Sadir Durmaz:Belediye Başkan adayı Recep Katrancı için destek istedi.

Bu haber 26 Mayıs 2014 - 0:57 'de eklendi ve 898 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 30 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin oylarının düştüğünü, seçimin galibinin MHP olduğunu ileri sürdü.

Durmaz, 1 Haziran’da yerel seçimin tekrarlanacağıSorgun ilçesine bağlı Eymir beldesinde, partisinin seçim irtibat bürosunu ziyaret ederek Belediye Başkan adayı Recep Katrancı için destek istedi.

Türkiye’de 14 birimde yeniden seçim yapılacağını, bu seçimlerden başarıyla çıkmak istediklerini ifade eden Durmaz, Eymir’de yapılacak seçimlere çok önem verdiklerini kaydetti.

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin galibinin MHP olduğunu savunan Durmaz, şöyle konuştu:

“30 Mart yerel seçimlerinde bir yanda 2 milyon oy kaybeden AKP, bir yanda oylarını 2,5 milyon artıran MHP var. AKP’liler her ne kadar ‘yüzde 45 oy aldık’ deseler de, il genel meclisi seçimlerinde aldıkları oy yüzde 43 civarındadır. Bu seçimlerin tek galibi MHP’dir. Bu seçim devlete bir operasyon seçimi oldu. Alabilecekleri en yüksek oyu aldılar. Kömür dağıttılar, çeyrek altın dağıttılar ve bu kadar oy aldılar. AKP’nin oyu düştü, MHP’ninki yükseldi. Bu seçimle birlikte de yükseliş trendimiz artacak. AKP Yozgat’ta oy kaybetmiştir, Yozgat yeniden MHP’ye yönelmiştir. Çünkü Türkiye’de en az destek alan 9 ilden birisi Yozgat’tır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments