MEHMETÇİK VE KOMUTAN

Atilla ÇİLİNGİR

ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

Haram parayla İmam Hatip yapılabılır mı?

Bu haber 22 Mart 2014 - 15:55 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Tuğrul Türkeş, “Yerelde belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerine seçeceğiz. Size daha iyi hizmet nasıl verilecek, ona karar vereceksiniz ve onları tespit edeceğiz ama hepsinden önemlisi de bunların hesabının sorulması lazım. Kurban olayım şunlara bir hesabı soruverin” dedi.

Abdullah Paşa Mahallesi’nde halka hitap eden Türkeş, seçim arifesinde herkesin belediye ve belediyecilik hizmetlerini konuşması gerektiğini ancak 17 Aralık’tan bugüne Başbakan Tayyip Erdoğan ve Adalet ve Kalkınma Partisi mensuplarının ısrarla farklı bir konuyu işlemeye çalıştıklarını savundu.

Türkeş, şöyle konuştu:

HaberRes_34218

“Varsa yoksa ‘ben Necmettin Bilal’le konuşurken beni niye dinlediler.’ Ee baba, konuşmayaydın. Devletin ‘işini gör’ diye verdiği telefonu evdeki parayı kaçırmak için kullanırsan birileri de onu dinler, açık eder, rezil olursun ele güne.”

Ortadaki iddialara karşı mazaret üretilmeye çalışıldığını ifade eden Türkeş, şunları söyledi:

“Koskoca banka müdürü topladığı paraları bankaya sığdıramadı. Eve götürüp ayakkabı kutusuna koymuş. Güya Bosna’da imam hatip yapılacakmış, Çorum Osmancık’ta cami olacakmış, Necmettin Bilal’in vakfına gelen talebe okutulacakmış. Bizim inancımızın kuralları gayet açık. 40’da bir zekat dinin emri. Çoluk cocuğunun rızkını bir kenara koymuş, hali vakti yerinde olan herkes bunu verebilir ve bununla iftihar eder, ‘Dinimin vecibesini yerine getirdim’ diye.

Bu, utanılacak, saklanacak, koyacak yer bulunamayacak bir para olmaz. Bir zengin bunu yaptığında bir kere vicdanen rahat olur. Çaldıklarına mazaret arıyorlar. Peki, ben size soruyorum. Haram parayla imam hatip yapılabilir mi? Haram parayla çocuk okutulabilir mi? Haram parayla cami olur mu? O yaptığınız caminin kubbesi ‘pat’ diye kafanıza geçer. O parayla yapabileceğiniz tek şey, onun da vebali sizin boynunuza. Öbür tarafa gittiğinde hesabını sen verirsin. Kendi çoluk çocuğuna layık görüyorsan yedirirsin o parayı ama bu milletin çocuklarına harcayamazsın.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sürecinde meydan meydan gezip konuşmalarında Fethullah Gülen cemaatini hedef aldığını dile getiren Türkeş, şunları kaydetti.

“Bunlarla ilgili ağza alınmayacak her lafı söylüyor. Dedim ki herhalde elinde çok büyük deliller var. Bunun elinde bu kadar önemli, bu kadar ciddi şeyler olmasa bu kadar ağır lafı söylemez. Diyor ki ‘sülük, kirli kanı emer. Bunlar ondan beter.’ Bu, çok ağır laf. Merak ettim. Dedim ki herhalde ülkenin koskaca Başbakanı, bir de ‘benim MİT Müşteşarım, benim valim’ diyor. Babasının evinden getirmiş gibi. Emrinde de bu kadar adam olduğuna göre herhalde bir bilgisi, belgesi var ki bunları söylüyor. Sordurdum. Bugüne kadar meydan meydan gezip anlattığı o laflara rağmen cemaat aleyhine şikayet dilekçesi yok. Bu cemaatin suç işlediğine dair en ufak bir delil bulabilmiş değiller. Hakkında da herhangi bir yasal işlem yapmamış.”

Yerel seçimlere dikkati çeken Türkeş “Yerelde belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerine seçeceğiz. Size daha iyi hizmet nasıl verilecek, ona karar vereceksiniz ve onları tespit edeceğiz ama hepsinden önemlisi de bunların hesabının sorulması lazım. Kurban olayım şunlara bir hesabı soruverin” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat