BAHÇELİ’DEN UYSAL VE TÜRKER’E ZİYARET

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 18:02 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “çatı aday” arayışları kapsamında, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DSP Genel Başkanı Masum Türker’i ayrı ayrı ziyaret etti.

Bahçeli, DP Genel Başkanı Uysal’ı ziyaretinin ardından bir açıklama yaptı.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Bahçeli, siyasi partiler ile sürdürdükleri görüşme kapsamında DP genel Başkanı Uysal ile bir araya geldiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Sayın Genel Başkan ve değerli çalışma arkadaşları ile cumhurbaşkanlığı seçiminin halk tarafından yapılmasının önemini idrakle olumlu, verimli gerçekleştirilebilmesini sağlayabilecek değerli görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bu ziyaretten büyük ölçüde yararlandığımızı ifade etmek istiyorum ve kendilerine de teşekkür ediyorum.”

Uysal da cumhurbaşkanlığı seçiminin krize dönüşmemesi için bir çaba gösterilmesi gerektiğini belirterek, “MHP’nin karşılıklı olarak ifadelendirdiğimizi, endişelerimizin net bir şekilde müşterek olduğunu görmekten memnuniyetimiz vardır. Önümüzdeki süreçte de cumhurbaşkanı adayı gösterebilme yetkisine sahip TBMM’de temsili dolayısıyla MHP ve CHP’nin Türkiye’nin beklediği çözüm yolunu açabilmesi adına kolaylaştırıcı, meşruiyetini artırıcı tavıra sahip olacağımızı ifade etmek istiyoruz. Hayrı aradığımız bu noktada akıbetimizin de hayır olmasını ümit ediyoruz” dedi.

-DSP’yi ziyaret

Bahçeli, daha sonra DSP Genel Başkanı Masum Türker’i makamında ziyaret etti. Görüşmenin ardından Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki ziyaretleri siyasi partiler ile devam ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“DSP, Türk siyasi hayatında önemli yeri olan, önemli hizmetler sunmuş ve belli bir gelenekten gelen bir siyasi kurum olarak, bizim de her aşamada başvuruda bulunmamız gereken bir siyasi kurum olarak, bu ziyaret düşünülmüştür. Bu ziyarette sayın genel başkanımız ve çalışma arkadaşlarımızla beraber değerlendirmelerde bulunulmuştur. Çok verimli, cumhurbaşkanlığı seçim sürecini kolaylaştıracak, Türkiye’yi bir siyasal krizden, bir tartışmadan, bir kamplaşmadan uzak tutacak, kucaklayıcı bir çalışmanın önemli işaretleri ortaya konmuştur.”

Türker de Türkiye’nin bütünlüğünü kucaklayacak ve bu konuda destek verecek siyasi partilerin de benimseyebileceği bir cumhurbaşkanı adayı arayışına ihtiyaç olduğunun MHP tarafından görüşmede dile getirildiğini aktardı. Türker, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin şu anda kutuplaşma noktasına itildiği, iktidar partisine oy vermeyenlerin ötekileştirildiği bir süreçte, baskının arttığı bir süreçte Türkiye’nin bütünlüğünü kucaklayacak ve Türkiye’nin bölünmesini önleyecek, Türkiye’nin bütünlüğü için ulusal bütünlüğünü sağlayacak bir cumhurbaşkanı arayışında biz, atılacak her türlü adıma destek vereceğimizi belirttik. Türkiye’nin bütünlüğünü kucaklayan cumhurbaşkanı arayışlarının sayın genel başkan tarafından sürdürülmesini destekleyeceğiz. Bizi bilgilendirdikleri takdirde bize düşeni söyleyeceğiz daha sonra da biz de kendi önerilerimizi belirtip bu konuda Türkiye’nin kurtuluşunu sağlayacak bu arayışların hayırlı olmasını diliyorum.”

-Soru

Bahçeli, bir gazetecinin “Köşk kaynaklarından bugün gazetelere yansıyan iddia ile ilgili açıklama var. İddianın doğru olduğunu söylüyorlar. Siz o açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu yanıtlarken “Doğruluğunu veren dışında kimsenin söylemesi doğru olmaz. Bizim de böyle bir görüşmemizde böyle bir şahsın çatı aday olarak takdimi söz konusu olmamıştır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al