ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,2334
EURO
17,5698
ALTIN
963,60
BIST
2.421,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
25°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C

Diyarbakır’da Bir Bozkurt: Şükrü Alnıaçık

Diyarbakır’da Bir Bozkurt: Şükrü Alnıaçık

foto18027b490

MHP Genel Başkan Başdanışmanı, Ortadoğu Gazetesi yazarı Şükrü Alnıaçık; ekip arkadaşları DTCF-Birlik Dönem Başkanı İsmail Gümüş ve Yavuz İbiş ile birlikte gerçekleştirsiği ikinci Diyarbakır ziyaretinde Kulp İlçesinin Teşkilat Binasını, Ergani ve Eğil ilçelerinin seçim bürolarını açtı. Terör Örgütü’nün 1995’te çoğu kundaktaki bebek ve anneleri olmak üzere 24 vatandaşımızın katledildiği Hamzalı köyünü ziyaret etti. “Sivas’tan öteye geçsinler de görelim” diyen Genel Başkanlara duyurulur..

ŞÜKRÜ ALNIAÇIK HAMZALI KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ


Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Hamzalı köyü ziyaretine, köylülerin yoğun ilgi gösterdiği Alnıaçık, beraberindekilerle birlikte anıt önüne gelerek hayatını kaybeden şehitler için dua okudu. Burada bir konuşma yapan Alnıaçık, şehitlerin kanlarının takipçisi olacaklarını söyledi. Alnıaçık, “Bu intikamcılık değil bu dinimizin emridir. Bizde Allah yolunun yolcuları olarak bu yönde takip ediyoruz bu emre uyuyoruz. Şehitlerimizin yakınları bizim emanetimizdir. Bu memleketin her karış toprağına Türk ün yaşadığı her yerde olmamız nasıl bir tabi durumsa milliyetçilerin yaşadığı Türk milliyetçilerin olduğu her yerde bizim ocağımızdır. Bu ocağımızda dostlarımızla  bugün bir çay içmeyi birlikte bu acıyı anmayı ve yeni acılara engel olmak için elimizden geleni yapmaya kararlıyız bu şekildeyiz bugünü göstermek için buradayız. 1995’in 1 Ocağında ve mart ayında gerçekleşen katliamda ölenlere  bir kez daha Allah tan rahmet diliyorum ve katilleri ebediyen lanetliyorum” dedi.

Şehitlikten ayrılan Alnıaçık, Hamzalı köylülerinin kendi imkanlarıyla yaptıkları taziye evine geçti. Burada köylülerle ve şehit yakınlarıyla sohbet eden Alnıaçık, sıkıntı ve isteklerini dinleyerek not aldı. Burada köylülere seslenen Alnıaçık, “Burada bu sıkıntıları, çileyi, baskıyı yıllarca çekmiş olan kardeşlerimizin hiçbir zaman yanlarında ayrılmayacağımızı, hiçbir zaman acılarını unutmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Ümmeti Muhammed e zulüm eden hiç kimseye böyle bir ruhsat verilemez. Türk milleti her zaman Zazasıyla, Kurmancısıyla, Soranıcısıyla, Goranisiyle yani bu topraklar üzerinde yaşayan her ferdiyle mümtazdır, muhteremdir, itibarlıdır. Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların tümünü kabul eden bunun milliyetçiliğini yapan bir hareketiz. Şehitlerine sahip çıkan insanlar gerekli anlamda yetiştirebilirler. Şehitlerini unutan, şehitlerine sırtını dönen buralarda kahramanca yiğitçe mücadele veren insanlarına sahip çıkmayan milletler yok olmaya mahkumdur” diye konuştu.

DİYARBAKIR IN KULP İLÇESİNDE MHP İLÇE TEŞKİLATININ AÇILIŞI

Esnafı ziyaret edip yerel seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunan Alnıaçık, ilçede vatandaşların sorunlarını dinledi. İlçede bulunan bir çay ocağında Kulplu vatandaşlarla sohbet edip çay içen Alnıaçık, daha sonra MHP Kulp ilçe teşkilatının açılışını yaptı. Kulp ilçesinde açılan teşkilat bürosunun açılış kurdelesiniMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı Şükrü Alnıaçık, MHP Diyarbakır İl Başkanı M. Teyar Karakoç, MHP Kulp İlçe Belediye Başkan adayı Recep Donat, MHP Kulp İlçe Başkanı İlhami Taşkesti.

“BİZ ACILARLA YOĞRULMUŞ BİR AİLE VE ÇİLE HAREKETİYİZ”

Açılışta bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli nin başdanışmanı Şükrü Alnıaçık, MHP nin acılarla yoğrulmuş bir aile ve çile hareketi olduğunu söyledi. Alnıaçık, “Biz acılarla yorulmuş bir aileyiz, biz çile hareketiyiz, bazı meseleler 40 yıl kaynatılınca ancak pişer, memleketimizin de meseleleri öyledir. Belki 40 yıl geçmiştir, hala pişirilen meseleler vardır. Bizim hareketimizde 44-45 yılını doldurmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi gibi bu kadar uzun ömürlü, bu tutarda, bu kadar düz ve omurgalı bir siyaset icra eden bir siyasi  parti yoktur. Türkiye Cumhuriyeti’nde biz hem Osmanlının üç hilalinin temsilcileriyiz, üç hilali taşıyoruz, o sancakla yaşıyoruz, hemde bu gün Kuva-i Milliye ruhunu, cumhuriyet değerlerini yaşayan tek temsilciyiz. Çünkü Atatürk’ün kurduğu ilk siyasi partinin bölünmeleriyle ortaya  çıkan Demokrat Parti, Millet Partisi, Millet Partisi nden Cumhuriyet Köylü Partisi ne geçiş ve ondan sonra Milliyetçi Hareket Partisi doğuşu, bu silsileyle gelen çizgi Maraşsal Feyzi Çakmak’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün, Alpaslan Türkeş’in çizgisidir. Bu çizgi memleketin çimentosu olan ülkücü hareketin çizgisidir. Biz bu gün Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bu şerefli görevi icra eden ilçe başkanımızın, Diyarbakır il başkanımızın, Ergani ilçe başkanımızın diğer Diyarbakırlı saygı değer  başkanlarımızın katılımıyla burada bu açılışı gerçekleştirmekle sadece bir demokratik görev değil, aynı zamanda bir vatan görevi yapma şuuruyla yılmayacağımızı, yıkılmayacağımızı Türk milliyetçileri olarak bu memleketin her karış toprağına daima var olacağımızı ve tek çakıl taşını çapulcuya teslim etmeyeceğimizi haykırmaya, buna ispat etmeye geldik. Gerekirse en uç noktalara, en sınır noktalarına, en ucra beldelere kadar, mezralara kadar, giderek haklı davamızı, aşık olduğumuz, sevdalısı olduğumuz vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Zaza da bizimdir, kirmanci de bizimdir, hiç kimsenin bir tek saçının teline zarar gelmeyecek bir Türkiye için tüm Milliyetçi Hareket Partisi bir bütün olarak sahalardadır. İnşallah 2014 seçimlerinde yapılacak bir oy patlamasıyla biz 2015 ‘de iktidar olmaya doğru yürüyoruz. Türkiye’nin her yerinde bu bayrak dalgalanıyor, biz de bunu buradaki Kulplu kardeşlerimize söylemeye geldik” dedi.

Bir süre partilerle sohbet eden Şükrü Alnıaçık ve beraberindekiler daha sonra ilçeden ayrıldı.

ALNIAÇIK ERGANİ’DEKİ SEÇİM ÇALIŞMALARINA KATILDI


Ergani’de, seçim çalışmalarını inceleyen Alnıaçık, BDP’nin iddialı olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde seçim güvenliğinin olmadığını ileri sürerek, MHP’nin doğu ile ilgili söylemlerini bir anti terör politikası, PKK karşıtlığı seviyesine indirgemenin son derece büyük bir hata ve provokatif bir davranış olduğunu söyledi.

Alnıaçık, “Biz MHP olarak hiçbir zaman sadece terörle yatıp terörle kalkan, sadece teröristlerle mücadele eden militarist bir yapı içerisinde olmadık. Biz, sivil siyaset yapabilmek için demokrasiden ödün vermeden, siyasi iktidar olabilmek için silaha sarılmadan demokratik seçim yolundan asla ayrılmamış bir hareketiz. Ancak buraya geldik, gördük ki, Diyarbakır başta olmak üzere, sırtını terör örgütüne dayamış Barış ve Demokrasi Partisi’nin iddialı olduğu hiçbir bölgede seçim güvenliği yoktur, sandık emniyeti yoktur. Seçim sandığı bu bölgede ya terör örgütünün potansiyel tehdidi altındadır ya da sandıklarda bir takım görevlendirilen şahıslar üzerinden yapılan baskılarla, hilelerle ve çeşitli hırsızlıklarla seçim masumiyeti, seçmen dokunulmazlığı tehlike altındadır. Bağımsız devlet otoritelerinin sorumluluğu altında olan demokratik seçimin güvenliği ne yazık ki bu bölgede sağlanamamaktadır. 30 Mart seçimlerinde bu vesileyle kaygılarımız vardır. Hür iradeyle oy kullanılamayan ortama demokratik ortam denilemez. Biz hiçbir şekilde sırtını silahlı bir örgüte dayamış siyasi bir partinin seçime girmesine taraftar değiliz. Biz MHP olarak şimdiye kadar sivil siyaseti tercih ettik. Bizi silaha davranmak zorunda bıraktıkları yıllarda dahi, asla silahı seçim için kullanmadık. Ama maalesef bugün görüyoruz ki Güneydoğudaki seçmen, sırtını kandildeki silahlı örgüte dayayan BDP’nin gölgesi altında seçime gitmektedir. Bölgede silah zoruyla seçime girmektedir. Keleşli seçim olmamasını Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden talep ediyoruz. Bu güvenliği onlar sağlayamazsa biz sağlamasını biliriz” dedi.

Alnıaçık, daha sonra partililer ile bir araya gelerek seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Pasurunsesi.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş