HTF Yoğun katılımlı din bilgisi yarışması yapıldı

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 18:47 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

Hollanda Türk Federasyon’un hazırlayıp sunduğu ve Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı’nın ev sahipliğini yaptığı ezan okuma, Kuran-ı Kerim okuma ve din bilgisi yarışması yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
 
Hollanda Türk Federasyon’a bağlı teşkilatların bünyesinde eğitim gören 8 ile 14 yaş arası öğrencilerin katıldığı yarışma büyük ilgi gördü.
 
Sunumunu Rotterdam Versaar teşkilatının din görevlisi Ensar Kalemli’nin yaptığı program Amsterdam Mescid-i Aksa teşkilatının din görevlisi Musa Yıldız’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Jüri üyeliklerini Musa Yıldız, Meşrur Coşkun ve Muzaffer Ceylan’ın yaptığı programın açılış konuşmasını Hollanda Türk Federasyon gençlik kolları başkanı Ahmet Çömlekçi yaptı.
 
Ahmet Çömlekçi konuşmasında eğitimde dinin yerini ve Hollanda Türk Federasyon’un her konuda olduğu gibi bu konuda da deneyim ve tecrübesiyle üzerine düşen sorumluluğu layikiyle yerine getirdiğini dile getirerek ailelerin çocuklarını huzur ve güven içerisinde HTF’ye her zaman olduğu gibi yönlendirmelerinin faydalı bir davranış olacağını belirtti.
 
Yarışma bölümünde sırasıyla ezan okuma, Kuran-ı Kerim okuma ve dini bilgiler yarışmaları yapıldı. Çok çekişmeli geçen bölümün sonunda en iyi ezan okuma dalında Dordrecht Ayasofya Camii birinciliği, Amsterdam Mescid-i Aksa teşkilatı ikinciliği ve Amsterdam Tükem Ülkü Ocağı da üçüncü sırayı aldılar.
 
Kuran-ı Kerim okumada ise Amsterdam Tükem Ülkü Ocağı birinciliği, Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı ikinciliği ve Dordrecht Ayasofya Camii üçüncülüğü elde ettiler.
 
Son olarak yapılan bilgi yarışmasında Dordrecht Ayasofya Camii birinciliği, Arnhem Hoca Ahmed Yesevi Türk Kültür Merkezi ikinciliği ve  Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı üçüncülüğü aldılar.
 
Hollanda Türk Federasyon genel baskan yardımcısı ve hac ve din işlerinden sorumlu Tuncay Bahtiyar’ın yapmış olduğu kapanış konuşması sonrası dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi. Ayrıyeten bütün katılımcılara Hollanda Türk Federasyon tarafından hediyeler takdim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments