MHP’den HSYK düzenlemesi tepkisi

Bu haber 21 Şubat 2014 - 17:40 'de eklendi ve 709 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, HSYK düzenlemesini eleştirirken, “Öldürülen sadece hukuk değildir. Milletin vicdanı ve hakkaniyeti de ezilmiştir, örselenmiştir. Bu paket bize göre bir demokrasi paketi veya yargı paketi değildir. Bu paket bir hukuk cinayetidir. İktidara yakın çevrelerin yolsuzluklarını gizlemek için bütün değerleri tahrip eden bir pakettir” dedi.

HaberRes_33581

Adan yazılı açıklamasında, AKP’nin “yargıdan mal kaçırdığını” savundu. Adan, “Yapılmaya çalışılan şeyin özeti çok nettir. AKP’nin bütün gayreti, ayakkabı kutularındaki milyon dolarları ve adı yolsuzluğa karışan malum kişileri yargıdan kaçırmaktan ibarettir. Birkaç hırsızı korumak için hukuk ve adalet ayaklar altına alınmaktadır” dedi.

 

Yargının Ak Parti’nin baskıları nedeniyle tarafsızlığını yitirdiğini, Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar adalete karşı bir güvensizlik oluştuğunu ifade eden Adan şöyle devam etti:

“Bu millet, bu güzel millet adalete güvenmeyecek de neye güvenecektir? Milletin gözünün içine baka baka milyon dolar hırsızlarını aklayıp paklanmış, tüyü bitmemiş yetimin hakkını adaletten kaçırılmıştır. 17 Aralık operasyonunda hırsızların üzerine gitmek yerine, onları mahkum etmek yerine; demokrasiyi, adaleti ve hakkaniyeti mahkum edilmiştir.

 

Hırsızı yakalayan polisler sürgün edilmiş, hırsızlık ve yolsuzluk ne yazık ki AKP lehine meşru hale getirilmiştir. Bu paket bize göre bir demokrasi paketi veya yargı paketi değildir. Bu paket bir hukuk cinayetidir. İktidara yakın çevrelerin yolsuzluklarını gizlemek için bütün değerleri tahrip eden bir pakettir.

 

AKP iktidarı ve onun temsil ettiği zihniyet çok ağır bir vebal altındadır. Bu vebal AKP iktidarının boynunda asılıdır. Bugün olmasa bile çok yakın bir gelecekte millet bu vebalin hesabını mutlaka soracaktır. Yüzlerce hakimin ve yargıcın sadece 2 ay içinde yer değiştirmesi, operasyonları yürüten polislerin sürgün edilmesi, yolsuzluk dosyalarının el değiştirmesi, savcılar üzerinde siyasi baskılar yapılması, bakanların fezlekelerinin bekletilmesi; tüm bunlar birer hukuk cinayetidir. Fakat öldürülen sadece hukuk değildir. Milletin vicdanı ve hakkaniyeti de ezilmiştir, örselenmiştir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al