“AKP İKTİDARI DÖNEMİNDE ORTA SINIF ERİMİŞTİR”

Bu biyografi 24 Şubat 2014 - 15:54 'de eklendi ve 965 kez görüntülendi.

mhpli-durmaz-akp-yandasina-is-vermek-icin-ihale-kanununu-170-kez-degistirdi0cc96886ffc31b700fccMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Başbakan Erdoğan’ın yönetimi altında Türkiye’nin resmen yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların hakimiyeti altına girdiğini belirterek, hükümetin kendi yandaşlarına iş vermek için ihale kanununu 170 defa değiştirdiğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinin Yozgat İl Başkanlığında düzenlediği toplantıda AK Parti hükümetini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk olayları üzerinden sert bir dille eleştirdi. Durmaz, “Başbakan Erdoğan ve yol arkadaşları battıkları rüşvet ve yolsuzluk bataklığını gizleme telaşıyla, kavram kalpazanlığına soyunmuş, yolsuzluğun adını ‘dış güçler’, rüşvetin adını ‘paralel devlet’ ve devleti soyup soğana çevirmenin adını ise ‘haşhaşiler’ olarak açıklamışlardır. Ortaya çıkarılan pisliklerin üzeri ‘zamanlama manidar’ açıklamalarıyla örtülmeye çalışılır hâle gelmiştir. Yani, ‘yolsuzluk yok’ diyemiyorlar da ‘zamanlaması manidar’ diyorlar.” dedi.

“AKP İKTİDARI DÖNEMİNDE ORTA SINIF ERİMİŞTİR”

Türkiye İstatistik Kurumu’nun rakamlarına göre Türkiye’de her 5 kişiden birinin kendine yetecek kadar gelir elde edemediğini, başkasının yardımına muhtaç şekilde yaşamını sürdürmeye çalıştığını vurulayan Durmaz, “Gerçekte bu oran çok daha yüksektir, ancak açıklanan resmi rakamlar bile milletimizin halini ortaya koymaya yetmektedir. AKP iktidarları döneminde gelir dağılımı dengesi büsbütün bozulmuş, orta sınıf erimiş, üstte bu ülkenin kaymağını yiyen bir ‘yiyici sınıf’ türemiştir. Vatandaşlarımızı ekonomik krize ezdirmediğini iddia eden hükümet yetkilileri, çiftçinin, memurun, işçinin, emeklinin, halini görmezden gelip yaptığı düzenlemelerle de milletin cebine el atmıştır. Son bir yıl içinde sofraların vazgeçilmezi olan temel gıdalara zam sağanak halinde yağmıştır. Tedavisi için hastanede yatmaktan başka çaresi olmayan kardeşlerimizin ödediği fatura yüzde 124 artmış durumdadır.” şeklinde konuştu.

Ülkede artan cari açıkla birlikte Yozgatlı çiftçinin geleceğinin ipotek altına alındığını söyleyen Durmaz, “Türkiye AKP döneminde ithalat cenneti haline gelmiştir. İçinden geçtiğimiz şu günlerde, adalet terazisi iyiden iyiye zedelenmiştir. AKP hükümetleri döneminde Sayıştay denetim yapamaz hâle getirilmiş, teftiş ve denetim kurulları felç edilmiştir.” diye konuştu.

“AKP KENDİ YANDAŞINA İŞ VERMEK İÇİN İHALE KANUNU 170 DEFA DEĞİŞTİRDİ”

AK Parti iktidarının 12 yılda kendi yandaşlarına iş vermek için kamu ihale mevzuatında 170 adet değişiklik yaptığını kaydeden Durmaz, sözlerine şöyle devam etti: “İhaleler Kamu İhale Kanunu’nun denetiminden çıkartılarak yolsuzlukların önü açılmıştır. AKP döneminde yapılan özelleştirmelerdeki usulsüzlük ve yolsuzluklar her geçen gün artmaktadır. Türk Ceza Kanunu’na göre ihalelere fesat karıştıranlara beş yıldan on iki yıla kadar ceza veriliyordu ancak AKP bu cezaları üç ve yedi yıla indirmiştir. Artan yolsuzluklar karşısında şaşkına dönen AKP ne yaptığını bilmez bir şekilde yasal düzenlemelerle hırsızlıklarının milletimiz tarafından öğrenilmesini ve topluma mal olmasını önlemek için internete yasak koymuş, HSYK kanununda değişiklik yaparak yargıyı özel yetkili Adalet Bakanına bağımlı hale getirmiştir.”

“RÜŞVETÇİLER HAYIRSEVER OLARAK İSİMLENDİRİLDİ”

Özellikle son günlerde Türkiye’nin AK Parti vurgunlarıyla ve bununla beraber başlayan AK Parti tahrikleriyle uğraştığını ifade eden Durmaz, şöyle devam etti: “Anlaşıldığı üzere yolsuzlukların bulaşmadığı kurum ve kuruluş âdeta kalmamış, her yerde yolsuzluklar bir virüs gibi ülkemizi sarmış, sosyal ve ekonomik dokuyu tahrip eder hale gelmiştir. Başbakan Erdoğan’ın yönetimi altında Türkiye resmen yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların hâkimiyeti altına girmiştir.”

AK Parti iktidarı döneminde rüşvetçilerin hayırsever olarak isimlendirildiğini, hırsızların yardımsever olarak gösterildiğini, hâkim ve savcıların ise militan olarak tanımlandığını vurgulayan Durmaz, şunları kaydetti: “Yolsuzluk operasyonları komplo olarak formüle edilmiş, utanmazlık mağduriyet olarak sunulmuştur. Son 12 yılda sapla saman, doğruyla yanlış, güzelle çirkin, temizlikle kirlilik birbirine karışmıştır. Başbakan Erdoğan ve yol arkadaşları battıkları rüşvet ve yolsuzluk bataklığını gizleme telaşıyla kavram kalpazanlığına soyunmuş, yolsuzluğun adını ‘dış güçler’, rüşvetin adını ‘paralel devlet’ ve devleti soyup soğana çevirmenin adını ise ‘haşhaşiler’ olarak açıklamışlardır. Ortaya çıkarılan pisliklerin üzeri ‘zamanlama manidar’ açıklamalarıyla örtülmeye çalışılır hâle gelmişlerdir. Yani, ‘yolsuzluk yok’ diyemiyorlar da ‘zamanlaması manidar’ diyorlar.”

“AKP YETKİLİLERİ YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞMAKTADIR”

AK Parti iktidarının yolsuzluğun üzerini örtmeye çalıştığını söyleyen Durmaz, “Sayın Başbakan yolsuzlukların üzerine gideceğine, yargıyı ve adli kolluğu engellemektedir. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yapan polis müdürleri görevden alınmıştır. Başka yolsuzlukları ortaya çıkarabilecek durumdaki yüzlerce emniyet müdürü görevden alınmış, yerleri değiştirilmiş, emniyet teşkilatı hallaç pamuğu gibi dağıtılmıştır. Başbakan’ın veremeyeceği bir hesabı, izah edemeyeceği hukuksuz ve gayrimeşru bir işi mi vardır? Bu korkunun ve paniğin nedeni nedir? Anlaşılmaktadır ki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları kendisine ve ailesine kadar dayanmaktadır, üstelik oğlunun üzerinden kendisine ulaşılmak istendiğini bizzat kendisi açıklamıştır. ‘Teröristlerle görüştüğümüzü ispat edemeyenler şerefsizdir’ dedikten sonra teröristlerle görüşüldüğünü açıklayan Başbakan’a artık kimsenin inanması mümkün değildir. Dün ‘Ergenekon’un savcısıyım’ diyen Başbakan Erdoğan, bugün yolsuzlukların ve rüşvetin avukatlığını yapmaktadır. Dün AKP tarafından kahraman ilan edilen ve ‘destan yazdılar’ denilen savcı ve polisler AKP’nin yolsuzluklarını ortaya çıkardığı için bugün çete üyesi ilan edilmişlerdir.”

“BAKAN ÇOCUKLARININ YATAK MODALARINA PARA KASASINI ÇETERLER Mİ KOYDU”

“Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu devlet içindeki çetelerin yaptığını söyleyen Başbakan Erdoğan’a buradan sormak istiyorum” diyen Durmaz, “Bakan çocuklarının yatak odalarına para sayma makinelerini ve para kasalarını çeteler mi koymuştur? Ayakkabı kutularının içine milyon dolarları çeteler mi koymuştur? Bakanlara rüşvetleri çeteler mi vermiştir? Kara parayı savcılar ve görevden aldığın polisler mi aklamıştır? 11 yıldır iktidarda olan siz değil misiniz? Devletin içinde çete varsa bu çeteyi kuran, onları bu makamlara getiren siz değil misiniz? Evet, devletin içinde bir çete var. Bu çete yolsuzluk, rüşvet ve rant çetesidir. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ‘talimatları Başbakan Erdoğan’dan aldım’ diyerek bu çetenin liderinin Başbakan Erdoğan olduğunu itiraf etmiştir. Bütün bunlara karşı Başbakan Erdoğan hala yolsuzlukları savunmakta, yolsuzlukların üzerini örtmeye çalışmaktadır.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MHP Lideri Bahçeli; HDP kapatılmalı ve yeni isimle faaliyetine izin verilmemeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi delilli ve belgeli şekilde HDP’nin terör eylemlerinin odağı olduğunu tespit ederse, ki başkaca bir seçenek yoktur, HDP diye bir partiden, kapatmaya neden olan üye ve yöneticilerinden söz etmek artık mümkün olamayacaktır. Türkiye bir hukuk devletiyse HDP'nin kapatılması acildir, şarttır. Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir" ifadelerini kullandı. MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamaları şöyle: Grup Toplantımız vesilesiyle bu hafta yapacağım konuşmaya geçmeden evvel hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Yurt için…

MHP Lideri Bahçeli: CHP Gara’da yakalandı, HDP zaten oradaydı, İP keşif yapıyordu

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, CHP ve HDP'ye Gara katliamındaki tutumları nedeniyle sert çıktı. Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "CHP Gara’da yakalandı! HDP zaten oradaydı. İP ise çevresinde gıyaben keşif yapıyordu. PKK’yı lanetlemek yerine Türkiye’yi isnat eden, hükümete fatura çıkaran menhus siyasi partilerin fitnenin beşinci kolu oldukları abartı veya afaki bir tespit değil, isabetli bir teşhistir." ifadelerini kullandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde; ''Geçmişin fezlekesini hazırlayıp geleceğin ihtiyaç, irade ve isteklerine hizmet; sorumluluk duygusu kökleşmiş, zaman/mekan ilişkisini kavramış, bunu da bir karar haline dönüştürmeyi başarmış ehil insanların muvaffakiyetidir. Nadide ve nafiz bi…

MHP Lideri Bahçeli ‘Terörün elebaşları birer birer sallandırılmazsa yüreklerimiz soğumayacak, öfkemiz sönmeyecektir’

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ''10 Şubat 2021 tarihinde Irak’ın kuzeyinde bulunan Gara Bölgesi’ne yapılan Pençe Kartal-2 Harekatı geçtiğimiz Cumartesi günü tamamlanmıştır. Teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat deposu ile sözde karargah olarak kullanılan pek çok yer tahrip edilmiştir. Yapılan operasyonla çok sayıda terörist ihanetlerinin bedelini canlarıyla ödemiştir. Dileğimiz teröristlerin peşinin bırakılmaması, döktükleri kanların hesabının damla damla şerefsiz varlıklarından sorulmasıdır. Kandil’e bir şafak vakti Türk’ün şanlı bayrağı dikilmeli, terör elebaşları mağaralarına gömülmelidir. Mahmur’da kurulu bulunan terör kampla…

MHP Lideri Bahçeli, pkk tarafından 13 sivil vatandaşımızın katledilmesine sert tepki; ‘Herkes tarafını ve tercihini yapmalıdır’

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Irak'ın Kuzeyindeki Gara bölgesinde hain örgüt tarafından kaçırılıp bir mağarada alıkonulan on üç sivil vatandaşımızın katledilmesine sert tepki gösterdi. Bahçeli, ''Hain örgüt tarafından kaçırılıp bir mağarada alıkonulan on üç sivil vatandaşımızın katledilmesiyle ilgili acı haber milli yüreklere ateş topu gibi düşmüştür. Nihayetinde söz hükmünü kaybetmiştir. Mağara katliamının PKK terör örgütü ve destekçilerinin hesaba çekilmesi için bir yol ağzı, bir karar ve kader anı olduğuna inanıyorum, Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır'' ifadelerini kullandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde; ''Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine ve mücavir alanlara yu…

MHP Lideri Bahçeli koronavirüs aşısının ikinci dozunu yaptırdı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ikinci dozunu yaptırdığı bildirildi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kovid-19 aşısının ikinci dozunu yaptırdıktan sonra, resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Bahçeli, "Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın planladığı şekliyle COVID-19 virüsü aşısının ikinci dozunu yaptırdım. İnşallah bu salgından maske, mesafe ve temizliğe dikkat ederek yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyorum" ifadelerini kullandı. https://twitter.com/dbdevletbahceli/status/1359816200256180230?s=19 …

Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanlığa tekrar aday olduğunu açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 18 Mart'ta yapılacak 13. Olağan Büyük Kurultayı'nda genel başkanlığa yeniden aday olduğunu bildirdi. Bahçeli, Merkez Yönetim ve Merkez Disiplin kurulları müşterek toplantısı sonrasında, parti kurmaylarına yönelik kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında, kurultay sürecine değinen Bahçeli, "Eğer uygun bulursanız, davaya hizmetimin devamını arzular iseniz 18 Mart'ta yapılacak kurultayda genel başkan olarak adayım arkadaşlar." ifadesini kullandı. Bahçeli'nin açıklaması alkışlarla karşılandı. https://youtu.be/-iQbhA135Zk …

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ


takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al