MHP’li Yılmaz: Kim Darbe Yapıyor, Açıklayın?

Bu haber 06 Mayıs 2014 - 13:43 'de eklendi ve 612 kez görüntülendi.

HaberRes_35124

4 eski bakanla ilgili önergelerin Meclis görüşmeleri sırasında MHP adına Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz konuştu. 17 Aralık ve 25 Aralık’tan sonra ortaya atılan ‘milli iradeye darbe’ söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. İddiaların üzerinden aylar geçmesine karşın belgelendirilemediğini anlatan Yılmaz, “Buradan defalarca söyledik. Üç dört ay geçiyor, ister kapalı oturum yapın ister açık oturum yapın.

Bu işin arkasında kim var? Bu ülkeye kim darbe yapıyor? Recep Tayyip Erdoğan’a karşı kim darbe yapıyor? Bu işin arkasında Amerika mı var, İngiltere mi var, Fransa mı var, İsrail mi var? Ve onun yerli işbirlikçileri kimlerse çıkın, açıkça belgeleriyle ortaya koyun… Bu yüce Meclis, millî iradenin en üst organı, Millet Meclisi sizin arkanızda kaya gibi dimdik durur. Ama Başbakan’a kadar uzanan iddialar varsa bunları çıkıp doğru bir şekilde açıklamak dururken, burada bu fakir fukaranın, garip gurebanın hakkını birilerinin yemesini doğru dürüst açıklamak gerekirken bir algı yöntemiyle ‘millî iradeye darbe’ diye, sabah darbeyle kalktık, akşam darbeyle yattık.” dedi.

Seyfettin Yılmaz, Atatürk Orman Çiftliği’nde birinci derecedeki sit alanının bir gecede üçüncü derece sit alanı hâline getirilmesini de eleştirdi. Böylece oraya Başbakanlık Konutu yapılmasının önünün açıldığını, konut inşaatının mahkeme kararıyla durdurulduğunu ancak bu kararı Başbakan’ın dikkate bile almadığını belirterek, “Başbakan, ‘Kim takar mahkeme kararını’ diyor. Bir ülkenin Başbakan’ı bunu diyorsa burada hukuktan bahsedebilir misiniz? Burada demokrasiden bahsedebilir misiniz?” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al