DOLAR
8,2889
EURO
10,1066
ALTIN
489,03
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

HAYME ANA TÜRBESİ’NDE DUA ETTİ

HAYME ANA TÜRBESİ’NDE DUA ETTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sanatçı Bahattin Atak’tan Merak etme sen adlı şarkıyı söylemesini istedi.

kcdevletbahceli-sogut09092012kc

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bilecik’in Söğüt ilçesindeki Çelebi Mehmet Parkı’ndaki çay bahçesindeki sanatçı Bahattin Atak’ın söylediği Söğüt’ün erenleri adlı türküyü dinledikten sonra sanatçıdan Ferdi Tayfur’un ‘Merak etme sen’ adlı şarkısını söylemesini istedi. Ferdi Tayfur’a benzerliği ile de tanınan Eskişehirli sanatçı Bahattin Atak, Bahçeli’nin isteği üzerine ‘Merak etme sen’ adlı şarkıyı söyledi. Bahçeli de zaman zaman alçak sesle eşlik ettiği Bahattin Atak’ı şarkı bitiminde alkışladı.
HAYME ANA TÜRBESİ’NDE DUA ETTİ
Söğüt’ten sonra Kütahya’nın Domaniç ilçesine giden Devlet Bahçeli ilk olarak Hayme Ana türbesini ziyaret etti. Türbede dua eden Bahçeli, türbe yanındaki Hayme Ana Müzesi’ni de gezdi. Bahçeli burada bulunan bir beşiğe bakan Bahçeli, çıkışta kendisine ikram edilen ayranı içti.
Ardından Domaniç Belediyesini ziyaret eden Bahçeli, 30 Mart seçimlerinde MHP’den Belediye Başkanı seçilen Sahvet Ertürk’ü kutladı. Belediyede Devlet Bahçeli’nin burada boynuna yörük poşusu boynuna takıldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli Domaniç’te belediye binası önünde toplanan kalabalığa hitaben konuşma yaptı. Bahçeli, Domaniç’in Hayme Ana, Domaniç’in tarih, Domaniç’in kültür imparatorluğunun kavşak noktası olduğunu söyledi.
Bahçeli’nin konuşması şu şekilde:
Aziz Vatandaşlarım,
Değerli Dava Arkadaşlarım,
Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra ecdadımızın aziz hatıralarını sadakatle, samimiyetle sahiplenen Domaniç’te olmaktan mutluluk duyuyorum.
Domaniç Hayme Ana’dır.
Domaniç tarihtir, kültürdür, İmparatorluğun kavşak noktasıdır.
Kutlu ceddimizin Domaniç’ten Söğüt’e kadar bıraktığı anıları hala taptaze bir şekilde durmaktadır.
Bu topraklarda Cihan Devleti’nin beşiği sallanmıştır.
Bu topraklarda zaferlerimizin penceresi açılmıştır.
Özellikle Çarşamba yaylasından üç kıtaya düzenlenecek seferlerin hazırlığı icra edilmiştir.
Bundan dolayı Domaniç bizim için tarihi bir önem ve değerdedir.
Gururla söyleyebilirim ki, Domaniç Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna evsahipliği yapan kadim yurt köşelerinden birisidir.
Domaniç’te Devletimize, Türk asırlarına, Türk’ün kahramanlıklarına analık yapan Hayme Ana’nın derin iz ve anıları vardır.
Hamd olsun Domaniç 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde doğrunun ve milli şuurun yanında durmuş, tercihini bu yönde kullanmıştır.
Ve Milliyetçi Hareket Partisi Söğüt’le beraber Domaniç Belediyesi’ni de kazanmıştır.
Bu nedenle Domaniç’li kardeşlerime en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
İlçe teşkilatımıza ve tüm dava arkadaşlarıma takdirlerimi iletiyorum.
Domaniç’te Belediye Başkanlığı görevine seçilen değerli dava arkadaşımız Sayın Sahvet Ertürk Bey’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Değerli Vatandaşlarım,
Domaniç’ten Söğüt’e kadar uzanan coğrafi alanda, müteakip asırlarda göğsümüzü kabartacak muhteşem fetihlerimizin harcı karılmış, mayası çalınmıştır.
Bu bakımdan Domaniç aleme nizam veren bir inanmışlığın, bir heyecanın ve bir ruhun yeşerdiği, büyüdüğü ve serpildiği yerin adı olmuştur.
Burada destanlarımızın hamuru yoğrulmuştur.
Burada cihan devletinin sütunları dikilmiş, çatısı örülmüştür.
Burada cihat ve gazamızın stratejik hedefleri çizilmiştir.
Buradan yükselen Türkmen varlığı dalga dalga, akın akın büyüyerek; kıtaların kilidini açmış, adalet, merhamet ve asalet tebliği yapmıştır.
Hoşgörülü, vicdanlı ve insanlığa dayalı yönetim modelinin ana hatları üzerine bastığımız bu topraklarda vücut bulmuştur.
Orta Asya’dan boylar halinde göç ederek buralara kadar gelen ecdadımız dar bir alana sıkışmamış, sahip olduğuyla yetinmemiş, sürekli genişleme ve büyüme felsefesiyle ülkülerinin peşinden gitmiştir.
Kayı Boyu’nun muhterem evlatları Domaniç ve Söğüt’ü yer ve yurt tutarak insanlık için bir umut ateşi yakmıştır.
Türk ve İslam medeniyeti haklı, meşru ve hasret çektiği başarılarına bu şekilde ulaşmıştır.
Bu başarının arkasındaki güç hiç kuşkusuz Hayme Anamız’dır.
Hayme Ana Türk devletini kucağında büyütmüştür.
Hayme Ana İmparatorluğun sırtını sıvazlamıştır.
Hayme Ana birlik ve beraberlik meşalemizi nefesiyle canlı tutmuştur.
Muhterem ceddimiz Gündüz Alp’in eşi, Ertuğrul Gazi’nin annesi ve Osman Gazi’nin de ninesi olan Hayme Anamız, bizim medarı iftiharımız, manevi kılavuzumuzdur.
Domaniç’ten tarihe yön veren, Türklüğe ve İslam’a yol açan, aynı zamanda bu topraklarda güneş gibi parlayan yüksek vicdan sayesinde hamd olsun ki buradayız ve bu vatanın ebedi sahipleriyiz.
Ecdadımız göçlerle kendisine yurt aramış, ama bizlere aratmamıştır.
Zorluk çekmiş, külfetlere katlanmış ve bize bağımsızlık hediye etmiştir.
Bu zaman diliminde bize de düşen dünden bugüne intikal eden milli ve manevi emanetleri lekeletmeden daha ileriye taşımaktır.
Biz her zaman bu bilinçte olacağız.
Biz her zaman ecdadımızın yolundan gideceğiz.
Bu nedenle de Domaniç’i daha kalkındıracak, daha güzelleştireceğiz.
Domaniçli kardeşlerimin güvenini boşa çıkarmayacağız.
Verilen desteği emanet görecek, herkese kucağımızı açacağız.
Belediyemiz ayrım yapmayacaktır.
Kimseyi dışlamayacaktır.
Herkese aynı nazardan bakacaktır.
Çünkü Hayme Anamızın vasiyeti budur ve bizim buna duyarsız kalmamız söz konusu olmayacaktır.
Sizler her türlü ayak oyununa, tuzak ve tertibe aldırış etmeden Milliyetçi Hareket Partisi’ni tercih ettiniz.
Bu itibarla sorumluluğumuzun farkında olarak belediyenin kapılarını Domaniç’in her evladına açık tutacağız.
Sorunlara şifa olmak, çözüm üretmek bizim görevimizdir.
Bir kez daha verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
Sizlerin huzurunda, normal süresi 7 Haziran 2015 tarihi olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için yapacağımız çalışmaları da heyecanla başlatıyor ve hedefimize odaklanıyoruz.
Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.
Büyük Türk milleti müsterih olsun, bozgun uzun sürmeyecek, darlık devam etmeyecektir.
Bunu biliyor, sizlere güveniyor ve hepinize tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
Sözlerime son verirken Domaniç’i ve Domaniç’li vatandaşlarımı sevgiyle, saygıyla selamlıyor, aziz ecdadımıza rahmet niyaz ediyorum.
Hepinizi Yüce Allah’a emanet ediyorum.
Yolunuz ve bahtınız açık olsun.
Sağ olun, var olun.
Ne Mutlu Türküm Diyene.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.