MHP DENIZLI ADAYI İPEK: AB ÜLKELERI DENIZLI’YI ÖRNEK GÖSTERECEK

Bu haber 20 Şubat 2014 - 15:05 'de eklendi ve 841 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediyesi adayı Ali İpek, Avrupa Birliği ülkelerinin Denizli’yi örnek göstereceğini söyledi.

mhp-nin-denizli-buyuksehir-adayi-ali-ipek-mi-h

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali İpek, Denizli’nin pek çok açıdan AB’nin arayıp da bulamadığı bir şehir olduğunun altını çizerek, ortak yürütülebilecek projeler sayesinde Denizli’nin adını tüm Avrupa’nın duyacağını ifade etti. İpek, “Denizli’de tarımdan sanayiye, turizmden teknolojiye kadar Avrupa Birliği’nin çok yakından takip ettiği çalışmalar için uygun zemin bulunuyor. Bugüne kadar AB ile yürütülen çalışmaların yanı sıra, Denizli Belediyesi ARGE ekibinin de ne kadar yetersiz olduğunun da farkındayız. Yapacağımız ortak yatırımlar sayesinde Denizli’nin adı Avrupa’da dalga dalga büyüyecek. Elimizdeki tarım, tekstil, madencilik, turizm imkanlarını iyi değerlendirerek, AB ile yatırımcılarımızı buluşturup, çok ciddi atılımlar yapacağız. Bunun için ön çalışmalarımızı da bitirme aşamasına getirdik” dedi.

İpek, yapacakları yatırım ve hazırladıkları projeler sayesinde uluslararası pek çok fuarında kısa süre içinde Denizli’ye geleceğini söyleyerek, “Bu çalışmalar ve yatırımlar sayesinde Avrupa’da imrenerek izlediğimiz ne kadar fuar varsa bir çoğu çok yakında Denizli’yi de tercih edecek. Neden tekstilin merkezi Denizli’de uluslararası bir tekstil fuarı düzenlenmesin. Neden Denizli’de uluslararası bir tarım fuarı düzenlenmesin. Buna daha pek çok örnek verilebilir” dedi.

Ali İpek konuşmasının sonunda Denizli’yi refah düzeyi çok daha yüksek bir kent yaparak, her açıdan cazibe merkezi konumuna getireceklerini ifade ederek, “Köylerde kasabalarda insanlar çocuğuna bir çift ayakkabı alamazken, birileri o ayakkabı kutularını daha farklı amaçlar için kullanıyor. Bu kadar adaletsizliğin olduğu bir ortamda bizler de halkımıza söz verdik. Dedik ki, siz hiç merak etmeyin. Bunların hesabı bir gün sorulur. Ancak sadece hesap sorarak halka hizmet edemezsiniz. Önce Denizli, önce Vatandaş misyonu ile istihdam sağlayacak projeleri hazırlayıp, ardından da Denizli’yi şaha kaldıracağız. İnsanlarımızın yüzü gülecek, alım gücü yükselecek, refah düzeyi daha yüksek bir Denizli’nin temellerini birlikte atacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al