Hükümet bütün olan biteni seyrediyor. Güneydoğu Türkiye’den koparılıyor

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 15:03 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün telefonla arandığını ve yasa dışı dinlenildiğinin bildirildiğini belirterek, cuma günü şikayetçi olmak için İstanbul’a gideceğini söyledi. 

Yeniçeri, Güneydoğu’da işlerin giderek çığrından çıktığını öne sürerek, Diyarbakır-Bingöl karayolunun teröristlerce 4 gün kapatıldığını, yolun açılması için yapılan müdahalede 7 askerin yaralandığını söyledi. Karayolunun son iki günde 3 kez daha kesildiğini ve güvenlik güçlerinin 100 metre mesafede müdahale etmeden olayı seyrettiğini anlatan Yeniçeri, “Hükümet açılım adı altında devletin ve güvenlik güçlerinin elini tutup PKK’ya dövdürüyor. Yeni slogan, Gezi’ye lanet, teröriste şefkat” diye konuştu. 

Yeniçeri, teröristlerin Ankara’nın Kurtuluş semtinde de araçların önünü kesip kimlik kontrolü yaptığını savunarak, “Bunlar Türkiye Cumhuriyeti devletinin sinir uçlarını test etme faaliyetidir. Hükümet bütün olan biteni seyrediyor. Güneydoğu Türkiye’den koparılıyor” dedi. 

Terör örgütünün kaçırdığı çocukların annelerinin eylem yaparak feryat ettiğini dile getiren Yeniçeri, AK Parti’nin sorunu çözmek için HDP’yi araya soktuğunu belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda “HDP dağa kaçırılan çocukları alıp gelmezse bizim de ‘b’ ve ‘c’ planlarımız var” dediğini anımsatan Yeniçeri, “Başbakan Erdoğan, kaçırılan çocuklar için devleti değil, HDP’yi göreve çağırıyor. Olmaz olsun senin ‘b’ ve ‘c’ planın” ifadesini kullandı. 

Yeniçeri, kaçırılan çocukların Besler Dereler bölgesinde ve Kato’nun İncebel mevkisindeki kamplarda tutulduklarını öne sürerek, “HDP’den izin ve insaf beklemek yerine devlet olun, oradaki kamplara girin ve çocukları PKK’nin elinden kurtarın. Anneleri ağlatmayın” dedi. 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yeniçeri, yasadışı yollardan sahte isimlerle dinlenenler arasında siyasetten iş dünyasına ve gazetecilere kadar çok sayıda kişinin bulunduğuna ilişkin haberi nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından arandığını belirterek, “Yasa dışı dinlenildiğimi, şikayetçi olup olmayacağımı sordular” diye konuştu. 

Yasa dışı dinleme varsa suçun söz konusu olduğunu kaydeden Yeniçeri, “Randevulaştık, cuma günü İstanbul Başsavcılığına gidip şikayetimi ileteceğim” diye konuştu. Kendisini yasa dışı dinleyen her kim olursa olsun şikayetçi olacağını vurgulayan Yeniçeri, yasa dışı dinleme konusunda hükümetin de sorumluluğu olduğunu öne sürdü.

Türkiye’nin en yeni nakliyat firması daha kaliteli firmaların olduğu web sitemize herkesi bekleriz…

evden eve nakliyat firmaları

üsküdar nakliyat firmaları

kadıköy nakliyat firmaları

kağıthane nakliyat firmaları

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments