ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Gelişimi

Bu haber 07 Mart 2014 - 3:18 'de eklendi ve 1.248 kez görüntülendi.

Esenyurt Ülkü Ocaklarının 21. hafta seminer konusu; Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Gelişimi olarak verilmiş, seminerci olarak İstanbul Ülkü Ocakları Eski Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Myk üyesi Mehmet Bülen Karataş katılmıştır.

IMG_0498

Yoğun katılımın gerçekleştiği seminerde sayın Karataş;

Türk miliyetçiliğinin, Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı günden beri varlığından bahsetmiş ve  bu konuda diğer milletlerden bir adım önde olduğunu belirtmiştir.

”Fransız ihtilaliyle milliyetçiliğin ivme kazandığını diğer milletlerinde daha etkili bir şekilde bu düşünceye doğru süreklendiğini belirten Karataş sözlerine şöyle devam etti.

Vatan, millet, devlet olgusuyla bezenmiş, ferdiyetçilikten uzak bir şekilde milli ülkülerin ardından koşmuş, tarih sahnesine çıktığı günden beri Türk cihan hakimiyeti ülküsüyle hareket etmiş, 16 imparatorluk 160 devlet kurmuş, İslamiyet sonrası İslamın sançaktarlığını üstlenip onun kılıcı olmuş bir millettir Türk. Böylesi cevherlerle bezeli bir milletin mensubu olarak gurur duymalıyız ve o yüzden Ne Mutlu Türküm demekten asla vaz geçmemeliyiz.

Bu gün iktidar  milliliği hazmedemeyip, milliyeçiliği ayaklar altına alma gafletini gösterirken, yalaka bir zihniyetle sözüm ona prof ünvanı taşıyan bir mahlukat Türk yoktur diyebilme cehaletini göstermektedir.

Gaspıralı’nın, Atsız’ın, Gökalp’in Akçura’nın Başbuğ’un ve daha nice Türk milliyetcisi aydının izinden giden Ülkücü Harekete bu zihniyetlere ve açıklamalara karşı acımakla karışık kahkaha attırmıştır.

Milli şuur ve tarih yoksunu olduklarını bilirdik lakin bu kadarını tahmin etmemiştik.

Sayın Karataş ;

Bizim milliyetçiliğimiz Musolini, Hitler gibi faşist zihniyet milliyetçiliğiyle karıştırılmamalı , biz Türk hakim olursa, dünyada kanın zulmün sömürünün son bulacağına inanıyoruz. Türk milleti tarihsel süreciyle bunu ispatlamış bir millettir.  Varlığı devamlılığı bu yüzden mecburidir ki dünya insanlığının selahiyeti için. demiştir.

Esenyurtta seçim ofisi baskını sırasında şehitdüşen Yusufiyeli Cengiz Akyıldız abimizide saygı ve hürmetle yad eden Karataş seminerini sonlandırmıştır.

ahmet şahin

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat