DOLAR
8,2833
EURO
10,0163
ALTIN
484,80
BIST
1.428
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
25°C
İstanbul
25°C
Az Bulutlu
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Az Bulutlu
21°C
Pazartesi Açık
20°C
Salı Açık
20°C
EMİNE IŞINSU ABLAMIZA VEDA Efendi BARUTÇU 6 Mayıs 2021 Perşembe günü ahiret yurduna yolcu ettiğimiz sanatçı, edebiyatçı, yazar Emine Işınsu Öksüz’ün 1970’li yılların Ülkücü Türk Milliyetçisi gençliğinin fikrî şahsiyetinin oluşmasında büyük bir payı vardır. Her biri bir başka güzellikte ölümsüz eserleri ve -o tarihlerdeki yazar kadrosuyla -fikrî seviyesine günümüzde bile...
Dostlar Yaşlı  Öküzün Durumuna  Düşmeyelim Kadir KESKİN              Bir köylünün bir yaşlı öküzü varmış. Biri ölünce yanına ikinci bir öküzü alıp çift sürme imkânı olmadığı için öküzünü köyün sürüsüne koymuş. Sürü de genç danalar olduğu için hep yaşlı öküzü dövmüşler, onu süsmüşler ve hep horlamışlar. Yaşlı öküz, bunu kaderi kabul edip...
KOMANDO RECEP Halim Kaya Ülkücü Hareketin tarihi mücadelesini anlatan kitapların yazılmasını destekleyen ve mümkün oldukça da alıp okuyan, sekiz bin civarı kitabıyla azımsanmayacak bir kütüphanesi olan sıradan bir vatandaş olarak ben bu kitabı önce almak istemedim, fakat daha sonra ne hikmetse içime almak isteği doğdu. Almak istemememin ilk sebebi bana...
ÂLEMLERİN GÖZ BEBEĞİ Melek DÖRTBUDAK Seni yazar kalem, gül düşer satırlaraGül yağı damlar, göz bebeğinden cihana Göz ne muazzam bir organımız. İnsanın süsü yüz, yüzün süsü de gözdür. İnsanın gönlüne ve idrakine giden yolları göz açar. Bu konuda en ağır işçidir göz. Göz sadece gören bir organdan ibaret değildir. Aynı...

Türkiye’de Paralel Devlet Değil, Paralel Hırsızlık Var

Türkiye’de Paralel Devlet Değil, Paralel Hırsızlık Var
01.02.2014
0
A+
A-

yazir83537b325

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası ortaya çıkan ‘paralel devlet’ iddiaları ile ilgili, “Türkiye’de paralel devlet değil, paralel hırsızlık var. Siz 11 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz. Nasıl oluyor da paralel devletin altında inşa edilmiş bir yapıyı bugün ortaya koyuyorsunuz? Darbe nedir?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası ortaya çıkan ‘paralel devlet’ iddiaları ile ilgili, “Türkiye’de paralel devlet değil, paralel hırsızlık var. Siz 11 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz. Nasıl oluyor da paralel devletin altında inşa edilmiş bir yapıyı bugün ortaya koyuyorsunuz? Darbe nedir? Suçtur. Peki tutuklanan kim? Istanbul savcısını alıp başka bir yere göndermekle darbeciyi cezalandırmak olur mu? Dolayısıyla bir darbeci varsa mahkemeye gitmesi lazım. Bu da yok.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Beyoğlu’ndaki Peak Otel’de sivil toplum kuruluşları ile düzenlenen ‘Seçim Sürecini Değerlendirme’ toplantısına katıldı. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası ayakkabılıkta çıkan 4,5 milyon doları unutturmaya çalıştıklarını belirten Adan, “Böyle arsızlık olur mu? Meclis’te dolar ve Euro’nun çıktığını söyledim. ‘Dolara endeksli yüzde 30 devalüasyon olduğunu’ söyledim. Kendileri de bu dönemde Türkiye’nin 150 milyon dolar kaybettiğini söylüyor. Biz de dedik ki, ‘Siz utanmazsınız, siz ahlaksızsınız.’ Niye? 5 bakan istifa etmiş. Onlara düşen en büyük görev meclise gelip dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istemesiydi. ‘Çaldıysak şerefsiziz. Çalmadıysak söyleyenler şerefsiz.’ deyip adalete teslim olsalardı, dolar, euro yükselir miydi? Hırsızlıkları ört bas etmek için, kendilerini yakalayan polisleri sürdükleri için, savcıya darbeci dedikleri için Türk ekonomisindeki zarar ziyan için yüce divanda yargılanacaklar.” diye konuştu.

‘BIR SÜRÜ ANLI SECDE GÖREN ANADOLU ÇOCUĞUNU DARMADAĞIN EDIYORLAR’
16 Aralık’tan sonra milletin teslim olduğu adalete hükümetin çeteci dediğini dile getiren Adan, “Bunlardan elbet hesap soracağız. Savcıları tanımıyoruz. Bildiğimiz bir şey var. Evinde 6 adet kasa bulunan, para sayma makineleri bulunan, ayakkabılıkta 4,5 milyon dolar para bulunan bir hırsızlık vakası var. Türkiye’de paralel devlet değil, paralel hırsızlık var. Siz 11 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz. Siz nasıl oluyor da paralel devletin altında inşa edilmiş bir yapıyı bugün ortaya koyuyorsunuz. Darbe nedir? Suçtur. Peki tutuklanan kim? Şimdi Istanbul savcısını alıp başka bir yere göndererek darbeciyi cezalandırmak olur mu? Dolayısıyla bir darbeci varsa mahkemeye gitmesi lazım. Bu da yok. Bir sürü anlı secde gören Anadolu çocuğunu darmadağın ediyorlar. Üzerlerine gidiyorlar. Bu kötü yönetimdir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Osmanlı da dahil olmak üzere görülmemiş hırsızlığa ve arsızlığa teslim edilmiş durumda olduğunu dile getiren Adan, “Cumhuriyet ve Osmanlı tarihinde görülmemiş bir hırsızlığa öncülük edilmektedir. Bunun başı da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Toplumu ayakta tutan adalettir. Türkiye bunu hak etmiyor. Mustafa Kemal Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet’in oturduğu koltukta oturan yerdeki Başbakan, Türk milletine yakışmamaktadır.” şeklinde konuştu.

‘DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKI PARALEL DEVLETI GÖRMEZDEN GELIYORLAR’
“Türkiye’de paralel devlet diye utanmadan irade ortaya koyanlar, esasen doğu ve güneydoğuda paralel devletin kurulduğunu görmemezlikten gelmektedir.” diyen Adan, “Bugün bölücü terör örgütü parlamentodaki meclis üyelerini yerel parlamentolara dönüştürmüş ve sivil güçler adı altında kendi milis güçlerini kurmuş. PKK, doğu ve güneydoğuda silahlı bir şekilde kendisini göstermekten çekinmemekte ve vergi toplamaktadır. Türk bayraklarını ayaklar altına alan paçavraların ön plana çıktığı manzarası yalan mı?” dedi.

‘650 MILYON DOLAR TOPLAYIP SABAH VE ATV’YI ALDILAR’
4 bin imar değişikliğinin 2012-2013 yılı arasında olduğunu dile getiren Adan şöyle devam etti: “Mecidiyeköy’de imar izni 1 olan inşaatın bedeli 50 milyon dolar ise, izin 2,25’e çıktığında 150 milyon dolara tekabül etmektedir. Tek bir imar değişikliğinde 50-100 milyon dolar oynamaktadır. Dinlemelere düşen, Sabah ve ATV’yi alabilmek için kurulan havuzun başındaki bakanın, Başbakan’dan talimat alarak iş adamlarını topladığını görüyoruz. Bir bakıyoruz ki her nedense üretim yapan hiçbir sanayici yok o toplantıda. Daha çok inşaat yapan ranttan istifade eden bir ekibi topluyorlar. Orada iki ay içerisinde 650 milyon dolar toplayarak Atv ile Sabah’ı alma imkanına kavuşuyorlar. Bu kadar alçakça, zalimce hırsızlık yapılmaktadır.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Deprem olur binalarımız yıkılır onları yaparız, kuraklık olur onu çözeriz. Ancak eğer adaletsizlik olursa bunu çözmek çok zor” dedi. Adan, sivil toplum kuruluşlarının iştirakiyle Tepebaşı Peak Otel’de düzenlenen seçim sürecini değerlendirme toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Adan, ezanı hür, bayrağı hür Türkiye’nin korunmasının birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

İkinci önceliklerinin ise hiç kimsenin namerde muhtaç olmadığı, adaletli, onurlu bir Türkiye olduğunu vurgulayan Adan, “Deprem olur binalarımız yıkılır onları yaparız, kuraklık olur onu çözeriz. Ancak eğer adaletsizlik olursa bunu çözmek çok zor” ifadesini kullandı.

Adan, bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şimdiye kadar görülmemiş bir hırsızlığa, arsızlığa teslim edilmiş durumda olduğunu öne sürerek, eleştirilerde bulundu.

BÜTÜN DEĞERLERİN ÇİMENTOSU ADALETTİR

Bütün değerlerin çimentosunun adalet olduğunu vurgulayan Adan, bugün hükümetin, adaleti yok etmek için bir filin züccaciye dükkanına girmesi gibi her tarafı tarumar ettiğini öne sürdü.

Adan, Türkiye’yi yönetecek liderin siyaset ve devlet adamı olması gerektiğini, Türk siyasetinde bu özelliği taşıyan tek liderin Devlet Bahçeli olduğunu savunarak, bu görüşü her kesimden insanın benimsediğini iddia etti.

“Ezanı hür, bayrağı hür Türkiye” dediklerini, bunu söylerken de endişelerinin bulunduğunu ifade eden Adan, “Bugün Türkiye’de paralel devlet diye utanmadan, arlanmadan irade ortaya koyanlar, esasında doğu ve güneydoğuda da paralel devletin açıkça kurulduğunu görmemekten gelmektedirler” dedi.

Adan, bazı bakanları istifa etmiş olan hükümetin, yetimin, fakirin, fukaranın hakkını koruyacağını söyleyerek iktidara geldiğini belirterek, 2002-2013 yıllarında 4 bin imar değişikliği yapıldığını öne sürdü.

Tek bir imar değişikliğinin, 50 milyon ile 100 milyon dolarlara tekabül eden büyük rakamlar oluşturduğunu aktaran Adan, “Sabah-ATV ihalesi”ne ilişkin de eleştirilerde bulundu.

Adan, Türk ekonomisinde yaşanan zarar ve ziyan nedeniyle Başbakanın ve bakanların Yüce Divan’a gideceğini iddia ederek, “Türkiye’de paralel devlet değil, paralel hırsızlık olduğunu” öne sürdü.

Toplantıya, MHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Osman Gür, sendika temsilcileri ve partililer katıldı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.