Türkeş’ten Cumhurbaşkanı Gül’ün sözlerine tepki

Bu haber 18 Nisan 2014 - 16:25 'de eklendi ve 680 kez görüntülendi.

turkesten-cumhurbaskani-gulun-sozlerine-tepkibd000e4280bd2f526342

MHP’li Türkeş, “Madem yeni bir makam merakı, isteği yoktu o zaman niye bugüne kadar bekledi” diye sordu.

Gül’ün “Ben devletin bütün kademelerinde devletimize hizmet ettim, büyük bir şerefle bu görevleri yerine getirdim ve bundan büyük bir gurur da söz konusu olamaz. Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili bir siyaset planımın olmadığını burada paylaşmak isterim” sözlerini değerlendiren Türkeş, “Madem her makamı tattı, yeni bir şey tatmak istemiyor. O zaman niye vakti zamanı gelince konuşuruz, deyip açık kapı bıraktı. Madem yeni bir makam merakı ve isteği yoktu niye bugüne kadar bekledi” dedi.

 

Türkeş, Gül’ün geçen hafta bir gazeteye verdiği röportajında “Ben basından duymam” dediğini anımsatarak, “Aslında bu söz bir temenni sözüdür. Kaygı ifadesidir. Basından duyacağı ve sürpriz yaşayacağı kaygısının dile getirilmesidir. İnşallah basından duymam, demektir. Demek ki Erdoğan’dan bir şey duyma beklentisi var. Acaba onu duymadığı için mi verdi o demeci? Yani bu ‘ben basından duymam’ serisinin ikinci açıklamasıdır” dedi.

“BUNCA ZAMAN BU MAKAMLARI GÖRDÜM, ONA GÖRE DAVRANIN” DEMEKTEDİR

Türkeş, Gül’ün tavrının bir yere talip olmayan kişi tavrı olmadığını belirtirken, “Hakikaten bir yere talip mi değil, yoksa yeni bir başlık mı açıyor? Bugün söyledikleri, siyasette olup olmayacağı tartışmasına son verecek bir demeç değil. Sadece tartışma sürecinde AKP’yi sıkıştırmak için verilmiş bir demeç olarak algılayabiliriz. Yani bunca zaman bu kadar şey yaptım, bu makamları da görmüş adamım, ona göre davranın, demektedir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al