MHP’LI ÖZTÜRK: SANDIĞA GÖTÜRDÜĞÜMÜZ OYA UZANAN ELI KIRARIZ

Bu haber 25 Mart 2014 - 14:21 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.

oktayozturk1

MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, sandıkta hile yapılacağı yönünde duyumlar aldıklarını söyledi. Öztürk, “Alnımızın teri ile sandığa götürdüğümüz oya uzanan eli kırmaya kararlıyız. Biz Allah’a sığınmışız. Sandık başlarındaki arkadaşlarımızın sadakatine inanıyoruz.” dedi.

Seçime az bir süre kala sandıklarda hile yapılacağı yönünde iddialar konuşulmaya başlandı. MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, daha önceki seçimlerde sistem üzerinden yapılan hilelere yönelik çeşitli çalışmalar yürütmüştü.  30 Mart günü yapılacak seçimde hile yapılacağı yönünde kendilerinin de duyumları olduğunu belirtti.

İstanbul’da sandık mühürlerinin çalınması gibi hadiseleri duyduklarını dile getiren Öztürk, “Korkarız ki Adalet ve Kalkınma Partisi kaybedeceği noktada her yolu meşru görebiliyor. Bu işin sorumluları elbette ki bu tip yanlışların yapılmaması için mutlaka tedbirler alacaklardır. O tedbirleri de almaya çalışıyorlar. Yüksek Seçim Kurulu’nu sürekli bir konularda uyarıyoruz. Sandık başlarında arkadaşlarımızı uyarıyoruz. Sandık başlarında arkadaşlarımız çok dikkatli olacak. Böylesine haramzadelerin elleri sandığa ulaşmaya kalkarsa karşılıksız bırakılmaz. Bunlar her şeyi yaparlar. Bunlar Allah’a karşı hile oluşturmaya çalışıyorlar kula karşı hile yapmış çok mu?” ifadelerini kullandı.

“GEÇMİŞTE SİSTEM İLE OYNAYIP ÇALDILAR”

Geçmişteki seçimlerde Yüksek Seçim Kurulu sistemine girişlerde oynama yapıldığını aktaran Öztürk, “Daha önce sistem ile oynayıp çaldılar. YSK’dan 2011 neticelerini aldığımız vakit tabloyu incelediğimizde görüyoruz. Birçok sandıkta ilçe seçim kurulu tutanakları ile YSK tutanaklarının birbirini tutmadığını görüyoruz. Bu hesaplamalar yapıldığında yüzde 10 sapmanın olduğu görülüyor. Bunlara yine tevessül edecekler. Bir şeyi dikkatle takip etmek lazım. Bu Başbakan bugüne kadar hiç seçim sistemleri ile sandıklarla ilgili konuşmadı. Kendi taraftarlarına sandıklarda hile yapılacak şöyle yapılacak aman dikkatli olun gibi bir uyarısı olmadı ilk defa uyarıda bulunuyor. Manidardır. Bugüne kadar yapıldı halbuki. Sayın Başbakan’ın endişe olarak dile getirdiklerini kendisi ekibi bugüne kadar yaptılar. Hepimiz endişeliydik. Hepimiz aynı konuyu söylüyorduk, ama ilk defa Başbakan böylesine bir tavır içine girdi. Bunu da manidar olarak karşılıyoruz. Bu iş bu kadar kolay değil. Alnımızın teri ile sandığa götürdüğümüz oya uzanan eli kırmaya kararlıyız. Biz Allah’a sığınmışız. Sandık başlarındaki arkadaşlarımızın sadakatine inanıyoruz. Herkes kendi hakkını hukukunu korumalı.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al