Ülkü Ocakları’ndan Başbakan’a Eleştiri

Bu haber 28 Nisan 2014 - 22:06 'de eklendi ve 621 kez görüntülendi.

MEMISESENERMAKAM-4

İZMİR’in Selçuk İlçesi Ülkü Ocakları Başkanı Memiş Esener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1915 Ermeni olayları hakkında yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Sözde Ermeni soykırımı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaları değerlendiren Selçuk Ülkü Ocakları Başkanı Memiş Esener, “Başbakan Erdoğan’ın, ulusal egemenliğimizin yıldönümü olan bir günde yaptığı talihsiz açıklamalar, ülkemizin bu anlamlı gününe gölge düşürdü. Bu açıklama Erivan’da, Brüksel’de, Washington’da büyük sevinç uyandırırken, Erzurum’da, Bayburt’ta, Kars’ta ise büyük bir şaşkınlık ve üzüntü oluşturdu” dedi.
Ermenilerin akla durgunluk veren katliamlar yaptığını söyleyen Selçuk Ülkü Ocakları Başkanı Memiş Esener, tarlaların ateşe verildiği günlerin acısının tazeliğini koruduğuna dikkat çekti. Doğu Anadolu Bölgesi’nde hemen her evde yaşanan olayların izlerine rastlamanın mümkün olduğuna değinen Esener, “Hal böyleyken, bir önleme ve koruma projesi olan tehciri ’insanlık suçu’ olarak değerlendirmek, aklın, vicdanın ve tarihin kabul edebileceği bir hüküm değildir. Bizim, millet olarak soykırım yalanıyla, ülkemizi uluslararası platformlarda karalayarak mahkum ettirmeye çalışan bir zihniyete vereceğimiz hiçbir hesap yoktur. Tarihi hakikatlerin tahkik edilmesine yanaşmayanlar, elbette bu alanda söyleyecek sözlerinin olmadığını bilmektedir. Ermeni lobisinin yapamadığını, bir açıklamasıyla başaran Başbakan, aziz şehitlerimizin ruhlarını incitmiş, kemiklerini sızlatmıştır. Acaba bu açıklamalar bir algı operasyonunun parçası mıdır?” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al