ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacak
DOLAR
16,1920
EURO
17,4658
ALTIN
965,28
BIST
2.438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Pazar Açık
27°C
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
25°C
Çarşamba Az Bulutlu
25°C

BAHÇELI: AKIL INSANLAR, YOLSUZLUK VE RÜŞVETTEN HIÇ MI HABERINIZ YOK, NIYE SESSIZSINIZ?

BAHÇELI: AKIL INSANLAR, YOLSUZLUK VE RÜŞVETTEN HIÇ MI HABERINIZ YOK, NIYE SESSIZSINIZ?

Sözde Çözüm sürecinde Türkiye’yi il il dolaşan akil insanlara seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ne yapıyorsunuz? Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi haberiniz yok? Bu tapeleri hiç mi okumuyorsunuz? İmralı canisinin hayatını biliyorsunuz, onun siyasallaşma sürecini biliyorsunuz. Vatana ihanet yolunu anlayıp anlatıyorsun da, o günler bülbül gibi konuşurken şimdi, niye sessiz kalıyorsunuz.” dedi.

nazilli4

Bozdoğan İlçesi’nden Nazilli’ye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ilçe girişinde Nazilli Belediye Başkanı MHP’li Haluk Alıcık ile çok sayıda partili karşıladı. Uzun araç konvoyuyla ilçeye giren Bahçeli, Uzun Çarşı’da esnafı ziyaret etti, Nazillililere karanfil dağıttı.

Yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşayan Bahçeli yanındakilerle belediyeye geçti ve Burada kurulan platformdan halka seslendi. Aydın’ın MHP’yi bağrına bastığını dile getiren Bahçeli, 30 Mart Seçimlerin de Türkiye’nin kaderinin değişeceğini savundu. AK Parti hükümetinin, milletin verdiği desteği idrak edemediğini belirten Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurnazca bir siyaset uyguladığını ve yoldan çıktığını ileri sürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Açılım denen zırva Türkiye için bir ihanet yolu olmuştur. Oslo’dan başlayan, İmralı’da duraklayan ve Kandil Dağı’nda sonuçlandırılmak istenen bu ihanet yolu, siyasallaşarak, güçlenerek devam etmektedir” dedi.

Nazilli Belediyesi önünde partililere seslenen Bahçeli, AK Parti’nin sayısal çoğunluğu ile çeşitli uygulamalara imza atarak ülkeyi felakete sürüklediğini öne sürdü.

Bu sürece cumhurbaşkanlığı makamının da katkı sunduğunu savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Açılım denen zırva Türkiye için bir ihanet yolu olmuştur. Oslo’dan başlayan, İmralı’da duraklayan ve Kandil Dağı’nda sonuçlandırılmak istenen bu ihanet yolu, siyasallaşarak, güçlenerek devam etmektedir. Şimdi Türkiye’de 2014 yılı özerklik yılı olarak ilan edilmek istenmekte ve 30 Mart’tan sonra da bu talepler ayyuka çıkacak şekilde kendisini göstermektedir.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gece gündüz sayısal çoğunluğu ile çalıştırdığı milletvekilleri aynı zamanda diğer partilerin bu çalışmanın içersinde Meclis açıldığı için bulunması gerektiğinden dolayı çıkan yasalara ne kadar muhalefet etse, ne kadar itirazlarını söylese, ne kadar Türkiye’yi yanlışa sürüklediğini anlatmaya da çalışsa, hiçbirisini dikkate almayıp sayısal çoğunluğundan hareketle Türkiye’de bazı yasalar çıkmıştır ki, bunlar Türkiye’yi felakete sürükleyen, Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceğini pranga altına alan ve önemli risklerin, tehlikelerin gelişmesine fırsat veren yasalar olarak dikkat çekmiştir. Bunu kabullenmek mümkün değildir. Bu yasaların uygulamaya konması için sayın cumhurbaşkanının başka bir şeyler olduğu zaman 15 günlük süre içerisinde inceleme ile tanınmış olan süreyi akilen kullanması doğru olmamıştır. Buna cumhurbaşkanlığı da katkı verebilen bir hatanın içerisine doğru girmiştir.”

HSYK’YI AKP’LEŞTİRDİ

Başbakan Erdoğan’ın güç alanını genişletmek istediğini vurgulayan Bahçeli, 2010 yılında yapılan referandumdaki maddeler arasına Başbakan’ın gizli maddelerini de yerleştirdiğini söyledi. Bahçeli, şöyle dedi:

“O maddelerden birisi Anayasa Mahkemesi’nin yapısı ve sayısını değiştirmek olmuştur, böylelikle kendisinin atadığı kadroyla Anayasa Mahkemesi’ni kendisine paralel hale getirmiştir. Zırh olarak iktidarın üstüne germiştir. Bununla da yetinmemiştir HSYK’yı oluşturmuş ve buraya yandaşlarını yerleştirmiş dolayısıyla yargıyı kuşatmış, sonra siyasallaştırmış, sonra da AKP’leştirmiştir. Bazı basın organları, Başbakan Erdoğan’ın etrafında toplanmaya başlamıştır, bunlara yanaşma deniyor, bir tanesi vardır ki onu kendisi kurmuştur ona da yandaş deniyor, bir de baskı medyası vardır o da ‘Alo Fatih’ modasıdır. Bu da yetmemiş demokrasiyi oligarşiye oradan da diktatörlüğe doğru gidecek bir kıvrılmayı başlatmıştır. Arkasından da ‘Ben devlet başkanı olacağım, Ortadoğu’da sultan, Türkiye’de de diktatör olacağım’ demeye başlamıştır.”

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN İHTİRASA GİRMİŞTİR, KİBİR YÜKLENMİŞTİR”

Üst üste seçim kazanmanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yoldan çıkardığını belirten Bahçeli, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan ihtirasa girmiştir. Kibir yüklenmiştir. Ne konuştuğu tam anlaşılamaz hale gelmiş, alaylı cümlelerle kendisini iktidara getiren milli iradeyi küçümser hale gelmiştir. Böyle bir durum karşısında sahip olduğu gücün şımarıklığı ve şaşkınlığıyla güç alanını genişletme gibi bir ihtirasa bürünmüştür. Ne yapmıştır? ‘Madem ki yasama ve yürütme tek başıma bana nasip olmuştur öyleyse kuvvetler ayrılığının ikisi benim denetimimde ve kontrolümdedir.’ Geriye ne kalmıştır. Üçüncü kuvvet yargı. ‘Öyleyse yargıyı da denetimim altına almalıyım’ diyerek güç alanını genişletme iştahına kapılmıştır. Bu işin başlangıcı 28 maddelik anayasa değişikliğinin yapıldığı 2010 referandumudur. Bu anayasa değişikliği ile kendi gizli gündemini 28 maddenin içine yerleştirmiştir.” şeklinde konuştu.

“YANLIŞLIK BATAKLIK GİBİDİR KIMILDADIKÇA İNSANI BATIRIR”

Başbakan Erdoğan’ın AKP’nin dışında hiçbir partiyi kabullenmediğini kaydeden Bahçeli, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “AKP’nin dışındaki yüzde 49 oyu hiç dikkate almıyor ve ‘tek adamım gelecekte de bu ülkenin diktatörü olacağım’ gibi bir yanlışlığın içine düşmüştür. Yanlışlık bataklık gibidir, kımıldadıkça insanı batırır. Recep Tayyip Erdoğan bu gerçeği göremiyor. Dolayısıyla yanlışlıkta ısrar ettikçe kendisi batmaya başlıyor. Halbuki doğruluk temiz su gibidir. Çırpındıkça yukarıya doğru insanı çıkartır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu yanlışlıkta inatçı davranıyor, kararlı gözüküyor. Buda hem Türkiye’nin hemde kendisinin felaketini hazırlıyor.”

“ÜSLUBU KABALAŞMIŞ VE NE YAPACAĞINI ŞAŞIRMIŞ BİR BAŞBAKAN VAR”

Başbakan Erdoğan’ın kendisine yakışmayan üslupla meydanlarda konuştuğunu vurgulayan Bahçeli, “Kendisine yakışmayan üsluplarla kendisini masum ve haklı kılacak bir gayretin içerisine girmiştir. Bir korku salmıştır. Onun için ölçüsü kaçmış, üslubu kabalaşmış ve ne yapacağını şaşırmış bir başbakan var. İşi gücü bırakıp TOKİ’nin imkanlarıyla mitingler düzenliyor, taşıma insanlar getiriyor, yarın Aydın’da da göreceksiniz, ondan sonra kalkıyor yolsuzluk ve rüşvetin hiç kendilerine bulaşmadığı iddiasını taşıyor.” diye konuştu.

– “Bunların alayı silinecektir”

MHP iktidar olduğunda tüm bu yasaları ortadan kaldıracaklarını belirten Bahçeli, şöyle dedi:

“Sizin uygulamalarınız başından itibaren, milli devlete, üniter yapımıza, dirlik ve birliğimize, bin yılık kardeşliğimize, toprak bütünlüğüne zarar veren ne kadar yasa varsa, milliyetçi hareketin iktidarının 3 ayında bunların alayı silinecektir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan o günleri de göreceksin. Zaten ya Yüce Divana gitmen ya da kalkıp Türkiye’den kaçman çok yakındır. Bu ikisinden başka senin birlikte yürüyeceğin yol kalmamıştır sayın Recep Tayyip Erdoğan.”

Çözüm sürecini il il dolaşarak halka anlatan akil insanlara seslenen Bahçeli, “Akiller neredesiniz şimdi? Ne yapıyorsunuz? Türkiye’yi bölmeye yönelik ihaneti vatandaşa demokratik açılım olarak anlatırken, utanmadan, sıkılmadan devletin tüm imkanlarıyla Türkiye’yi dolaşıp halkı aldatmışken, niye kalkıp da yolsuzluk ve rüşvetin savurganlığını, hırsızlığını, çalanlarını anlatmak için niye sokağa çıkamıyorsunuz. Kimsiniz siz? Bu hırsızlığın içerisinde neredesiniz? Bunların içinde sanatçı, kültür adamı, aydın, besleme bir takım insanlar var. 63’lük rezillik olarak Türkiye’yi dolaşırken şimdi neredesiniz? Ne yapıyorsunuz? Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi haberiniz yok? Bu tapeleri hiç mi okumuyorsunuz? İmralı canisinin hayatını biliyorsunuz, onun siyasallaşma sürecini biliyorsunuz. Vatana ihanet yolunu anlayıp anlatıyorsun da o günler bülbül gibi konuşurken şimdi niye sessiz kalıyorsunuz. 63’lük akiller gelebiliyor musunuz Türkiye’nin her tarafına Recep Tayyip Erdoğan’ın komplo ile karşılaştığını, montaj yapıldığını, masum olduğunu, sütten çıkmış ak kaşık olduğunu, bunlara ihanet yapıldığını, ‘bu paralel devlet şudur’ diye anlatmaya hazır mısınız? Var mısınız böyle bir çalışmanın içerisinde?” dedi.

– “Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi haberiniz yok?”

Konuşmasında akil insanlar heyetine de seslenen Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

Öte yandan konuşmasının ardından Bahçeli’ye, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından efe kıyafeti ve fesi hediye edildi.

GENÇLERİMİZ NE DİYECEK

MHP’nin iktidar olması durumunda yapacaklarından söz eden Bahçeli, “36 etnik unsurdan niçin ısrarla bahsediyorsun. Bunların tamamını neden sayamıyorsun. Andımızı kaldırmak sana ne fayda sağlıyor. Aydın’dan kendisine söylüyorum bunun hesabını bir gün vereceksin. ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sözünü senin ikametinin karşısına yazdırmazsam namerdim” dedi. Başbakan Erdoğan’ın kendileri için “Bunlar nasıl iktidar olacak. Benim evimin önüne bunu yazacaklarmış” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Sen nasıl iktidar oldunsa Allah’ın büyük bir lütfuyla Milliyetçi Hareket de iktidar olacaktır. O zaman göreceksin en başından itibaren milli devlete, üniter yapımıza, birlik ve beraberliğimize, toprak bütünlüğümüze, bin yıllık kardeşliğimize ne kadar zarar veren yasa varsa, Milliyetçi Hareket’in iktidarında bunların alayı üç ay içinde silinecektir” dedi.

TAHLİYELERE DE DEĞİNDİ

Anayasa Mahkemesi’nin uzun tutukluluk süresiyle ilgili kararının ardından Ergenekon davasından tutuklu bulunanların tahliye edilmesine değinen Bahçeli, “5 yıllık süreden dolayı tahliye olan insanların çektiği sıkıntının binde biri dahi yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra tutuklanıp serbest bırakılanlarda olmamıştır” dedi.

İnternete düşen ses kayıtlarında Erdoğan ile oğlu Bilal arasında geçen konuşmayı gündeme gtiren Bahçeli, çözüm sürecinde görev yapan Akil İnsanlar Heyeti’nde görev alanlara da şöyle seslendi:

“Baba oğul arasındaki konuşmalar iğrenç ve rezalettir. Allah vere de doğru çıkmaya. Keşke montaj olsa. Türkiye’nin bölünme sürecinde demokratik açılımın erdemi ve faziletlerini, Türkiye’nin her bölgesinde anlatmaya çalışan şu 63’lük akiller var. Neredesiniz şimdi, ne yapıyorsunuz? Niye kalkıp da yolsuzluk ve rüşveti, hırsızlığı anlatmak için sokağa çıkamıyorsunuz? Kimsiniz siz, bu hırsızlığın içinde neredeniz siz? Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi haberiniz yok? İmralı canisinin hayatını biliyorsunuz, vatana ihanet yolunu anlayıp anlatıyorsun da, şimdi niye sessiz kalıyorsunuz? Recep Tayyip Erdoğan’ın masum olduğunu anlatmaya hazır mısınız, var mısınız böyle bir çalışmanın içinde? Türkiye gerildi, Türkiye’de öfke artmaya başladı. Türkiye sosyal hareketlilik için kıpırdamaya başladı. Türkiye bir felakete sürükleniyor. Özellikle de AKP’ye oy vermiş vatandaşlarım bu gafletten çıkınız, bu yanlış gidişatı Başbakan Erdoğan’a söyleyiniz. Bu böyle giderse çok kötü olacak, böyle olmasını istemiyoruz. Biz bu ülkede yaşayan 76 milyonu kardeş olarak biliyoruz.”

Bahçeli konuşmasının ardından Nazilli Belediyesi’nin yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılışı yaptı. Ardından Başkan Alıcık, Bahçeli’ye Efe kıyafeti, ilçede yetiştirilen ürünler ve çeşitli hediyeler verdi. Nazillispor atkısı da hediye edilen Bahçeli, daha sonra ilçeden ayrılıp Kuyucak’a geçti.

TEMİZ, SİYASET, TEMİZ TOPLUM MESAJI

Bahçeli, burada yaptığı konuşmada temiz siyaset ve temiz toplum mesajı verdi. Kuyucak Belediye Başkan adayı Mehmet Efe Yılmaz’ı tanıtan Bahçeli, “Türkiye’de ne olup ne bitiyor bunların farkında olarak bu seçime bir misyon yüklemek gerekiyor. Bu seçim Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği bir ortam bir başlangıç olacaktır. Türkiye çok kritik bir eşikte, yarın ne olacağı üzerinde iyi düşünmek lazım” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.