Soma’da Yaşanan Felaket Hakkında Basın Açıklaması

Bu haber 17 Mayıs 2014 - 0:16 'de eklendi ve 1.300 kez görüntülendi.

13 Mayıs 2014 Salı günü Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazası sonucu Sayın Bakan’ın 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 18:50’de yaptığı açıklamaya göre 245 işçimiz hayatını kaybetmiştir.

Türkiye’de eşi ve benzeri görülmemiş bu üzücü olay hepimizi derinden etkilemiştir. Yaşanan bu olayların ve iş kazalarının ihmal mi yoksa gerçekten kaza mı olduğu konusunda tatmin edici bir açıklama gelmemiştir. Bu açıklamayı yapması gereken yetkililerin 19. yy’da Avrupa’da yaşanan olayları örnek göstermesi de gerçekten kanımızı donduracak derece de üzüntü vermiştir. Soma’da yaşanan bu üzücü hadise İnşallah birilerinin menfaatleri için sümen altı edilmez. Yaşanan bu olayın en kısa sürede yetkili mercilerce aydınlatılmasını bekliyor ve Ailelerin mağdur edilmemesini diliyoruz. Ekmeğini yerin altından çıkaran her işçinin emeği alın teri bizim de alın terimizdir diyoruz.

Biz de Kırıkkale Ülkü Ocakları olarak yaşamını yitiren kardeşlerimizin ruhuna 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü Akşam namazından sonra Kırıkkale Ülkü Ocaklarında Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okuduk. Hayatını yitiren kardeşlerimize Cenab-ı ALLAH’dan rahmet Ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Halen göçük altında olan ve kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimize ise Cenab-ı ALLAH’dan acil şifalar diliyoruz.

Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı

SERKAN TUNÇBİLEK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al