DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

AKP’nin bu kadar rezilliği yeter, vur tokadı sor hesabı!

Yayınlanma Tarihi :
AKP’nin bu kadar rezilliği yeter, vur tokadı sor hesabı!

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Devleti yağmalayanlardan hesap sorulması, bölücüye ve haine hak ettiği cevabın verilmesi için MHP tek çaredir” dedi. Çetin halka şu çağrıyı yaptı: “30 Mart seçimlerinde “AKP’nin bu kadar rezilliği yeter, vur tokadı sor hesabı.” 

HaberRes_34344 

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Türkiye son yılların en önemli ve en hayati seçimlerinden birisini yapmak için gün saymaktadır. 30 Mart’ta verilecek oylar, siyahla beyaz kadar ayrışan bir yol ayrımında ülkemizin ne yöne gideceğini tayin edecektir” dedi.

Yazılı açıklama ile seçmenlere çağrı yapan Şefkat Çetin, ” 30 Mart seçimlerini bir kader seçimi haline getiren ise skandallarla meşruiyetini yitirmiş iktidar partisi AKP’dir. Hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarını yargıdan kaçıran AKP, tek kurtuluş yolu olarak gördüğü seçimleri adeta bir referanduma dönüştürerek suçlamalardan sıyrılma hesabı yapmaktadır. Mahkemenin ve kanunların yerine kandıracağını düşündüğü seçmen kitlesini koyan AKP, yargıdan kurtulmak için dünyada eşi benzeri olmayan bir şark kurnazlığı peşindedir. Vatandaşlar ilinde ve ilçesinde belediye başkanlarını seçmekle kalmayacak, boğazına kadar yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarına batmış AKP’yi onaylayıp onaylamadıklarını göstermiş olacaklardır. Oy vererek AKP’lilerin günahlarının vebaline ortak olmak ya da yanlışa dur diyerek ihtar etmek artık vatandaşın elindedir” açıklaması yaptı.

 

“DİKTATÖRE FIRSAT VERİLMESİN”

Çetin şunları kaydetti: “Milletten aldığı yetkiyi üç dönemdir keyfince kullanan ve bu gücün verdiği şımarıklıkla şimdilerde devlet içinde sağduyulu hiçbir ses bırakmayacak ölçüde diktatörleşen Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk operasyonlarından sonra başbakanlık yapmaktan çıkmıştır. Erdoğan’ın üç ayı aşkın bir süredir tek yaptığı, kendisi ve çocuklarının da içinde olduğu rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarını durdurmak, üstünü örtmektir.

O artık Türkiye’nin sorunlarıyla ilgilenecek bir başbakan değil, bizzat sorunların kaynağıdır. Türkiye’yi temsil edecek itibardan yoksun kalan Tayyip Erdoğan’ın artık ülkeye bir fayda getireceğini beklemek boş bir hayaldir.Kendi canını, malını ve kirlenen itibarını kurtarma kaygısına düşmüş bir adama diktatörlüğünü kurması için güç verirseniz bundan sonra yapacakları felaket olacak, oylarıyla buna vesile olanlar da ilahi adalet karşısında sorumluluktan kurtulamayacaktır.

Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AKP hükümetinin daha şimdiden karnesi kırıklarla doludur. Yüzlerce milyar dolarla ifade edilen yolsuzluk suçlamaları göstermektedir ki bu fakir milletin ekmeğine ve emeğine göz dikilmiş, yetimin ve yoksulun hakkı korunamamıştır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının bulunduğu devlet malına göz dikmek, bırakın göz dikmeyi koruyamamak dinen ve ahlaken suçların en büyüğü, günahların en kötüsüdür. Türkiye ekonomisini şahsi çıkarlarına göre tezgâha düşüren ve satılmadık devlet malı bırakmayanların emeksiz kazançlarla Karun kadar zenginleşmesinin bir hesabı olmalıdır.

Ortadoğu’nun ve Balkanların ortasında bir vaha, bütün Türk ve İslam âleminde hem medeniyetin hem de dinin en iyi yaşandığı örnek Türkiye’nin ışığını on senede söndüren AKP zihniyetine dur denmelidir. Allah’ın adıyla insanları kandıran AKP’lilerin, Allah’ın ayetleriyle dalga geçecek kadar küfre batmış eski bakanlarına tek bir laf edememeleri çok acıdır. Müslüman görünüp İslam’la alay etmenin ayıbını, bu terbiyesizliğe sessiz kalanlar ömür boyu taşıyacaklardır. Dini siyasallaştırarak adı ak bile olsa bir partinin emrine sunmanın İslam’a ve Müslümanlara zarar verdiği anlaşılmıştır. Ak denenler kara çıktığında, çıkarları için yüce dinimiz İslam’ı kullanarak zarar verenlerden hesabı bu millet mutlaka sormalıdır.

Bin yıldır bu topraklara ve hatta üç kıtaya İslam mührünü vuran Türk milletine savaş açan, Türk devletini itibarsızlaştırmak için yapmadığı kalmayan AKP milletten tokat yemeyi çoktan hak etmiştir. Papa heykellerinin önünde imzaladıkları anlaşmaların ardından Anadolu’nun her yerinde törenlerle kiliseler açan ve gayrımüslim vakıfların mallarının iadesini sağlayan AKP’nin bir taraftan da Türk adına ve TC ibaresine aleni düşmanlığı ihanet adımları olarak hafızalarda yer etmiştir. Dağlardaki “Ne mutlu Türküm diyene” yazılarına, devlet tabelalarındaki “TC” ibarelerine, okullardaki “Türküm doğruyum çalışkanım” ile başlayan andımıza kadar savaş açan AKP’nin Anadolu’daki bin yıllık yer isimlerine varıncaya kadar büyük Türk milletine ait ne varsa değiştirmesine karşı bir şeyler diyebilmek için 30 Mart seçimleri değerlendirilmelidir.

Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşamış insanları Tayyip Erdoğan’ın 36 etnik parçaya bölme projesine kurban vermek istemeyenler için seçimlerde tercih edilecek yol bellidir. Hiçbir vatandaşın ötekisinden ayrılmadığı ve üstün tutulmadığı, etnik köken, din ve mezhebinin sorulmadığı, her türlü inancın özgürce yaşandığı Türkiye’de etnik kimliği kaşıdıkça kaşıyan Tayyip Erdoğan’ın kimlere hizmet ettiğini sorgulayanlar için seçimler iyi bir fırsat olacaktır. Bin yıllık kardeşliğimizi siyasi emellere kurban etmenin ihanetlerin en büyüğü olduğunu hatırlatmak ve ayrıştırarak nifak tohumları ekenlere hadlerini bildirmek için 30 Mart bir fırsattır.

Görüşen şerefsizdir dediği İmralı canisini siyasi bir aktör haline getiren Tayyip Erdoğan’ın en büyük projesi bebek katilleriyle yürüttüğü açılım adlı ihanet sürecidir. Terörle mücadeleyi beceremediği için inandırıcılığı zarar gören Tayyip Erdoğan’ın ve silahla elde edemediğini siyasetle alacağı vaadiyle ikna edilen PKK’nın bu tehlikeli ittifakının Türkiye’nin hayrına olmadığı açıktır. Terörün bitmediği gibi şehirlere kadar inecek ölçüde bölücü tehlikenin güçlendiği, buna karşılık teröristi takipten vazgeçmesi için TSK’ya emir verildiği ortadadır. Tayyip Erdoğan bölücülere istediklerini verdiği sürece her şeyin alttan alta sessizce yürütüldüğü bu hain süreçte, bir gün verecek bir şey kalmayınca yaşanacakları hesap edenlerin gidişata dur demeleri için 30 Mart çok önemlidir.

Devletin kurumları önemsizleşirken her sözünü kanun gibi uygulatan Tayyip Erdoğan’ın tek adam yönetimi karanlıktır ve çıkmaz bir yoldur. Meclis onun kontrolündedir, dilediği yasayla suçu suç olmaktan çıkarmaktadır. Yargı doğrudan bir bakan aracılığıyla kendisine bağlanmıştır. Hiçbir savcının ya da hâkimin yolsuzluk ve rüşvet, PKK ya da KCK dosyasını açmasına imkân kalmamıştır. Tayyip Erdoğan’ın emriyle okyanus ötesindeki paralelden hesap sormaya hazırlanan yargı, bugüne kadar Diyarbakır’da alenen özerklik hazırlığı yapan asıl paralelleri nedense görmemektedir. Nevruz’da Diyarbakır meydanında Apo mektupla kitlelere seslenmekte, Kandil’den canlı bağlantının yapıldığı meydanlar devlet tarafından terk edilmiş vaziyettedir. Hâkimi, savcıyı, polisi, askeri susturan Tayyip Erdoğan’ın ihanetlerine karşı Türk milletinin suskun kalmadığını göstermenin en kestirme yolu 30 Mart’tır.

Çalınan milyar dolarlar, siyasetçinin elinde değersizleştirilen ahlak ve dini değerler, parti organına çevrilen yargı, telefonla talimat verilen medya, hizmet Kürtçülüğü adıyla itiraf edilen bölücü ve ayrıştırıcı siyaset, devletin ve kurumlarının itibarsızlaştırılması, TSK’nın saygın komutanlarının hapsedilmesi, Apo’nun neredeyse paşa yapılması ve serbest kalmasını sağlayacak yolların hazırlanması, etnik ayrıştırma ve mezhebe dayalı siyasetin devlet politikası haline gelmesi, terörist serbestçe dolaşırken askerin kışlasından çıkmasının yasaklanması gibi AKP Türkiyesinden manzaralar milletimizin ufkunu karartmaktadır. İşte AKP’nin 30 Mart’ta millete oylatarak sürdürmek istediği kapkara yol budur.

Siyasi ahlak ve seviyenin dibe vurduğu Türkiye’de gözbağcılıkla, insanların algısıyla oynayarak karayı ak gösterebilenler, kendi günahlarına ortak aramaktadırlar. AKP’ye verilecek her oy yapılan yolsuzluklara onay vermek, PKK ile masaya oturanlarla ortak olmak demektir.

Takip ettiği gayrı milli, gayrı ahlaki, gayrı dini siyasetle pek çok konuda boğazına kadar pisliğe batan AKP’den, bu ülkede yaşayan her vatandaş adına sorulması gereken önemli bir hesap vardır. AKP siyasetinin tıkanan ve karanlığa mahkûm edilen tek adama dayalı kirli siyasetini tersine çevirecek alternatif yolu 30 Mart’ta Milliyetçi Hareket Partisi açacaktır. Milletine ihanet yerine hizmet eden, çalmayan çaldırmayan, üreten çoğaltan ve paylaşımcı yaklaşımlarıyla temiz ve ilkeli siyasetin adresi MHP Türkiye’yi karanlıktan çıkaracaktır. Mahkeme kararlarını dahi uygulamayan AKP hükümetinin Türkiye’ye verdiği tahribatın önünü kesebilecek, Türkiye’de hesapları olan küresel güç odaklarının ve uşaklarının hesabını bozacak tek yerli güç Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu yüzden 30 Mart seçimleri Türkiye’de küresel güçlerin istediği gibi mıntıka temizliği yapan menfaatçi ve işbirlikçilerle milliyetçi ülkücü hareket arasında olacaktır.

Türkiye’ye aşağılık kaset siyasetini getiren ve meydanlarda “bu genel ahlaksızlıktır” diye pazarlayan zihniyet, şimdi kendi ahlaksızlıklarını milletin fark etmemesi için yasaklar ve yalanlardan medet umacak kadar zavallı vaziyettedir. Türkiye’nin hiçbir başbakanı bu denli kendini rezil etmemiş, milleti utandırmamıştır. Ancak ne yazık ki Tayyip Erdoğan, daha fazla rezil olmamak gibi bir sınırı çoktan aşmış vaziyettedir. Türkiye’yi ve kendisini rezil etmeyi göze alacak kadar korktuğu günahları yüzünden Tayyip Erdoğan’ın her türlü yasağa, kargaşaya ve hatta savaş çıkarmaya tevessül edebileceği endişesi ciddiye alınmalıdır.

İktidarlarının her dönemi için söylenecek çok şey olmakla birlikte, sadece son üç aydır ortaya çıkan yolsuzluk, rüşvet ve ahlaksızlıklar Tayyip Erdoğan ve hükümetinin görevden uzaklaştırılarak yüce divanda yargılanması için yeter de artar bile. Devleti Apo’yla muhatap etmek, devlet malına el uzatmak, dinimizle alay etmek gibi onlarca suçtan hesap sorulması gerekenlerin hakiki yüzünü millete göstermek için ayrıca bel altı kasetlerden medet beklemeye gerek yoktur.

Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman çirkin ve kirli siyasete tenezzül etmemiş, ihanet içinde olsa dahi rakibinin özeli üzerinden bir söylem geliştirmemiştir. 30 Mart seçimlerinde Türkiye’nin temiz bir siyasete, arınmaya, temizlenmeye, normalleşmeye ve hesap verebilirliğe olan ihtiyacının karşılığı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselişi yaşanacaktır. Devleti yağmalayanlardan hesap sorulması, bölücüye ve haine hak ettiği cevabın verilmesi için MHP tek çaredir.

AKP’nin ve Tayyip Erdoğan’ın suçlarına ve günahlarına ortak olmamak, Türkiyemizin bir çadır devletine dönüşmesine müsaade etmemek, hukukun ve adaletin yeniden tesisi için 30 Mart seçimlerinde sandıkta iradesini ortaya koyacak olan milletimize çağrımızdır:

AKP’nin bu kadar rezilliği yeter, vur tokadı sor hesabı!”

YORUM YAP

Bağdar Caddesi Escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortMebbistrendyol indirim kodustarzbetpiabetbonusxslotmarsbahisistanbul escort bayanseobetkomimajbetportobetbetebetholiganbetbetnanobetnanoportobetFenomenbetdeneme bonusu veren sitelercasibom giriştarafbetbetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisgrandpashabetgrandpashabetBetpas thebarbeehousewife.comcasibomJojobet güncel girişjojobetJojobet güncel girişholiganbetjojobetjojobetgaziantep escortgaziantep escortimajbethacklinkholiganbetinterbahisjojobetholiganbetmarsbahiscasibomjojobet girişcasibomgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzaMadridbet girişjojobet girişJojobetjojobetjojobetjojobetjojobetgiriş jojobetjojobetgiriş jojobetgiriş jojobetjojobetJojobet girişgiriş jojobetcasinolevant girişgrandpashabet girisgrandpashabetmatbet girişgrandpashabetmarsbahisGrandpashabetgüvenilir bahis siteleriasyabahis girişmarsbahisbetkomjojobet girişsahabet girişcasibom girişmatbetbetparkonwin girişmatbet girişholiganbet girişjojobetCasibompusulabetmarsbahisbahsegelmeritkingmatbetbetebetcasibomholiganbetcasibomjojobetdeneme bonusuMarsbahisbetmatikjojobetjojobetmarsbahishacklinkextrabet girişmatadorbetjojobetjojobet günceljojobet günceljojobet girişjojobet girişjojobet girişjojobet günceljojobet güncel216jojobetjojobetpusulabetAtaşehir Escortsahabetsahabetjojobetjojobetsahabetcasibomcasibomcasibommeritkingmarsbahismarsbahis girişjojobetgrandpashabet girişjojobetOnwinMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otelleriPusulabetjojobetjojobetsahabetdeneme bonususahabetmaltcasinopubg mobile ucCasibommarsbahismarsbahismarsbahismarsbahismarsbahismarsbahis giriş
escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort