Kurtuldum Zannedersin!

Bu haber 27 Mart 2014 - 10:20 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi.

H. ALPEREN BURAK

 

Köşe yazarı senin hakkında kötü bir yazı yazar. Ararsın o gazetede borusu öten birini. Sahibini kafa kola aldırırsın. “Vergi cezası” dersin, “ihale” dersin, korkar adamcağaz! Susturursun. Yazamaz o köşe yazarı bir daha. Kurtuldum zannedersin!

Gazeteler yazar. Ararsın gazetenin sahibini fırçalarsın. Hatta öyle üstüne gidersin ki 75 yaşındaki adamı ağlatırsın. Ağlar ve nedamet dilenir. Ve engellersin o gazetede senin aleyhinde yazılacak her yazıyı! Kurtuldum zannedersin!

Televizyonda sana dair olumsuz şeyler konuşulur. Ararsın televizyonun göbekten bağlı yöneticisini. Sana karşı yapılan yayını engellersin. Kurtuldum zannedersin!

Muhabirler ucu sana dokunan haber yapar. Gazetenin orta sayfasında çıkan bu haberi yapanları kovdurur, manşetten kendi haberlerini tekzip edercesine seni öven şeyler yazdırırsın. Kurtuldum zannedersin.

Senin istemediğin şeyleri yazacak adamın, suyunu ısıtır, itibarını yerle bir edersin. Ağza alınmaz hakaretlerle hedef gösterirsin. Susturursun. Kurtuldum zannedersin!

Baktın tek tek baş olmuyor bu medya ayarı. Havuz kurdurursun. Senin düşüncelerini milletin düşüncesiymiş gibi yazacak köşeler satın alırsın. Kurtuldum zannedersin!

Çarşaf çarşaf seni yazar gazeteler. Öve öve bitiremez kalemler seni. Bir toplum mühendisliği ürünü olarak, göklere çıkartırlar. Senin büyüttüklerinin seni büyütmesinden haz duyarsın. Kurtuldum zannedersin!

Gizlersin bütün suçlarını toplumdan. Savcılara korku salarsın. Dosyalarını kapattırır, adaletten kaçarsın.Kurtuldum zannedersin!

Bütün bu medya engeli, taraflı yargı sistemi, kuşatılmış kurumlara rağmen sosyal paylaşım üzerinden seni eleştirmek isteyenler varsa, engellersin teknolojiyi, dünyanın tepkisini göze alırsın. Kısıtlarsın en temel özgürlükleri bile. Kurtuldum zannedersin!

Zannedersin ki aleyhinde hiçbir şey konuşulmayacak, tek bir yazı yazılamayacak.

Oysa “yerle gök arası bir ah kadardır” der, Allah(C.C.)’ın Arslanı Hz. Ali.
Unutma;
Vicdanların sessiz çığlığını susturamazsın.
Tarihin seni hapsedeceği çukurdan çıkamazsın.

Allah’a kılınçlık yapmış bir milletin çocukları arasına soktuğun bu fitne cezasız kalmaz.

Bu vebalden kurtulmazsın.
Ne kadar çabalasan da;
Engelleyemezsin Kirâmen Kâtibîn’in yazmasını.
Münker ve Nekir’in sorgusundan kaçamazsın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al