DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

MHP’LI VURAL: MECLIS BAŞKANI, MECLIS’I IVEDILIKLE TOPLANTIYA ÇAĞIRSIN

MHP’LI VURAL: MECLIS BAŞKANI, MECLIS’I IVEDILIKLE TOPLANTIYA ÇAĞIRSIN

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, eski 4 bakan hakkındaki fezlekelerin, milletvekilleri tarafından incelenmesinin sağlanması gerektiğini belirterek, bu konuda müracaatının olacağını söyledi.

oktayvural2

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Devlet Denetleme Kurulu’nu (DDK) harekete geçirmesini “dostlar alışverişte görsün” diye değerlendirdi.

“Atı alan Üsküdar’ı geçmiştir” diyen Vural, Cumhurbaşkanı’nın, “devlet kurumlarının uyumlu çalışması, veto” gibi yetkilerini kullanmadığını ifade etti. Vural, “Cumhurbaşkanı, HSYK, internet yasasını Anayasa’ya aykırı olduğunu bile bile onayladı. Kendisine verilen yetkileri kullanmayan Cumhurbaşkanı, herhalde kamuoyunda kendisine yönelen tepkileri aza indirmek amacıyla DDK’yı görevlendirmiştir. Buradan bir netice çıkması mümkün değildir” diye konuştu.

“4 bakan hakkındaki fezlekelerin başına gelen, pişmiş tavuğun başına gelmedi” ifadesini kullanan Vural, şunları söyledi:

“Milletle alay ediyorsunuz. Adalet Bakanı Bozdağ, bu fezlekeler sana gönderildiği zaman bir buçuk ay niye beklettin? Eski gönderilen fezlekeyi de yeni gönderilen fezlekeyi de açıklayın kamuoyuna. Hangi delillerin karartılması için fırsat verildiğini millet görsün. 30 klasörden bahsediliyordu şimdi 11 klasörden bahsediliyor. İki fezleke arasındaki değişiklikler nelerdir? Millet bunu öğrenmek istiyor. Herhalde mükemmelleştirdiler bu fezlekeleri. Yüreğiniz varsa bundan önce gönderilen fezlekeleri ve eklerini kamuoyuna açıklayın.”

Pazar günü, ismiyle dikkati çeken “12 Yıllık Esaret” filminin Oscarı kazandığını belirten Vural, “Bakıldığı zaman medya, iş adamı, yargı esir. Oscar alan bu filmden bile iyi kurgulanan AKP’nin 12 yıllık uzun metrajlı filmini izliyoruz. En iyi rüşvet, en iyi yolsuzluk, en iyi soygun, en iyi hırsızlık, en iyi bölücülük, en iyi hakaret, en iyi iftira dallarında bütün Oscarları almayı fazlasıyla hak etmiştir. Tebrik ediyorum. En iyi oyuncu Oscarı da ‘eli uzun adam’a gitmiştir” ifadelerini kullandı.

17 Aralık ile ilgili son tahliyelerin ardından, Başbakan’a atfen, “Bir lokma dağıtmadığı kaldı” diyen Vural, “Bu tahliyeler için ‘hak yerini buldu’ diyorsan, o zaman bu bakanları da tekrar bakan yapman şart oldu. Yakışır. İstersen Zarraf’ı da ekonomi bakanı olarak dışarıdan atarsın” diye konuştu.

“MİLGEM ve yargıya müdahale” ile ilgili Başbakan’ın “tapeleri itiraf ettiğini” öne süren Vural, “(Benim değil) diyemiyor. Hepsini yapmış, ‘ayarlayın’ diyor. Şimdi de bunlara ‘benim görevim’ diyor. Senin nereden görevin olacak? İnci Baba’yı geçmişsin, devlet mi yönetiyorsun, ihale ayarlamakla mı meşgulsün? Bu ihaleleri yapan devletin kurumları yok mu? Bu konuşmaların sana ait olduğunu itiraf ediyorsun. Bilal mi montaj, senin sesin mi montaj? Yargıya, ihalelere, medyaya müdahale yetkisini sana kim veriyor? Niye test ettirmiyorsun bu konuşmaları? Yüreğin yetmiyor değil mi? Bence ‘İhaleye fesat karıştırma’nın ismi ‘ihaleye Tayyip karıştırmak’ olarak değiştirilmeli” dedi.

“Özerklik” filminin de vizyona sokulduğunu, “PKK’nın gizli özerkliğini ilan ettiğini” savunan Vural, “Başbakan suskundur. Tek kelime söylemiyor. Öcalan, Erdoğan’ı tehdit mi ediyor şantaj mı yapıyor? 30 Mart’ta bu filmin ‘the end’ yazısıyla son bulacağı gündür” diye konuştu.

-“Vatandaşın evini barkını yıkıyorsunuz, sen kaçak inşaat yapacaksın”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vural, bazı ses kayıtları iddialarıyla ilgili “Başbakan’ın böyle ihale tezgahlarına girmesi utanç verici. Başbakan parayı ve doları seviyor, Başbakan yeşili seviyor” ifadesini kullandı.

TBMM’ye gönderilen fezlekelerle ilgili bir soru üzerine, seçimden önce bunları görüştürebilecekleri bir mekanizma olmadığını beliren Vural, seçimden önce fezlekelerin TBMM’ye gelmesinin engellendiğini öne sürdü.

Bir ses kaydına ilişkin başka bir soru üzerine Vural, “Fişleme mi yapıyorsunuz? Kim olursa olsun insan vicdanı bir değil mi? Bu yaklaşım Alevi vatandaşlarımızı da rencide etmiştir. Üstelik Başbakan doğrudan doğruya yargıya müdahale ediyor. Sen kimi kandırıyorsun küçük aklınla” ifadelerini kullandı.

Başbakan’ın konuşmalara ilişkin “ülkem ve milletim için istiyorum” dediğini belirten Vural, “Bizim davaları da takip etsen sana vekalet ücreti de veririz. Bir telefon açsan” dedi.

Bir gazetecinin, “Yargıtay imamını arıyorlardı” sözlerine, Vural, “Bu da baş imam herhalde” karşılığını verdi.

Yeni yapılan Başbakanlık binasıyla ilgili verilen mahkeme kararına ilişkin Başbakan’ın açıklamalarının anımsatılması üzerine Vural, “Ali kıran baş kesen. Vatandaşın evini barkını yıkıyorsunuz, sen kaçak inşaat yapacaksın, yargı kararı var, ‘buna uymuyorum’ diyor. Tuz koktu. Başbakan artık gerçekten yoldan çıkmış vaziyette” diye konuştu.

-Meclis olağanüstü toplansın

Vural, fezlekelerle ilgili bir başka soru üzerine, “Bunlar artık TBMM’nin malıdır. Artık bunlar Türk milletinin malıdır. Kimse bunu saklayamaz. Meclis Başkanı, milletvekillerinin gerekli incelemeyi yapabileceğini açıklamalıdır. Usul incelemenin ardından bunları görmek için müracaatım olacak” dedi.

Fezlekelerin Genel Kurul’da bilgiye sunulmadan incelenebileceğini düşündüğünü ifade eden Vural, “Çünkü bu gibi konuları bekletmek doğru değildir. Bu incelemeyi engellemek, bu konunun milletten saklanması amacını taşır” diye konuştu.

Vural, bir başka soru üzerine, “Meclis Başkanı, Meclis’i ivedilikle toplantıya çağırsın, bu fezlekeler bilgiye sunulsun, sonra yargı yolu açılsın, iddialar ortaya gelsin. Meclis Başkanı bunu temin etmelidir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.