DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bahçeli: Erdoğan’ın İktidarında Yalan, Çalan ve Talan Lobisi Faaliyette

Yayınlanma Tarihi :
Bahçeli: Erdoğan’ın İktidarında Yalan, Çalan ve Talan Lobisi Faaliyette

MHP Lideri Bahçeli, Kars Fethiye Camii’nde Cuma Namazını kıldıktan sonra partisince Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Bahçeli, gittiği her yerde büyük ilgi gördü.Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kars mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek, “AKP’nin ve başbakanın lobileri var. Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 yıllık iktidarında 3 lobi faaliyeti bulunuyor.

HaberRes_34194

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince düzenlenen mitinge katılmak üzere gittiği Kars’ta coşku ile karşılandı. Kars Havalimanı’nda partililer ve Kafkas Halk Oyunları ekibitarafından karşılanan Bahçeli, araç konvoyuyla kent merkezinde bulunan bir otele geçti.

Bahçeli, burada genel başkan yardımcıları Oktay Öztürk, Celal Adan, Rusar Demirel, Atila Kaya, MHP Kars Belediye Başkan Adayı Murtaza Karaçanta ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kamil Aydın ile bir süre sohbet etti.

Cuma namazını kılmak için yürüyerek tarihi Fethiye Camisi’ne giden Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bütün siyasi partilere sesleniyorum. Bu ajanlara, kışkırtmacılara ve ajan provokatörlere hiç aldırış etmeyiniz. Onların seslenmelerine cevap vermeyiniz. Sokağa inme gibi bir tahrike kapılmayınız. Çünkü bu son günlerde büyük oranda gözle görülür hale gelmektedir. Biraz düşünelim” dedi.

Bahçeli, partisince Kars’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting öncesinde alana gelerek hazırlanan nevruz ateşini yaktı.

Ateşin üzerinden atlayanları bir süre izleyen Bahçeli, daha sonra yumurta tokuşturarak, demir dövdü.
Haber: MHP'nin Kars Mitingi

Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, nevruzun baharın habercisi ve doğanın uyanışı olduğunu söyledi.

Nevruzun sıcaklığın toprakla kavuşması, neşenin gökkuşağı gibi gönüllerde açması, ümidin yıldız gibi bakışlarda parlaması olduğuna işaret eden Bahçeli, “Ertelenmiş vuslatlar nevruzla saadete ermekte gecikmiş ve rotar yapmış beklentiler nevruzla karşılık bulmaktadır. Aziz milletimiz nevruzla birlikte yeni ve umut dolu günlerin geleceğine inanmıştır. Bu çok önemli kültürel gerçeği samimiyetle muhafaza etmiştir” dedi.

Bahçeli, mahalli idareler seçimlerinin bu önemli günün devamı olarak algılandığı takdirde Türkiye’nin gerçekten siyaseten yeni bir doğuşunu da işaret edebileceğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“O bakımdan mahalli idareler seçimleri herkes tarafından çok önemsenmelidir. Mahalli idareler seçimleri sadece belediye başkanlarımızı seçmekle kalmayacaktır. Geleceğimizin belirlenmesinde de önemli bir dönüm noktası olacaktır. Mahalli idareler seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı seçimleri arkasından ise 2015, 12 haziranına kadar geçen süre içerisinde 25. dönem milletvekilliği genel seçimleri yapılacaktır. Bu seçimler eğer mili iradeyle iyi yorumlanabilir, iyi anlaşılabilir ise milli irade bu 3 önemli siyasi olayı büyük bir fırsat ve imkan olarak değerlendirilebilirse Türkiye’nin 11 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının artık ömrünün tükendiğinin işaretini ortaya koyabilir.”

“Bu seçimler geleceğimiz için önemli bir kilometre taşı”

Partileri için bu seçimlerin çok büyük önem arz ettiğini belirten Bahçeli, “Bu seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi, geleceğimiz için önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir. Onun için bu seçimlere 18 yaşına gelmiş olan, ilk defa oy kullanacak evlatlarımızı da yanımıza da alarak mutlaka sandığa gitmeliyiz ve orada oylarımızı kullanmalıyız ve oy kullanmakla da kadar kalmayıp oyumuza da sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

Sandık görevlilerin seçim günü dikkat etmeleri konularda tavsiyelerde bulunan Bahçeli, görev ihmalin de bulunmamalarını isteyerek, şöyle devam etti:

“O gün görev orucu tutacaksınız, aç kalabilirsiniz, çay istediğinizi karşılayamayabilirsiniz. Ama size güvenerek sandığa giden vatandaşlarımıza özellikle de dava insanlarımızın hakkını kimseye yedirmeyeceksiniz. Şimdi seçimlere 9 gün kalmış ama işittiklerimize göre, tespitlerimize göre 9 gün içerisinde hiç beklenmemiş şekilde hileler, oy çalıntıları, oy kazanabilmek için yoksulluğun nasıl istismar edileceğini, yoksul insanın o yoksulluğunu giderebilmek için zaruri ihtiyaçlarına bir seçim döneminde katkı sağlanmak suretiyle iktidar partisine yoksulun oyunun oy bağımlılığı haline dönüşmesine fırsat vermemek lazımdır.”

Türkiye’nin nazik bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Bahçeli, “Seçimler üzerinde her türlü oyun oynandığı gibi sosyal olaylar da yaratılarak Türkiye’nin gündemlerinin değiştirilmesi veya seçim kaybetme endişesiyle olaylar çıkarmak suretiyle seçimlerin meşrutiyetini kaybettirmeye ve seçimleri belki de büyük zafiyet içerisinde olmasa da önemli merkezlerde seçimlerin tartışılabilir bir hale getirilmesi düşünülebilinir” diye konuştu.

“Ajan provokatörlere hiç aldırış etmeyiniz”

Bahçeli, bunları dikkati alarak bütün siyasi partilere seslendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu ajanlara, kışkırtmacılara ve ajan provokatörlere hiç aldırış etmeyiniz. Onların seslenmelerine cevap vermeyiniz. Sokağa inme gibi bir tahrike kapılmayınız. Çünkü bu son günlerde büyük oranda gözle görülür hale gelmektedir. Biraz düşünelim. Son 3 gün içerisinde sosyal hareketlilikten dolayı iki vatan evladı hakkın rahmetine kavuştu, bir tane polisimiz şehit oldu. Bunlar İstanbul’daki olaylar sırasında kendini gösterdi. Ama şimdi bunlarla ilgili olarak sürekli tartıştırılıyor ve gündemden düşürmemeye, toplumda istikrarı, huzuru sağlamaya engel teşkil eden davranışlara şahit oluyoruz. Bu ve buna benzer olaylara artırmaya çalışanlar olabilir. Onların hepsine karşı duyarlı olmakta yarar vardır.”

Bahçeli, iktidar partisinin 11 yıldan bu yana ülkeyi yönettiğini, milli iradenin çok yüksek katkısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sayısal çoğunluğu elde ederek, hükümeti kurma yetkisi aldığını söyledi.

İktidar sürecinin de 3 dönemdir devam ettiğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu.

“Bu süreçte Türkiye’nin sorunlarını ana başlıklar halinde bir araya gelerek hep beraber düşünebiliriz. Şimdi bir tablo gözünüzün önüne getirin. Bu tabloya uzaktan, 3 metre öteden baktığınız vakit neler gördüğünüzü, görebileceğinizi 11 yıllık iktidar döneminde sizlere hatırlatmak isterim. Bu tabloyu incelediğimiz vakit bir köşesinde açlık var, öbür tarafında asayişsizlik var, daha aşağısında adaletsizlik var ve onun altında, yan tarafında ise ahlaksız var. Baktığınız vakit bu dört ‘a’ içerisinde baktığınız vakit Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin iktidarının sonuçlarını ve Türkiye görüntüsünü görmek mümkündür. ”

-” Açlık sınırının altında 13 milyon vatandaş var”

Ülkede 76 milyon insanı yaşadığını, bunların yüzde 59’unun yoksul olduğunu ifade eden Bahçeli, bunun anlamının 76 milyon nüfusun 44 milyonunun yoksul demek olduğunu söyledi.
Haber: Bahçeli: Erdoğan'ın İktidarında Yalan, Çalan ve Talan Lobisi Faaliyette

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kars mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek, “AKP’nin ve başbakanın lobileri var. Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 yıllık iktidarında 3 lobi faaliyeti bulunuyor. Yalan, çalan ve talan lobisi. Yüzde 51′ le geldin. Yüzde 51’le de bu millet sana güle güle diyecektir” dedi. Hava yolu ile Kars’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzun bir araç konvoyu ile kente girdi. Bapçeli, çay molasının ardından kaldığı otelden Fethiye Camisi’ne yürüyerek gitti. O sırada vaaz veren İl Müftüsü Mehmet Genç, cemaatten misafirler için ön safta yer açmasını istedi. Müftü Genç, “Hoş geldiniz, şehrimize, şeref verdiniz” dedi. Cuma namazı sonrası çıkışta camiye yardım yaptıktan sonra otele geçen Bahçeli, buradan mitingin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’na yine yürüyerek gitti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kars’ta miting alanında ilk önce Nevruz ateşini yaktı,bazı vatandaşlar ateş üzerinden atladı. Bahçeli daha sonra demir dövdü, Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya ile yumurta tokuşturdu. Yöresel kıyafetli kızların getirdiği yeşermiş buğdayı alan Bahçeli, Kars Belediye Başkan adayı Murtaza Karaçanta’yla kürsüde yumurta tokuşturmaya devam etti. Yaklaşık 3 bin kişiye hitap eden Bahçeli’nin konuşması sırasında sık sık öksürmesi dikkat çekti.
SANDIK BAŞINDA GÖREV ORUCU TUTUN UYARISI Karslıların Nevruz Bayramını kutlayan Devlet Bahçeli bugünün bir bayram olduğunu ve köklü bir kaynaşma fırsatı olduğunu anımsattı. ‘Devletin başına devlet gelecek’, ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla konuşma yapan Bahçeli seçim günü sandık görevlilerin sandığa sahip çıkması gerektiğini belirtti. Bahçeli şöyle devam etti: “Sandığın başına erkenden geliyorsunuz. Biraz oturuyorsunuz. Arkasından çay içmek için bir kahveye iniyorsunuz. Gelen gidenle orada sohbete başlıyorsunuz. Sonra akşam oluyor sandığın başına geliyorsunuz. Bu esnada ne olup bittiğinin farkına varamıyorsunuz. Mesela bir ilkokulda 50 sandık var. A partisi 11 oy kullanıyor. Sizler orada olmayınca birisi geliyor A partisinin 11 oyuna bir yazıyor ve 111 oy oluyor. Çalıntı oylarla sonuç almak kimseye fayda getirmiyor. Eğer bu bir gelenek haline gelirse siyasi kültürümüz yozlaşır. Sandık görevlisi arkadaşlarıma sesleniyorum: O gün görev orucu tutacaksınız. Aç kalabilirsiniz, çay isteğinizi karşılamazsınız. Ama size güvenerek sandığa giden vatandaşlarımızın, dava insanlarımızın hakkını kimseye yedirmeyeceksiniz.” Türkiye’nin hassas bir dönemden geçtiğini seçimler üzerinden her türlü oyun oynandığını anlatan Devlet Bahçeli, tüm siyasi partilere seslenerek ajan,kışkırtmacı ve provokatörlere aldırış edilmemesi gerektiğini vurguladı. Türkiye’de 76 milyon nüfusun 44 milyonunun yoksul, bunlardan 13 milyon vatandaşın da açlık sınırı altında olduğunu iddia eden Devlet Bahçeli, bunun sosyal bunalımlara ve olaylara yol açtığını belirtti.
KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ Ülkede 2 milyon 746 bin işsiz olduğunu bunların çoğunun genç nüfus olduğuna dikkati çeken Bahçeli, işsizliğin sosyal bir dinamit olduğunu savundu. İşsiz birinin tahrik edildiği kışkırtıldığı zaman önemli sıkıntılara sebep olacak davranışlar sergileyebildiğine işaret eden Bahçeli, Kars’ta meydana gelen TÜİK katliamını anımsattı. Bahçeli bu olayla ilgili olarak şöyle devam etti:
“19 Mart 2014 günü Kars’ta acı bir olay yaşandı. Veysi Erim adlı TÜİK çalışanı aralarında bölge müdürü Mehmet Tolon’un da bulunduğu 6 kişiyi taradı. Ne acı bir şey. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum ve başsağlığı diliyorum. Bir daha böyle olayların yaşanmamasını niyaz ediyorum. İşte hep bu sosyal bunalımların sonucudur. Bunun bir ülkede yaygınlaşması hali başka konularda da kendini gösteriyor. Her gün cinayetler işleniyor, katliamlar yapılıyor. Bunlar arasında kadına şiddet gittikçe artıyor. Kadına şiddet boşanmaların artmasına, yuvaların yıkılmasına ölümlere sebebiyet verebiliyor. Bunların hepsi Türkiye’nin gerçeğidir.” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz lobisi sözlerini hatırlatan Bahçeli, “Ama bu lobiler gibi bir de AKP’nin ve başbakanın lobileri var. Birincisi yalan lobisi. Bugün Artvin’de yapmış olduğu toplantıda yalan lobisini harekete geçirmiş. Ne varsa Recep Tayyip Erdoğan’ın döneminde olmuş. Bu yalan lobisi değil de nedir? İkincisi çalan lobisi var. Üçüncüsü de talan lobisi var. Demek ki Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 yıllık iktidarında 3 lobi faaliyeti bulunuyor; yalan, çalan ve talan lobisidir” dedi. YÜZDE 51’LE GÜLE GÜLE Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  geçtiğimiz 12 Mart günü bir televizyon kanalına konuk olurken, Fethullah Gülen cemaatini kastederek, ‘Bunların 3 önemli hasleti var. Takiye var, yalan var, iftira var, üçünün neticesi fitne var, fesat var. Bunlar Şia’yı geçmiş vaziyette. Şia bunların eline su dökemez’sözlerini de eleştirdi. Bahçeli konuyla ilgili olarak, “Türkiye’de 11 yıldan bu yana yaptıklarının bir özetidir. 36 etnik grubu tahrik ediyor. Mezhep ayrılığına giriyorsunuz. Hepsinin altından bir milyar dolar rezaletin üstünü örtmek kalıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrü tükenmiştir. Recep Tayyip Erdoğan ve yanındaki 4’lü çetedir. Bundan kurtuluşun yolu demokrasi içinde aranılmalıdır. Recep Tayyip Erdoğan’ın oy kaybına uğratılarak uyarılmasında fayda vardır. Yüzde 51’ le geldin. Yüzde 51’le de bu millet sana güle güle diyecektir” dedi. Öte yandan Bahçeli partisinin Belediye Başkan adayı Murtaza Karaçanta’yı tanıtırken “Karakutu değil, ayakkabı kutusu değil. Kars’tan yetişmiş Karaçanta’dır” dedi. Bahçeli mitingin sonunda alandakilere kırmızı ve beyaz karanfiller attı.

YORUM YAP

Bağdar Caddesi Escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortMebbistrendyol indirim kodustarzbetpiabetbonusxslotmarsbahisistanbul escort bayanseobetkomimajbetportobetbetebetholiganbetbetnanobetnanoportobetFenomenbetdeneme bonusu veren sitelercasibom giriştarafbetbetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisgrandpashabetgrandpashabetBetpas thebarbeehousewife.comcasibomJojobet güncel girişjojobetJojobet güncel girişholiganbetjojobetjojobetgaziantep escortgaziantep escortimajbethacklinkholiganbetinterbahisjojobetholiganbetmarsbahiscasibomjojobet girişcasibomgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzaMadridbet girişjojobet girişJojobetjojobetjojobetjojobetjojobetgiriş jojobetjojobetgiriş jojobetgiriş jojobetjojobetJojobet girişgiriş jojobetcasinolevant girişgrandpashabet girisgrandpashabetmatbet girişgrandpashabetmarsbahisGrandpashabetgüvenilir bahis siteleriasyabahis girişmarsbahisbetkomjojobet girişsahabet girişcasibom girişmatbetbetparkonwin girişmatbet girişholiganbet girişjojobetCasibompusulabetmarsbahisbahsegelmeritkingmatbetbetebetcasibomholiganbetcasibomjojobetdeneme bonusuMarsbahisbetmatikjojobetjojobetmarsbahishacklinkextrabet girişmatadorbetjojobetjojobet günceljojobet günceljojobet girişjojobet girişjojobet girişjojobet günceljojobet güncel216jojobetjojobetpusulabetAtaşehir Escortsahabetsahabetjojobetjojobetsahabetcasibomcasibomcasibommeritkingmarsbahismarsbahis girişjojobetgrandpashabet girişjojobetOnwinMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otelleriPusulabetjojobetjojobetsahabetdeneme bonususahabetmaltcasinopubg mobile ucCasibommarsbahismarsbahismarsbahismarsbahismarsbahismarsbahis giriş
escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort