Olcay Kilavuz’dan Başbakan’a Tokat Gibi Cevap

Bu haber 31 Mayıs 2014 - 11:42 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

Başbakan Erdoğan İstanbul’da düzenlenen bir programda Ülkücü gençliğe yönelik bir çağrı yapmıştır. Her şeyden önce belirtmemiz gerekir ki; Ülkücü gençlerin Başbakan’dan alacağı hiçbir öğüt ve tavsiye yoktur. “Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan”; “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünden rahatsız olan, “T.C” ibaresini kurumlardan kaldıran; “İmralı’yla görüştüğümüzü ispat edemeyenler şerefsizdir” dediği halde “Ben görüşmedim, devlet görüştü” diye çark eden bir Başbakanın; Türk milliyetçiliğini şiar edinen, “Varlığını Türk Varlığına Armağan” eden gençlere akıl vermesi, çağrıda bulunması trajikomik bir hadisedir. Daha dün Ülkücü gençlere “Kovboy”, “Mafya”, “Bunlar Fatiha’yı bilmezler” diyen Başbakana ne olmuştur ki, ülkücü gençliğe çağrıda bulunma hakkını kendinde görmektedir?

Ülkücü gençliğin teşkilatı Ülkü Ocakları, siyasi arenadaki temsilcisi ise Milliyetçi Hareket Partisidir. Bu gerçeği herkesin iyi bilmesi ve farklı mecralarda farklı yorumlamalara girmemesi gerekmektedir. Yarım asırlık bir maziye sahip olan Ülkücü hareketi tanımayıp; yol göstermeye çalışanlar boşa bir gayret gösterdiklerinin farkında olmalıdır.

Bu vesileyle Başbakan Erdoğan’a bizde bazı sualler yönelterek bir çağrıda bulunmak istiyoruz: “Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi” diyen şairin şiirini okuyorsun da, neden şuuruna eremiyorsun? “Biz bidat nedir bilmeyen temiz Müslümanlarız” diyen Sultan Alparslan’ın adını ağzına alıyorsun da; neden yolsuzluk ithamlarından aklanma yoluna gitmiyorsun? İstanbul’da ağaç kesilmesini fermanlarla yasaklayan Fatih Sultan Mehmet’in vizyonuna sahip olduğunu söylüyorsun da neden rant uğruna İstanbul’u yandaşlarına peşkeş çekiyorsun?

Sayın Başbakan bu kadar çelişkili bir yolda neden yürüyorsun? Bazen milliyetçi, bazen İslamcı, bazen liberal, bazen kozmopolit olmayı nasıl beceriyorsun? Sayın Başbakan, gittiğin yol sağlıklı bir yol değil; bir an önce aklını başına al ve hatalarına bir son ver.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
30 Mayıs 2014

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments