ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,2462
EURO
17,6091
ALTIN
968,88
BIST
2.420,70
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
26°C
Pazar Az Bulutlu
27°C
Pazartesi Az Bulutlu
27°C

MHP Lideri Bahçeli Mersin’de

MHP Lideri Bahçeli Mersin’de

mhp-lideri-bahceli-mersin-de-5825040_o

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mut, Silifke ve Erdemli ilçelerindeki mitinglerinin ardından Mersin merkezde 3. Çevre Yolu üzerindeki seçim bürosu açılışında halka hitap etti.
Bahçeli, 30 Mart seçimlerinin Türkiye için tarihi bir dönüm noktasını oluşturduğunu söyledi. Bu seçimlerin, sosyal ve siyasi yönden, ekonomik yönden önemli krizlerin yaşandığı, kamplaşma, kutuplaşma ve gerilim stratejilerinin çok sık vurgulandığı bir dönemde gerçekleştiğini savunan Bahçeli, “Aynı zamanda iç ve dış tehlikelerin sıkça görüldü bir süreçte 30 Mart seçimleri yapılmaktadır. Bu seçimlerin hemen arkasından 28 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi, 2015 yılı 12 Haziran’ın da ise milletvekilliği genel seçimleri olacaktır. Bu 3 siyasi olay Türkiye’nin kaderini belirleyecektir. Bu üç siyasi olay, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin yeni siyasi iktidarını şekillendirecektir. O bakımdan bu seçimlere MHP önem vermektedir. ve bu seçimler milletimiz açısından her yönüyle geleceğinin netleşmesi, belirlenmesi, mevcut Ak Parti’den kurtulmanın tarihi bir günü olacaktır” diye konuştu.
MHP’nin, Türk siyasi hayatında önemli bir yer teşkil ettiğini dile getiren Bahçeli, Mersin’in de MHP’nin tarihinde önemli bir mihenk taşı olduğunu ifade ederek, “Mersin’de ilçeler arasında dengeli bir gelişmeyi kurabilen, her ilçenin gelişme seyrini yeniden gözden geçirerek projeleri o ilçe belediyemiz başkanları ile buluşturabilen, herkesi Allah’ın kutsal bir emaneti olarak gören, hiç kimseyi etnik yapı itibariyle ayırmayan, hiç kimseyi mezhep yönünden farklılaştırmayan bir anlayış ile adil, dürüst, ilkeli bir belediyecilik şuuru ile hizmet sunabilmek gerekmektedir. O zaman böyle birisini bulmak ve Mersin’e onu takdim etmek MHP için önemli bir sorumluluktur. Çok sayıda belediye başkanlarımız, çok dönemde hizmet sunmuşlardır. Bu hizmetlere hala devam etmektedir. Şimdi Mersin’de önemli şahsiyetler dünden bugüne kadar hizmetlerini sürdürüyorlar. Böyle bir ortamda kim olabilir diye düşündüğümüzde, belediye başkanlarımız arasında geçmişten bu yana bulunan, hizmetleri ile takdir toplayan, uyumlu çalışması ile herkesin sevgisini kazanan, Tarsus’u Tarsus yapan Burhanettin Kocamaz, MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayıdır” dedi.Erkeklerin aklını başından alacak güzel geceler yaşatacak hayatı boyunca unutamayacığı geceleri yaşatacak kızlarının profillerini inceleyebilir ve kendinize güzel bir bayan bulabilirsiniz.
Büyükşehir adayı ile birlikte Toroslar, Akdeniz, Yenişehir ve Mezitli ilçe belediye başkan adaylarını da partililerine tanıtan Bahçeli, şöyle devam etti: “Bu heyecan, bu seslenişler 6 gün öncesinden işaret veriyor. Mersin’de MHP var, Mersin’de Büyükşehir MHP’nin olacaktır. MHP değerli belediye başkan adaylarıyla, uyumlu bir çalışma ile hareket edecektir. Bakıyorum ki Mersin’de ne CHP ne AKP, herkes için MHP var diyorum.”
PARTİLİLERİNİ UYARDI
Partililerini tahriklere ve provokasyonlara karşı da uyaran Bahçeli, “MHP’nin büyük gelişmesini önlemek isteyenler olabilir. MHP’yi tahrik edenler olabilir. Buradan tüm Mersinlilere, hangi partiden olursa olsun onlara sesleniyorum; milletimizin böyle bir döneminde, seçimler huzur içerisinde, güvenlik içerisinde, herhangi bir olaya sebebiyet vermeden kardeşçe yapılmalı, demokratik kültürün gereği olarak kim kime sevdalısı ile o partiye doğru yönelerek, birlikte bir seçim sonucuna doğru gitmeliyiz. Milliyetçi, ülkücü kardeşlerime sesleniyorum; hiç kimseyi tahrik etmeyeceksiniz, hiçbir kimsenin ajan- provokatörlerine karışmayacaksınız. Hiçbir kışkırtmaya kapılmayacaksınız, soğukkanlı olacaksınız, sabırlı olacaksınız ve hangi partiye sevdalı olanlarla olsun hepsinin sevdasını MHP’ye getireceksiniz. Mutlaka sandığa gitmelisiniz, mutlaka oylarınızı kullanmalısınız, mutlaka sayım sırasında görevlilerin hepsi görevlerinin başında olmalı; hileye, oy çalmaya müsaade etmemelisiniz” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Gelir dağılımındaki adaletsizlik gittikçe uçurum halini almış, yoksulluk bu sebeple artış göstermektedir. Düşünün ki Türkiye’de nüfusumuzun yüzde 20’lik bir bölümü milli gelirin yüzde 54’ünü alıyor. Öbür taraftan nüfusumuzun bir başka yüzde 20’lik bölümü milli gelirden yüzde 4-5 oranında bir pay alıyor” dedi.
MHP’nin Mersin mitinginde halka hitap eden Devlet Bahçeli, seçmenlere 30 Mart’ta mutlaka sandığa gitmeleri çağrısında bulunarak, oy sayım işlemlerinde de herkesin görevi başında bulunmasını ve “helal oyla, helal kazançla ülkeyi yönetebilecek bir anlayışa fırsat verilmesi” gerektiğini ifade etti.
Türkiye’de çok önemli sorunlar yaşandığına işaret eden Bahçeli, yoksulluğun gittikçe arttığını, Türkiye nüfusunun yüzde 59’unun yoksulluk sınırının altında olduğunu kaydetti.
Bahçeli, şöyle konuştu:
Haber: Bahçeli Mersin'de Yoksulluğa Dikkat Çekti
“76 milyonun yüzde 59’u yoksulluk sınırının altında yaşayan insanlarımızdır. Bunların içerisinde 13 milyonu açlık sınırının altındadır. Gelir dağılımındaki adaletsizlik gittikçe uçurum halini almış, yoksulluk bu sebeple artış göstermektedir. Düşünün ki Türkiye’de nüfusumuzun yüzde 20’lik bir bölümü milli gelirin yüzde 54’ünü alıyor. Öbür taraftan nüfusumuzun bir başka yüzde 20’lik bölümü milli gelirden yüzde 4-5 oranında bir pay alıyor. Bu gittikçe açılıyor ve yoksulluk artıyor. Bununla beraber işsizlik artıyor, yaygınlaşıyor. Üniversiteyi bitirmiş, değişik meslek sahibi olan evlatlarımız özellikle son yıllarda hep görüyoruz, öğretmen kardeşlerimizden tutun her birimde olanlar yıllardan beri görev istiyor, görev alamıyor. Böylelikle ailede huzur kalmıyor. Gençlerimiz içlerine kapanıyor. Sorunları artıyor ve zaman zaman sosyal yönden önemli sıkıntılara düşüyorlar. Onun için bu işsizlik sorunu, mutlaka her iktidar döneminde vardır ama bugünkü iktidarın temel sorunu olarak çıkmıştır.”
Türkiye’de sosyal kargaşanın yaşandığını savunan Bahçeli, Ak Parti’nin Türkiye’de kaybeden parti olduğunu iddia etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti:
“Bugünkü iktidarın tek bir ekmeği var o da ranttır. Rant ekonomisidir. Bu rant ekonomisinin yüzde 80’i de çalma, çırpma, soyma… Sayın Başbakan ikide bir konuşuyor. ‘Türkiye’de faiz lobisi bizi yıkmak istiyor’… Peki Sayın Başbakan senin lobilerin nedir acaba? Bir hatırlatalım mı vatandaşlarımıza, senin lobin yalan lobisi. Her gün televizyonlara çıkıp utanmadan yalan üstüne yalan konuşuyorsun. Senin lobin talan lobisi. Senin lobin çalan lobisi. Türkiye’de yolsuzluk ve rüşvet başını almış gidiyor. Ülkemizde sosyal kargaşalar artıyor. Değerli vatandaşlarım Türkiye’de kaybeden Adalet Ve Kalkınma Partisi ama kaybetmekten korkuyor. Başına gelecekleri sezinliyor ve türlü türlü oyunlara başvuruyor. ‘Bana komplo yaptılar, bana montaj yaptılar’ diyor. ‘Bana haşhaşiler oyun kuruyor’ diyor. ‘Beni yargı darbesiyle yıkmak istiyorlar’ diyor. Seni millet yıkmaya doğru başlamış, yargıyla niye uğraşsınlar. Recep Tayyip Erdoğan sen bittin. Senin siyasi ömrün tükendi. Sen yüzde 51’le geldin, yüzde 51’le gideceksin. Ama gitmeden evvel yolsuzluk ve rüşvetin hesabını vereceksin.”
Yargı üzerinde baskı oluşturduğunu ileri süren Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın yapacağı tek şeyin yargıya gitmek olduğunu söyledi.
Bahçeli, “Bugün savcıların bazılarının tasfiye edilmesiyle kendini kurtarmış zannedersin ama devletin kayıtlarına düşen bilgiler kaldığı müddetçe, bir gün olur birileri gelir bunun hesabını senden sorar. Bu Milliyetçi Harekettir. Bunun için Sayın Recep Tayyip Erdoğan, senin yapacağın bir tek şey var. Yargıya gideceksin, müracaat edeceksin, savcı ve hakimleri davet edeceksin. ‘Bir yolsuzluk ve rüşvet olayı var. Partimde de var. Ülkemde de var. Bunların kökünü kazıyacaksın. Bunu yapmak için benim oğlum Bilal’e kadar da geliyorsa üzerine gidin’ diyeceksin.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş