MHP’Lİ DURMAZ: ARAMIZA FİTNE TOHUMU SAÇMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEMELİYİZ

Bu haber 31 Mayıs 2014 - 17:08 'de eklendi ve 597 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yarın bazı yerleşim yerlerinde yerel seçimlerin yenileneceğini belirterek, “Seçimler münasebetiyle aramıza fitne tohumu saçmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz” dedi.

Durmaz, yerel seçimlerin yenileneceği yerleşim birimlerinden biri olan Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde partisince düzenlenen mitinge katıldı. Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingde konuşan Durmaz, 2 il, 7 ilçe ve bazı beldelerde 30 Mart’taki yerel seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edildiğini hatırlatarak, “Bunlardan biri de Yeşilyurt’tur. Sizler gerek 30 Mart’a kadar gerekse 30 Mart’tan sonraki yaklaşık 2 aylık süre içerisinde oldukça yoruldunuz, koşturdunuz, çaba sarf ettiniz. Cenabı Allah hepinizden razı olsun. Ben inanıyorum ki Rabbim bu çabalarınızı, bu gayretlerinizi karşılıksız bırakmayacak. Yarın kıymetli kardeşim Kübra (Kübra Sever Taşkıran) başkanımızı üç hilalle taçlandıracak ve Allah’ın izniyle Yeşilyurt’un gönderine üç hilalli bayrağı dikeceksiniz” diye konuştu.

Belediye başkanlığının zor bir görev olduğunu vurgulayan Durmaz, şunları söyledi:

“Cenabı Allah buraya hizmeti en iyi kim yapacaksa, Yeşilyurt’un sosyo-ekonomik gelişmesine kim katkı da bulunacaksa görevi ona nasip etsin. Biz, elhamdülillah inançlı insanlarız. Cenabı Allah birliğimizi dirliğimizi bozdurmasın. Seçimler gelir geçer, hepimiz birbirimize komşuyuz, hepimiz birbirimize akrabayız ama seçimler münasebetiyle aramıza fitne tohumu saçmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Bizim belediyecilik anlayışımızın özünde Allah korkusu ve insan sevgisi vardır. Biz Allah’tan korkarız, haksızlık yapmayız. Biz Allah’tan korkarız, şehremini sıfatıyla şehrin bir kuruşuna halel getirmeyiz, yetimin hakkına tenezzül etmeyiz. Hiç kimseyi dışarıda bırakmadan ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan, gerilimi tırmandırmadan bu şehre nasıl değer katarız, bu şehrin insanlarının hayat standartlarını, yaşam seviyesini, kalitesini nasıl yükseltiriz ona bakarız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments