandaşlara seslenen Vural, “Çiftçinin ürünü para etmiyor. 11 yıl önceki ürün fiyatlarına baktığımız zaman, o güne göre mazot ve gübre fiyatları 4,5 kat arttı. Ben size soruyorum; bu köylü ekiyor, biçiyor. Mazota ihtiyacı var. Mazotta KDV ve ÖTV var ama gemi sahiplerine, gemiciklere ÖTV, KDV yok” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat