MHP’li Yeniçeri:’İsrail’le Neden Aynı Cephedesin’

Bu haber 17 Nisan 2014 - 22:21 'de eklendi ve 752 kez görüntülendi.

10174995_281993921979112_2380131737492089153_n

Özcan Yeniçeri, “AKP, Suriye’nin vurulması konusunda İsrail ile aynı cephede yer almasının mantığını, Türk milletine ve İslam alemine açıklamalı” dedi. MHP Ankara milletvekili Özcan Yeniçeri, “AKP, Suriye’nin vurulması konusunda İsrail ile aynı cephede yer almasının mantığını, Türk milletine ve İslam alemine açıklamalı” dedi.

Yeniçeri, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Suriye’deki kimyasal katliama değinen Yeniçeri, “Taraflar kimyasal saldırı konusunda birbirlerini suçluyor. BM Heyeti de henüz konuyla ilgili araştırmalarını tamamlamış değil. Buna rağmen ABD ve müttefikleri Suriye’yi vurmak üzere harekete geçtiği haberleri geliyor. İslam, insanlık, ahlak dışı saldırı ve ölümleri, İngiliz-ABD müdahalesini meşru kılmakta kullanmak ölümler istismar etmek anlamına gelmektedir” dedi.

Suriye’ye yönelik müdahale için ABD, İsrail, Fransa ve İngiltere’nin hazır olduğunu belirten Yeniçeri, askeri müdahaleye ilişkin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun sözlerini eleştirdi. Yeniçeri, “Dışişleri Bakanı Davutoğlu, TBMM’yi yok sayarak, ‘BM yaptırım uygulamazsa gönüllü ülkeler koalisyonu kurulur, biz de bu koalisyonda yer alırız’ diyor. AKP, bölgenin sınırlarını kalemle çizenleri, insanları kan ve ateşe boğanları ve Müslümanların petrollerini içenleri bölgeye davet ediyor.

Suriye’de Esad rejimini yıkmak için İsrail ve ABD ile omuz omuza veriyor. BM heyetinin varacağı sonuç ne olursa olsun Şam yönetiminin vurulacağı kesine yakın bir ihtimaldir. AKP, Suriye’nin vurulması konusunda İsrail ile aynı cephede yer almasının mantığını, Türk milletine ve İslam alemine açıklamalı” dedi.

Irak’a yapılan müdahalenin de ülkede kitle imha silahlarının olduğu iddiasıyla başlatıldığını, ancak bu iddianın asılsız çıktığını anımsatan Yeniçeri, aynı operasyonun bu kez Suriye’de yapılmak istendiğini söyledi.

Irak’ta büyük acılar yaşandığını belirten Yeniçeri, “AKP iktidarı, Suriye’ye müdahaleye hazır da müdahalenin ortaya çıkaracağı sonuçlara katlanmaya hazır mı?” dedi.

Terör örgütü pkk’nın,çözüm süreci edebiyatıile birlikte bölgede daha fazla güçlendiğini savunan Yeniçeri, örgütün bazı ailelerden çocuklarını istediğini, bazı ailelerden de yüklü miktarlarda haraç talep ettiğini söyledi.

Yeniçeri, “AKP iktidarı, bölgede yaşananlara karşı, ‘pkk sınır dışına çıktı, çıkacak’ masallarına devam ediyor. Çözüm süreci bundan böyle büyüklere masal anlatmaya dönüştü. pkk iç savaş hazırlığı yapıyor. AKP iktidarı kafasını kuma gömüş, gaflet ve dalalet içinde milletin ve devletin başına gelecekleri seyrediyor. İktidar bütün bu rezaletlere, kendisinden başka kimsenin inanmadığı çözüm süreci için katlanıyor. Bölgede her şey açık haldedir. Hiç kimsenin bölgede hiçbir şekilde garantisi yoktur. Gelinen aşama tehlikeli ve vahimdir. AKP iktidarı gaflet, dalalet ve sorumsuz tavırları süratle terk etmelidir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al