ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

YILMAZ’IN İSTİKLAL MARŞI MESAJI

Bu haber 11 Mart 2014 - 15:49 'de eklendi ve 750 kez görüntülendi.

kemalettinyilmaz-300x273MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, İstiklal Marşının kabulünün 93. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü nedeniyle ilgili bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Yılmaz, mesajında şunları kaydetti:

“İstiklal Marşımız, söylendiği her yerde var olan ve huzurla dalgalanan al bayrağımızla mukaddes beraberliği; itibarı bugün de aşındırılmaya, aşağılanmaya ve yok edilmeye çalışılan değerleri korumak için en çok ihtiyaç duyduğumuz manevi heyecanın kaynağıdır. İstiklâl Marşımız, vatanın ve milletin bekası ve mutluluğu için ölümü göze almış milli kahramanların olağanüstü bir mücadele sonucuyla Türk milletini ayağa kaldırma stratejisinin zafer tacıdır.

İstiklal Marşı, tüm Türk Milletinin o zaman şartlarıyla bütün imkânsızlıklara rağmen vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi sırasında muhteşem mücadeleyi ruhunda hissederek mısralara döken Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, yüreğindeki vatan, millet sevgisi ve aziz vatanımızın kaybedilme endişesinin yanı sıra Türk Milletine olan inancının ve kararlılığın ifadesidir.

Mehmet Akif Ersoy sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, milletinin, vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış bir dava adamı, önemli bir şahsiyettir. Bugün hepimize düşen en büyük görev, İstiklal Marşımızda anlamını bulan mücadelenin bilincine vararak ecdadımızın emaneti olan vatanımıza sahip çıkmak, milli birliğimizi korumak ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 93′ncü yılında, tarihin her döneminde olduğu gibi, bugün de‘yurduna alçakları uğratmamak adına uğruna göğüslerini siper eden’ bütün şehitlerimizi, kahramanlarımızı ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un söylediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat