ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

BAHÇELI: TÜRKIYE’DE 2 PARTI YOK

Bu haber 24 Şubat 2014 - 15:08 'de eklendi ve 769 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim öncesinde araştırma yaparak oy oranlarını belirten araştırma şirketlerini ve bazı medya kuruluşlarını eleştirdi. Bahçeli, “Sözde araştırma kuruluşları yöneticileri partileri yok farz ediyor, bir tarafa AKP’yi bir tarafa CHP’yi koyarak seçimlerin bu iki parti arasında olacağını ifade ediyorlar. Bu siyaseten nezaketsizliktir. Bu milli iradeye saygısızlıktır.” dedi.

bagcilar3

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Bağcılar Seçim İletişim Merkezi açılışına katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Bahçeli, “Türkiye’de 2 parti yoktur. Türkiye’de milletimizin dünya görüşü paralelinde oluşturduğu çok sayıda parti vardır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yağmur altında halka seslendi. 30 Mart seçimlerinin önemine dikkat çeken Bahçeli, “Seçimler, belediye başkanlarının seçimlerin ötesinde Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı soysal ve ekonomik sorunların yoğunlaştığı derinleştiği bir ortamda gerçekleştirilecektir. Seçimlere çok az bir süre kala faaliyetlerimiz yoğunlaşıyor. Rahmet altında Bağcılar’da ortaya koymuş olduğunuz kararlılık ve mücadele azminiz taktire şayan bir haldir.” diye konuştu. 30 Mart seçimlerine 25 partinin katıldığına dikkat çeken Bahçeli şunları söyledi:

“Hal böyle iken bazı medya organları oraya odaklanmış, sözde araştırma kuruluşları yöneticileri sanki İstanbul’da, İstanbul’un insanlarının kendi dünya görüşü ve inançları doğrultusunda, bakış açısı doğrultusunda oluşturdukları partileri yok farz ediyor. Bir tarafa AKP’yi, bir tarafa CHP’yi koyarak seçimlerin bu iki parti arasında olacağını ifade ediyorlar. Bu siyaseten nezaketsizliktir. Bu siyaseten milli iradeye saygısızlıktır. Bu siyaseten İstanbul’da yaşayan her kardeşime bir hakarettir. Çünkü İstanbul’da sadece AKP’liler yaşamıyor, İstanbul’da sadece CHP’liler yaşamıyor. İstanbul, Türkiye’nin her tarafından gelmiş, çiçeklerin oluşturduğu çok büyük bir kardeş şehirdir. Böyle bir şehri muhtelif ayrımlara tutmak, etnik ve mezhep temelli parçalamaya yönelmek, siyaseti de iki partiye hapsetmek Türkiye açısından, demokrasi açısından çok büyük bir yanlıştır. O zaman ne AKP ne CHP ille de MHP diyeceğiz. Bu anlayışla sandığa gideceksiniz. Kim sandığa gidip oyunu vermişse onun oyunu namus olarak kabul edip korumak görevi de milliyetçi ülkücü harekette olmalıdır. Ülkeyi sandıkta oy çalarak, bu gün de ülkeyi çalanlara bir tokat atabilmek için 30 Mart bir başlangıç olsun.””

“ÜLKEYİ ÇALANLARA BİR TOKAT ATABİLMEK İÇİN”

Bahçeli, “9 Şubat günü, Milliyetçi Hareket Partisi 45. yıldönümünü kutluyor. Türkiye’nin şu an en köklü, gelenekli, sosyal maliyeti en yüksek olan, çilesi, ıstırabı, her yönüyle Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok farz edenlere İstanbul’da bir cevap verilmeyecek midir? O zaman, ‘ne AKP, ne CHP, ille de MHP’ diyeceğiz. Sandığa gideceksiniz, sandığa oyunuzu vereceksiniz. Milletimizde kim sandığa gidip oyunu vermişse, onun oyunu namus olarak kabul edip korumak görevi de Milliyetçi ülkücü harekette olmalıdır”şeklinde konuştu.  Bahçeli konuşmasının sonunda, “Ülkeyi sandıkta oy çalarak, bugünde ülkeyi çalanlara bir tokat atabilmek için 30 Mart bir başlangıç olsun” diyerek, MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Bağcılar Belediye Başkanı adayını tanıttı. Bahçeli, “Hacı Murat’ı kucaklayınız, Rasim Acar’la beraber büyükşehire koşturunuz” dedi.

DOMBRA YORUMU

Halka seslendikten sonra partililerle birlikte caddede yürüyen Bahçeli, MHP Bağcılar Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. Kurban kesildikten sonra merkezin açılışını yapan Bahçeli, burada partililerle bir süre sohbet etti.

Bahçeli, bir gazetecinin AK Parti’nin seçim şarkısı olarak kullandığı Dombra şarkısı hakkındaki sorusuna cevap verdi. Bahçeli “Arkadaşlarımız onu kullanıyorlar. Eskiden beri kullanıyorlar” diye konuştu. Bahçeli partililerin yoğun ilgisi altında Bağcılar’dan İkitelli’ye hareket etti.

Bahçeli’ye konuşmasının ardından Bağcılar Spor forması hediye edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat