MEHMETÇİK VE KOMUTAN

Atilla ÇİLİNGİR

BAHÇELI: ÜLKENIN BALINI VE KAYMAĞINI YEMIŞSIN KI 1 MILYAR DOLAR SERVETE ULAŞMIŞSIN

Bu haber 08 Mart 2014 - 18:19 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

db08022014

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Keçiören mitinginde konuştu. Bahçeli, “Açın, işsizin, herkesin hakkını yiye yiye ülkenin balını ve kaymağını yemişsin ki, 1 milyar dolar servete ulaşmışsın. Bal ve kaymakla beslenenler acaba, AKP’ye destek verenlere, ne yaptılar?” dedi. Başbakan Erdoğan’ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde iki çıkış vardır. Bir tanesi yolsuzlukla rüşveti kabullenip, yüce divana gidecek yolu açmaktır. Onun da yolu Bilal’i koluna takacak, dört tane bakanı ve çocuklarını alacak, yolsuzluğa adı karışan ne kadar adam varsa, kol kola en yakın karakola giderek komiserim ben geldim diyecek. İnandırıcılığın kalmadı haysiyetin varsa, istifa et. Yoksa da direne bildiğin kadar diren bu mili irade 51 ile gelmişsen, 51 ile seni gönderir” dedi.

Kendisini destek vermek için gelenlere ‘aranızda montaj var mı?’ diye seslenen Devlet Bahçeli, “Tuzaklardan ve gizli gündemlerden bir tanesi; Anayasa Mahkemesi’nin yapısı ve sayısını ilgilendiren değişiklik. İkincisi ise, HSYK’nın oluşturulmasıdır. Bu iki konu, Recep Tayyip Erdoğan’ın gizli gündemi olmuş. Anayasa Mahkemesi’nin yapısı ve sayısının değiştirilmesi onun iktidar döneminde zırhlı halime getirilmiş. AKP’nin korunması için gerçekleştirilmiştir., HSYK’da iki amaç güdülmektedir. Birincisi Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu, kendi doğrultusunda, kendi yandaşları ile oluşturup uygulamalardan doğabilecek herhangi bir sorgulamayı bu yönüyle, engellemek istemektedir. Bunun yanı sıra bu yolla yargıyı, önce kuşatma sonra da onu siyasallaştırma ardından da AKP’leştirmektir. Şimdi bunların ikisi de gerçekleştirmiştir. Şimdi bu iki tuzağa Türkiye düşürülmüştür. MHP haklı çıkmıştır” diye konuştu.

“YÜREĞİ YANMIŞ AYAKKABI KUTUSUNDAN BAHSEDİYOR”

Miting alanındakilerin eleştirilerini değerlendiren Bahçeli, “Arkadaşımız oradan sesleniyor. Yüreği yanmış. Ayakkabı kutusundan bahsediyor. Ama ayağı ortaya koymadan kutuyu ne yapacaksın sen? Azıcık sabırlı ol” dedi.

“17 ARALIK 2013 ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İÇİN BİR YÜZ KARASIDIR”

17 Aralık ve sonrasını değerlendiren Bahçeli, “Recep Tayyip Erdoğan, yasamada, yürütmede var. Medyada sahip olmuş. Yargıyı ele geçirmiştir. Bu güç, Recep Tayyip Erdoğan’ı güç çılgınlığına sürüklemiştir. Recep Tayyip Erdoğan, yoldan çıkmıştır. Her konuda ben ben demeye başlamıştır. Tek adam olmaya heveslenmiş diktatörlüğü doğru giderek otoriter rejim kurma hevesine kapılarak diktatör olma noktasına doğru bir ihtirasa bürünmüştür. Türkiye’de her şeyi baskı altına alıyor. 17 Aralık 2013, Türkiye için bir kara gündür. Adalet Ve Kalkınma Partisi için bir yüz karasıdır. Siyasi ömrünün tükenmekte olduğunun farkına var. Türkiye’yi felakete sürüklüyorsun” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKENİN BALINI VE KAYMAĞINI YEMİŞSİN Kİ, 1 MİLYAR DOLAR SERVETE ULAŞMIŞSIN”

Başbakan Erdoğan’ın bal kaymak tükettiğini yenileyen Bahçeli şöyle konuştu: “Açın, işsizin, herkesin hakkını yiye yiye ülkenin balını ve kaymağını yemişsin ki, 1 milyar dolar servete ulaşmışsın. Bal ve kaymakla beslenenler acaba, AKP’ye destek verenlere, ne yaptılar? Bal kaymaklı ile Türkiye’yi yolsuzluğa sokan, yetimin öksüzün hakkını yiyen, havuza, 11 tane iş adamına salma gönderiyor. Hiç birisinden itiraz yok. Helal para olsa emrin olur denilir mi?”

“İNANDIRICILIĞIN KALMADI HAYSİYETİN VARSA, İSTİFA ET”

Başbakan Erdoğan’ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde iki çıkış vardır. Bir tanesi yolsuzlukla rüşveti kabullenip, yüce divana gidecek yolu açmaktır. Onun da yolu Bilal’i koluna takacak, dört tane bakanı ve çocuklarını alacak, yolsuzluğa adı karışan ne kadar adam varsa, kol kola en yakın karakola giderek komiserim ben geldim diyecek. İnandırıcılığın kalmadı haysiyetin varsa, istifa et. Yoksa da direne bildiğin kadar diren bu mili irade 51 ile gelmişsen, 51 ile seni gönderir” dedi.

“TAŞLARI BIRAKIP SANDIĞA GİDİN”

Partililere sağduyu çağrısında da bulunan Bahçeli, “Sokaklar kirlidir. Sizi, kim sokağa davet ediyorsa, sizin, ailenizin ve milletimizin düşmanıdır. Sakın ola şiddete yönelmeyin. Esnaf kardeşimize niye zarar veriyorsunuz. Taşları bırakıp sandığa gidin” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat