Bahçeli: Tarih Geriye Gitmez, Gitmemiştir

Bu haber 08 Mart 2014 - 15:29 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.

yazir84930b325Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bahçeli, AKP iktidarınnı facebook ve yooutube gibi sosyal paylasım sitelerini kapatmaya çalışmasını eleştirdiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, twitterüzerinden yaptığı açıklamada, yüksek mevkileri hesapsız ve harama dayalı servet vasıtası görünlerin ayakta kalamayacağını söyledi.

“Tarih geriye gitmez. Gitmemiştir” diyen Bahçeli, şu mesajları verdi.

Siyasi çalışmalarımız münasebetiyle gece gündüz demeden yollardayız, vatanın tertemiz bağrında kutlu ve huzurlu günlerin düşünü kuruyoruz.

Mücadele ediyoruz hak yolunda, yürüyoruz hilalle süslenmiş akşamlara, koşuyoruz iyinin, doğrunun ve adaletin kazanacağı mutlu günlere.

Gece ne kadar karanlık olsa da yüreklerin fay hattından fışkıran umut hüzmesi her daim parlar.

Sorunlar dağ gibi yığılsa da ümit çeşmesi durmadan, dinlenmeden çağlar.

Dertler derya olsa da gönüller her zaman güzelliğe ve doğruluğa akar, gider.

Bu insanlığın adeta ortak kaderidir.

İstenirse zulmeti eritecek güç, ihaneti yenecek azim, dağınıklığı bitirecek irade hepimizde vardır.

Tarih geriye gitmez, gitmemiştir.

Denizi bir ırmak yatağına sığdırma hevesi ne denli saçmalıksa, geleceği geçmişin hesaplarına kurban vermek o kadar anlamsız ve akılsızlıktır

Sahip olduğumuz değerleri sırf birileri istedi, dayattı, buyurdu diye terk etmemiz eşyanın tabiatına, insan olmanın derin manasına aykırıdır

Zulme, hırsızlığa, bilgisizliğe, baskıya, miskinliğe, adaletsizliğe karşı çıkmak ve en üst seviyede itiraz etmek varoluş gayemiz olmalıdır.

Yüksek mevkileri hesapsız ve harama dayalı servet vasıtası görenler çok seslilikten ürkmüşler, insani tepkiden dahi korkmuşlardır.

Çünkü açıkları kapatılamayacak kadar büyük, yırtıkları yama tutmayacak kadar geniş, yalanları izah edilemeyecek kadar da fazladır.

Kin ve öfke çukuruna düşenler haber alma özgürlüğünü kısmak için hazır kıta haline gelseler de sanal medyaya diş geçirmeleri hayaldir.

Facebook ve Youtube’u kapatmak için gün sayanlar, interneti karartmak için fırsat kollayanlar tarihi ve talihi tersine çeviremeyeceklerdir.

Haksızlıklar, hukuksuzluklar ve hak kayıpları karşısında suskun kalmak kendimizi inkar olduğu kadar, fazilete ve hidayete sırt dönmektir.

Kuzey Kore’ye özenenlere Türkiye’nin aydınlık yarınlara duyduğu kuvvetli özlemle cevap vermeli ve hazırlıklı olmalıyız.

İleriye atılmak varken geri geri gitmeye teşebbüs etmek, gelişip büyümek varken küçülme hesapları yapmak ancak kötülerin özelliğidir.

Ve hiçbir kötü ayakta kalamamış, dengede duramamış, gönüllerde yaşayamamıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al